68 درصد مردم انگلیس، دخالت این کشور در افغانستان را بی فایده می دانند

به گزارش دنیای راه راه، خبرنگاران: پس از گذشت یک روز از خاتمه مأموریت نیروهای نظامی انگلیس در افغانستان، براساس یک نظرسنجی، 68 درصد مردم انگلیس دخالت نظامی این کشور در جنگ افغانستان را بی فایده و بی ارزش توصیف کردند.

68 درصد مردم انگلیس، دخالت این کشور در افغانستان را بی فایده می دانند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل دنیای راه راه، آخرین سربازان انگلیسی نیز امروز ولایت هلمند افغانستان، را ترک کردند و در پی آن براساس یک نظرسنجی، 68 درصد مردم این انگلیس معتقدند که دخالت این کشور در جنگ افغانستان سودی در پی نداشته است.

در پاسخ به سوال اول نظرسنجی بی بی سی که از یک هزار شهروند انگلیسی پرسیده شده، آمده است، 24 درصد مردم انگلیس با اعزام نیروهای این کشور به افغانستان برای آبادانی این کشور موافق بودند در حالی که 25 درصد اعلام کردند حضور انگلیس در افغانستان، شرایط این کشور را بدتر نموده است. 44 درصد نیز نسبت به این موضوع ابراز بی تفاوتی کردند.

در پاسخ به سوال دوم نظرسنجی مبنی بر افزایش میزان امنیت انگلیس پس دخالت نظامی در افغانستان، 42 درصد افراد شرکت نماینده اذعان کردند که امنیت این کشور پس از 13 سال جنگ در افغانستان بدتر شده است.

براساس نظرسنجی تلفنی بی بی سی که از 24 تا 26 اکتبر امسال میلادی به انجام رسید، 14 درصد انگلیسی ها دخالت نیروهای بین المللی به ویژه این کشور در جنگ افغانستان را برای امنیت انگلیس مؤثر خواندند.

39 درصد افراد نیز اعلام کردند که دخالت های انگلیس در افغانستان تأثیری بر امنیت این کشور نداشته است و 5 درصد دیگر نیز با اظهار بی اطلاعی از پاسخ دادن خودداری کردند.

در پاسخ به یک سوال دیگر، 31 درصد از شهروندان انگلیسی اعلام کردند که افغانستان توانایی حفاظت از مردمش را در برابر گروه های تروریستی بدون یاری سربازان انگلیسی را دارد و 64 درصد نیز نظر عکس دادند.

در پاسخ به سوال انتهای بی بی سی در خصوص باارزش بودن جضور 13 ساله نظامیان انگلیسی در افغانستان، 68 درصد شهروندان این کشور جنگ افغانستان را برای انگلیس بی حاصل خواندند و فقط 24 درصد انگلیسی ها با دخالت نظامی در افغانستان موافق بودند.

روز گذشته، با پایین کشیده شدن پرچم انگلیس در کمپ باستیون، مأموریت نظامی این کشور در افغانستان به طور رسمی انتها یافت.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس با خروج نظامیان این کشور از افغانستان گفت: مردم انگلیس باید به دستاوردهای انگلیس افتخار نمایند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 325

به "68 درصد مردم انگلیس، دخالت این کشور در افغانستان را بی فایده می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "68 درصد مردم انگلیس، دخالت این کشور در افغانستان را بی فایده می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید