کرونا بازهم جلسه دستمزد کارگران را لغو کرد

به گزارش دنیای راه راه، در حالیکه قرار بود جلسه رسمی دستمزد سال 99 کارگران امروز عصر در وزارت کار برگزار گردد، این جلسه به دلیل کرونا باز هم لغو شد.

کرونا بازهم جلسه دستمزد کارگران را لغو کرد

به گزارش خبرنگاران، قرار بود هفته گذشته اولین جلسه رسمی دستمزد 1399 با حضور نمایندگان گروه های کارگری، کارفرمایی و دولت تشکیل گردد اما به دلیل ملاحظات ناشی از شیوع ویروس کرونا این جلسه لغو و به امروز عصر موکول شد اما علی رغم ارسال دعوتنامه ها به نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی متاسفانه این بار هم جلسه دستمزد تشکیل نشد. شنیده ها حاکی از آن است که این جلسه به دوشنبه هفته آینده موکول شده است. در همین حال اصلانی عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با انتقاد از لغو جلسه دستمزد شورای عالی کار به خبرنگاران گفت: اگر دلیل تعطیلی جلسات شورای عالی کار شیوع ویروس کرونا است، چرا کارخانه ها را تعطیل نمی نمایند. کارگران حتی در شرایط سخت کرونا دست از کار نکشیده اند ولی جلسات دستمزد شورای عالی کار تنها به دلیل شیوع کرونا دو هفته است که تعطیل شده است.

وی اضافه نمود: شورای عالی کار تا کنون حتی یک جلسه برای هم اندیشی یا گفت وگوی جدی در رابطه با دستمزد سال آینده کارگران نداشته است و علی رغم درخواست ها و اصرار مکرر نمایندگان کارگری کرونا به بهانه خوبی برای لغو جلسات دستمزد تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این ناصر چمنی نماینده کارگران در شورای عالی کار گفته بود که گروه کارگری حاضر است حتی در حالت قرنطینه و یا به شکل غیرحضوری و مجازی در جلسات مشخص دستمزد شرکت کند و آمادگی دارد در صورتیکه این علاقمندی از سوی کارفرمایان وجود داشته باشد در این جلسات حضور یابد.

بعضی نمایندگان کارفرمایی تداوم شیوع ویروس کرونا را دلیل لغو جلسه امروز شورای عالی کار عنوان نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 568

به "کرونا بازهم جلسه دستمزد کارگران را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا بازهم جلسه دستمزد کارگران را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید