11 ساعت تاخیر در پرواز بوشهر و حبس مسافران روی باند مهرآباد

به گزارش دنیای راه راه، تاخیر 11 ساعته پرواز بوشهر- تهران و سپس حبس شدن سرنشینان هواپیما به محض نشست در باند فرودگاه مهرآباد، کلافگی و نارضایتی مسافران را در پی داشت.

11 ساعت تاخیر در پرواز بوشهر و حبس مسافران روی باند مهرآباد

پرواز 4026 بوشهر- تهران مربوط به شرکت زاگرس که قرار بود ساعت 17 روز جمعه، 14 اسفند، انجام شود، در ساعت 3 و 30 دقیقه از باند فرودگاه بوشهر بلند شد تا تاخیری حدود یازده ساعته را رقم بزند.

یکی از مسافران این پرواز در تماس با خلیج فارس ضمن اعلام این مطلب ادامه داد:

تاخیر و لغو پروازها خصوصا مربوط به بوشهر مدت هاست به موضوعی عادی مبدل شده، اما یازده ساعت انتظار در فرودگاه، رویداد کم سابقه ای است که مسافران این پرواز را مستاصل و کلافه کرد. اتفاق عجیب تر زمانی رخ داد که در ساعت 4 و 40 دقیقه هواپیما روی باند فرودگاه مهرآباد به زمین نشست، ولی به دلیل عدم پیش بینی محل پارکینگ، قریب 40 دقیقه مسافران در هواپیما محبوس ماندند.

به گفته وی، در این پرواز چند میهمان خارجی و سرمایه گذار اقتصادی نیز حضور داشتند که از تاخیر خارج از عرف یازده ساعته و همچنین نبود محل پارک هواپیما در مهرآباد متعجب شده بودند.

پرواز روز شنبه تهران- بوشهر و بالعکس نیز با تاخیر دو ساعته انجام شد که برخی مسئولان از جمله استاندار مسافر آن بودند.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر تاخیر یازده ساعته پرواز بوشهر- تهران را تایید کرد و آن را ناشی از نقص فنی هواپیما دانست و گفت:

تاخیر اتفاق ناخوشایندی است، ولی از این بابت خوشحالم که با پیگیری های اجرا شده، هواپیما از خط دیگر جایگزین شد تا پرواز انجام بگیرد، در حالی که ایستگاه تهران آن را لغو شده می دانست.

وی با بیان اینکه تاخیر طولانی پیش آمده در پرواز بوشهر ناشی از مشکل فنی هواپیما بود، ادامه داد:

عمر ناوگان هوایی ما بالاست و در صورت مشاهده نقص، تکنسین های تعمیرات نیز بر روی هواپیماهای فرسوده با حساسیت بالاتر و بیشتری اقدامات خود را انجام می دهند که فرایند کار را زمانبر می کند، چرا که وقتی هواپیما وارد آسمان شد، یک بی توجهی کوچک در حین تعمیرات و چک نهایی، می تواند مخاطرات بزرگی را به وجود آورد.

به گفته وی، براساس آمار سازمان هواپیمایی کشوری، ماهان بهترین ایرلاین از نظر تاخیر است، در حالی که میانگین تاخیر در پروازهای همین شرکت 55 دقیقه می باشد، ادامه داد: این موضوع نشان می دهد که به دلیل مسائل خاص ناوگان پروازی کشور، تاخیرها جزیی از آن شده که امیدواریم با توجه به توافقاتی که وزارت راه با شرکت های سازنده هواپیما در پساتحریم داشته، شاهد بهبود شرایط باشیم.

منبع: کجارو / عصر ایران
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1666

به "11 ساعت تاخیر در پرواز بوشهر و حبس مسافران روی باند مهرآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 ساعت تاخیر در پرواز بوشهر و حبس مسافران روی باند مهرآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید