چهاردمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و آفریقای جنوبی چهارشنبه در تهران

به گزارش دنیای راه راه، چهاردمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و آفریقای جنوبی چهارشنبه به ریاست ظریف و وزیر روابط و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی در تهران برگزار می گردد.

چهاردمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و آفریقای جنوبی چهارشنبه در تهران

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی دنیای راه راه، چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و آفریقای جنوبی فردا (چهارشنبه) 24 مهر ماه به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و وزیر روابط و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی در تهران برگزار می گردد.

خانم ناله دی پاندورا وزیر روابط و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی بدین منظور در سفر به تهران قرار است فردا چهارشنبه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در این نشست شرکت و در انتها این نشست اسناد مربوطه به امضای دو طرف خواهد رسید.

به گزارش فارس، سیزدهمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و آفریقای جنوبی اول آبان 1396 به ریاست محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران و ماشابانه وزیر خارجه وقت آفریقای جنوبی در محل وزارت خارجه آفریقای جنوبی در پرتوریا برگزار گردید. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران آبان 1396 در سفر به چند کشور آفریقایی به پرتوریا رفت و ضمن شرکت در نشست کمیسیون مشترک با همتای خود و جاکوب زوما رئیس جمهور پیشین آفریقای جنوبی دیدار کرد.

در انتها این نشست بیانیه ای به امضای وزرای خارجه دو کشور رسید. این بیانیه مواردی چون همکاری ها در زمینه کشاورزی، شیلات، زنبورداری، حمل ونقل،کشتیرانی، همکاری های بانکی، توسعه سرمایه گذاری، نانو و بیوتکنولوژی را شامل می شد.

دوازدهمین نشست این کمیسیون نیز با حضور محمدجواد ظریف و خانم ماشابانه اردیبهشت 1394 در تهران برگزار گردیده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 173

به "چهاردمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و آفریقای جنوبی چهارشنبه در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهاردمین نشست کمیسیون مشترک مالی ایران و آفریقای جنوبی چهارشنبه در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید