گفتگوی ترامپ و رئیس جمهور برزیل برای مقابله با کرونا

به گزارش دنیای راه راه، رییس جمهوری آمریکا و همتای برزیلی وی که اسفندماه شایعاتی درباره ابتلای هر دوی آنها به کرونا منتشر شده بود، با یکدیگر تلفنی گفت وگو کردند؛ گفت وگویی که موضوع آن، همکاری میان دو کشور در زمینه مبارزه با این بیماری اعلام شده است.

گفتگوی ترامپ و رئیس جمهور برزیل برای مقابله با کرونا

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با ژایر بولسونارو، همتای برزیلی خود تلفنی گفت وگو کرد.

در این گفت وگوی تلفنی دو طرف درباره همکاری های لوجستیک و پزشکی به منظور مبارزه با کرونا به رایزنی پرداختند. به گفته وزیر امور خارجه برزیل، در این گفت وگوی تلفنی به موضوعات مرتبط با سیاست های قرنطینه سازی اشاره ای نشده است. بولسونارو و ترامپ هر دو در مورد مواضع خود در قبال این سیاست ها مورد انتقاد قرار گرفته اند.

کاخ سفید خاطرنشان کرد، دو طرف همچنین درباره اهمیت همکاری های دوجانبه در چارچوب گروه 20، تعامل در راستای ساخت واکسن و احیای رشد مالی دنیای گفت وگو نموده اند.

بولسونارو اسفندماه با ترامپ ملاقات نموده بود. چندی پس از این ملاقات، بعضی رسانه ها گزارش دادند، نتیجه آزمایش کرونای رییس جمهوری برزیل مثبت اعلام شده است. این اخبار بلافاصله از سوی بولسونارو تکذیب شد.

بعضی گزارش ها همچنین حاکی از آن بود که مسئول رسانه ای دفتر ریاست جمهوری برزیل نیز به کرونا مبتلا شده است. این مقام برزیلی در ملاقات رییس جمهوری کشورش با ترامپ حضور داشت.

چند روز پس از این ملاقات، ترامپ بالاخره راضی شد آزمایش بدهد و پزشک کاخ سفید خاطرنشان کرد، جواب آزمایش کرونای رئیس جمهوری آمریکا، منفی است. در همین حال، رییس جمهوری برزیل هم خاطرنشان کرد که دومین آزمایش کرونای او هم منفی بوده است.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 488

به "گفتگوی ترامپ و رئیس جمهور برزیل برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی ترامپ و رئیس جمهور برزیل برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید