تانکی که یک تنه 43 پنزر را منهدم کرد!، عکس

به گزارش دنیای راه راه، یکی از اجزای بسیار مهم دفاع اولیه شوروی در مقابل آلمان تانک KV-1 بود. این تانک زرهی ترین وسیله نقلیه در جبهه شرقی بود و به همین علت بیشتر تانک های پنزر آن دوران نمی توانستند به زره ضخیم آن نفوذ نمایند.

تانکی که یک تنه 43 پنزر را منهدم کرد!، عکس

تینا مزدکی- توپ 76 میلی متری KV بعلاوه قادر بود به بیشتر پنزرها در آن موقع نفوذ کند و به یکی از برترین تانک های جبهه شرقی تبدیل شد. بنابراین تعجب آور نیست که این تانک می تواند همزمان با چندین پنزر بجنگد. یکی از این تانک ها پیشروی آلمانی ها به سمت لنینگراد را به تاخیر انداخت.

لنینگراد (سن پترزبورگ کنونی) یک هدف کلیدی برای ارتش آلمان بود. این بندر نه تنها بزرگترین بندر شوروی با دسترسی به دریای بالتیک بود، بلکه نام برجسته ترین شخصیت شوروی، لنین، را نیز در خود داشت. تسخیر شهر لنینگراد به معنای شکست دو برابری برای شوروی بود، هم از نظر اخلاقی و هم از نظر نظامی. به این ترتیب، به تعویق انداختن گرفتن آن تا زمانی که ممکن است بسیار مهم بود.

Лейтенант Зиновий Григорьевич Колобанов تصمیم گرفت این وظیفه را به دست خود بگیرد و به لشکر KV-1 خود دستور داد تا در کراسنوگواردیسک کمین ایجاد کند.

مدافعان KV-1 خوش شانس بودند. تنها راه واقعی که آلمانی ها می توانستند برای تصرف لنینگراد به جلو حرکت نمایند، به وسیله جاده ای باریک بود که از میان یک باتلاق می گذشت، هر دو شرایط به نفع KV-1 های زرهی بود. اگرچه KV-1 ها سنگین تر بودند، اما مسیرهای بسیار گسترده تری در مقایسه با Panzer II و Panzer III داشتند، این بدان معنی بود که KV-1 های بسیار سنگین تر در زمین های باتلاقی شمال روسیه غرق نمی شوند، در حالی که Panzer ها غرق می شوند. کولوبانوف تصمیم گرفت از این فرصت استفاده کند و با دو تانک kv1 تانک های آلمانی را منهدم کرد.

کی وی-1 یک تانک سنگین ساخت شوروی بود که اواخر دهه 1930 طراحی و به صورت گسترده در جنگ جهانی دوم به کار گرفته شد. این تانک در ابتدا صرفاً کی وی نامیده می شد اما پس از ظهور کی وی-2، به کی وی-1 تغییر عنوان داد.

منبع: history of yesterday

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 شهریور 1402 بروزرسانی: 4 شهریور 1402 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 2009

به "تانکی که یک تنه 43 پنزر را منهدم کرد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تانکی که یک تنه 43 پنزر را منهدم کرد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید