کاهش 90 درصدی سفرهای ریلی در روزهای کرونایی، کوشش برای جبران خسارت ها

به گزارش دنیای راه راه، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از کاهش 90 درصدی سفرهای ریلی و کنسل شدن بلیت قطار در این ایام نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور اطلاع داد و گفت: قطعا خسارت و زیان های وارد شده به شرکت های ریلی در ستاد ملی مقابله با کرونا در نظر گرفته شده و جبران خواهد شد.

کاهش 90 درصدی سفرهای ریلی در روزهای کرونایی، کوشش برای جبران خسارت ها

لذت بخشترین تجربه سفر را با تور ارزان تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

به گزارش دنیای راه راه، شیوع ویروس کرونا در کشور تا به امروز و بر اساس آخرین آمارهای رسمی بالغ بر 35 هزار نفر مبتلا و بیش از 2500 نفر جانباخته در پی داشته است. این ویروس تاثیرات بسیاری روی صنایع مختلف به ویژه حمل و نقل و صنعت گردشگری گذاشته است چرا که بسیاری از مردم سفرهای خود را به ویژه در این ایام که هر ساله در اوج خود قرار داشت کنسل کردند و همه چیز برای شرکت های مختلف ارائه دهنده خدمات تغییر کرد.

سعید رسولی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران - در این باره به دنیای راه راه گفت: شیوع ویروس کرونا تبعات مالی مختلفی در جهان داشت و اثرات وسیعی روی بخش های مختلف گذاشته است و به خاطر خاص بودن و غیر قابل پیش بینی بودنش شرایط را برای بخش های مختلف مالی سخت تر نموده است.

وی اضافه کرد: بیشترین خسارت شیوع ویروس کرونا در وهله نخست به بخش حمل و نقل، گردشگری و کسب و کارهای خرد وارد شد که البته آثار شیوع این ویروی در جهان حتما گسترده تر نیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن ادامه داد: در حوزه ریلی آنچه امروز با آن روبرو هستیم، کنسل شدن بیش از 90 درصد بلیت قطارهای شرکت های مختلف ریلی است و استرداد بلیت مردم با دستور وزیر راه و شهرسازی بوده که از روز نخست شیوع این بیماری و صدور دستورالعمل ها اجرایی شد.

رسولی توضیح داد: وقتی قطاری از حرکت می ایستد، هزینه های مضاعفی بر شرکت حمل و نقل ریلی مورد نظر وارد می گردد چرا که نه تنها این شرکت با پرسنل بسیاری روبرو بود و آنها حقوق و دستمزد دارند بلکه از روز نخست هزینه های ضدعفونی قطارها، ایستگاه ها و اماکنی که مردم با آنها سر و کار داشتند نیز بر این هزینه ها اضافه می شد.

وی گفت: از سوی دیگر نیز در حوزه مسافری مسئله استرداد بلیت مردم که در همان روزهای نخست وزیر راه و شهرسازی دستور آن را صادر نموده بود، هزینه های بیشتری روی دست شرکت های ریلی گذاشت که البته مسلما این هزینه ها و زیان ها در ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد توجه قرار گرفته و سعی می کنیم در حد بضاعت به همه شرکت ها یاری کنیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: تا کنون برآورد دقیقی از میزان خسارت های وارد شده به قطارهای مسافری و باری و شرکت های ریلی نداشته ایم و این شرکت ها در حال ارزیابی و جمع بندی خسارات وارد شده هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 610

به "کاهش 90 درصدی سفرهای ریلی در روزهای کرونایی، کوشش برای جبران خسارت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 90 درصدی سفرهای ریلی در روزهای کرونایی، کوشش برای جبران خسارت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید