پیش بینی واکسیناسیون عمومی کرونا از اواخر بهار

به گزارش دنیای راه راه، تهران (پانا) - معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت پیش بینی می گردد از اواخر بهار سال جاری واکسیناسیون فراگیر و عمومی در سطح وسیعی از کشور انجام گردد.

پیش بینی واکسیناسیون عمومی کرونا از اواخر بهار

به گزارش ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی دوشنبه 16 فروردین ماه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید مدرس ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به فرایند شدید افزایش بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کروناویروس در کشور اظهار کرد: فرایند رو به افزایش و شیب تند ابتلا به بیماری کووید 19 مانند بعضی نقاط کشور در مناطق زیرمجموعه علوم پزشکی ساوه نیز وجود دارد و بیماران بستری و سرپایی در ساوه و زرندیه افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش درصد تست مثبت های کروناویروس در کشور گفت: شیب تند مبتلایان به بیماری کووید 19 بیانگر بالا بودن میزان آلودگی به این بیماری در سطح جامعه است و پیش بینی می گردد در روزهای آینده حتی آمار مراجعین به مراکز درمانی افزایش چشمگیری پیدا کند.

معاون وزیر بهداشت از مردم خواست تا با رعایت صحیح پروتکل های بهداشتی، زنجیره انتقال ویروس را قطع نمایند و فرمانداران سراسر کشور نیز با قرمز شدن شرایط رنگ بندی شهرها، براساس پروتکل های شرایط قرمز رفتار نمایند. علاوه بر اینکه مردم باید در این شرایط دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند و رفتار شهر و جامعه نیز بر مبنای شرایط قرمز تنظیم و مدیریت گردد.

وی توضیح داد: اگر بنا باشد تمامی مراکز تجمعی، رستوران ها، مراکز خرید و ... در شرایط رنگ بندی قرمز به فعالیت خود ادامه دهند و هیچ تغییری در رفتار شهرهای با شرایط قرمز صورت نگیرد و صرفا واژه قرمز را یدک بکشند، نه تنها زنجیره انتقال ویروس قطع نخواهد شد بلکه شرایط بدتری پیش روی مردم قرار می گیرد.

وی به افزایش میزان مرگ و میرهای کرونایی در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: خوشبختانه با رعایت پروتکل های بهداشتی میزان مرگ و میرها تا حدود روزانه 50 نفر کاهش یافت، اما در روزهای اخیر به دلیل شیوع بیشتر بیماری، متاسفانه آمار فوتی ها در کمتر از 10 روز به چهار برابر افزایش یافته و نگران نماینده است.

دکتر جان بابایی، در مورد تزریق واکسن کرونا در کشور نیز گفت: در حال حاضر بعضی محدودیت ها برای تامین واکسن مورد احتیاج کشور وجود دارد و این محدودیت ها در بسیاری از کشورهای دیگر نیز حاکم است.

وی ادامه داد: اولویت تزریق واکسن در کشورهای فراورینماینده واکسن کرونا، برای واکسیناسیون جمعیت همان کشورهاست و در صورت مازاد بودن، به سایر کشورها ارسال می گردد و از این نظر محدودیتی در جذب واکسن مورد احتیاج وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه کشورهای همسایه و همجوار ایران هیچکدام بین 10 الی 12 درصد جمعیت خود را واکسیناسیون نکرده اند، اظهار کرد: خوشبختانه ایران در فراوری واکسن گام های عظیم و رو به جلویی را برداشته است و اتفاقات خوبی در حوزه واکسن در حال شکل گیری است.

وی توضیح داد: با تمهیداتی که اندیشیده شده است پیش بینی می گردد از اواخر بهار سال جاری واکسیناسیون فراگیر و عمومی در سطح وسیعی از کشور انجام گردد هرچند که تا به امروز واکسیناسیون برای کادر درمان در بخش های کرونا و همچنین افرادی که در سرای سالمندان حضور دارند اجرا شده است و تا سه هفته آینده به تمامی کادر درمان واکسن تزریق خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1301

به "پیش بینی واکسیناسیون عمومی کرونا از اواخر بهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی واکسیناسیون عمومی کرونا از اواخر بهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید