رزیدنت اویل 7 و 8 ثابت کردند نیازی به شخصیت های کلاسیک سری نیست

به گزارش دنیای راه راه، بازی های رزیدنت ایول را می توان کم وبیش بر اساس شخصیت هایی که در آن ها حضور پیدا می نمایند شناسایی کرد و مبتنی بر همین شخصیت های حاضر است که بازیکن تصمیم می گیرند آیا عنوان عرضه شده را دوست خواهد داشت یا خیر.

رزیدنت اویل 7 و 8 ثابت کردند نیازی به شخصیت های کلاسیک سری نیست

اتمسفر و دشمنان در هر بازی رزیدنت ایول برای در هر یک از این عناوین و منحصر به آن بازی هستند ولی شخصیت های اصلی آنها از اهمیت بیشتری برخوردارند زیرا بازیکنان به وسیله حضور این شخصیت ها متوجه می شوند بازی چه حال و هوایی خواهد داشت. هرچند باعرضه رزیدنت ایول 7 این دینامیک به نبود شخصیت های شناخته شده که طرفداران می توانستند در پیشبرد بازی بر روی آنان اتکا نمایند تغییر پیدا کرد.

در عوض، ایتان وینترز در جایگاه تازهترین پروتاگونیست قابل بازی رزیدنت ایول نهاده شد و به همراه آن تغییر دراماتیک زاویه دید رزیدنت ایول 7 به شخص اول و بازگشت به ریشه وحشت و بقای فرنچایز رخ داد. ایتان پس از رزیدنت ایول 7 در رزیدنت ایول روستا نیز در مقام پروتاگونیست حضور پیدا کرد که به زودی بسته الحاقی برای آن عرضه خواهد شد که در آن به بازیکنان اجازه تجربه بازی در زاویه دید شخص سوم داده می گردد. این بازی بعلاوه تعدادی از خلاقانه ترین و مجذوب کننده ترین آنتاگونیست های فرنچایز را در خود دارد.

کریس ردفیلد در هر دوی این عناوین حضور پیدا می نماید اما رزیدنت ایول اکنون باید به میزان کافی اعتمادبه نفس داشته باشد که نیازی به اتکا بر روی شخصیت های افسانه ای خود در دنباله های آینده نداشته باشد.

ایتان وینترز خیلی محبوب نیست ولی ایده پروتاگونیست تازه وضع مشابهی ندارد

چه خوب چه بد، ایتان یک پروتاگونیست بی اشتیاق و لفاظ است که بازیکنان هرگز رسماً چهره اش را در هفتمین عنوان فرنچایز نمی بینند. این به احتمال زیاد به خاطر این است که بازی در زاویه دید شخص اول می باشد و بازیکن باید بدن پروتاگونیست را اشغال نموده و فضای جسم او را پر کند ولی مزه پراندن یا واکنش نامتناسب به یک رویداد هولناک خیلی بیشتر ناخوشایند می گردد وقتی ایتان هیچ واکنش محسوسی به اتفاقات پیرامونش نشان نمی دهد. رفتار او تا حد زیادی غیرواقعی است و این واکنش های او همراه با دیالوگ های بی مزه در رزیدنت ایول روستا نیز ادامه پیدا می نمایند که واقعاً نیازی به وجودشان نبود.

بااین وجود، ایده حضور پروتاگونیست تازه در رزیدنت ایول خصوصاً شخصیتی که بازیکنان بتوانند خودشان در قالب شخص اول جای دهند پدیده ای خوشایند و غافل گیرنماینده بود بالاخص با درنظرگرفتن گذشته فرنچایز که در هر دنباله شخصیت های افسانه ای سکان راهنمایی بازی ها را برعهده می گرفتند. معیناً عده ای از طرفداران هنوز ترجیح می دهند لیان اس کندی یا جیل ولنتاین را در بازی های آینده ببینند اما تصمیمات گرفته شده در ساخت رزیدنت ایول 7 یک جهت به واقع تازه را برای فرنچایز ایجاد کرد.

اگر دنباله های پس از رزیدنت ایول روستا کلیر ردفیلد، ایدا وانگ، یا شخصیت معروف دیگری از فرنچایز را شامل شوند شکی وجود ندارد که طرفداران از حضورشان لذت خواهند برد اما این عمل جهت گیری هیجان انگیزی که رزیدنت ایول اکنون دارد را خراب می نماید. ایتان ظاهراً در حال حاضر مرده است؛ از نظر فنی برای دومین بار و اگر واقعاً مرده باشد پس نهمین عنوان فرنچایز یا یک شخصیت معروف، یا میا، رز و یا شخصیتی کاملاً تازه به عنوان پروتاگونیست خواهد داشت. خیلی خوب می شد اگر دوباره شخصیت تازه دیگری با زاویه دید مختص به خود او می دیدیم و امید آن است که رزیدنت ایول اعتمادبه نفس کافی برای خلق مجدد اتمسفری که در رزیدنت ایول 7 شاهدش بودیم داشته باشد.

رزیدنت ایول 7 و 8 هیچ لطفی در حق کریس ردفیلد نمی نمایند

می توان متصور شد که رزیدنت ایول هنوز کاملاً آماده نیست شخصیت های معروف و افسانه ای خود را پشت سر بگذارد چراکه اورجینال ترین و پربارترین شخصیت فرنچایز، کریس ردفیلد، در هر دو بازی رزیدنت ایول 7 و رزیدنت ایول روستا حضور پیدا کرد.

به نظر می رسد که دنباله ای در آینده بر روی نفوذ کریس به بی اس اس ای در اروپا خواهد پرداخت که با رونمایی از بسته الحاقی رزیدنت ایول روستا و نبود این بخش در آن احتمال ساختش بسیار بیشتر از قبل شده است. با تمام این حرف ها باید بعلاوه متذکر شد که کریس تنها نقشی کوچک در رزیدنت ایول روستا دارد و حضور کوتاهش در خاتمه رزیدنت ایول 7 صرفاً مقدمه ای برای بسته الحاقی او، یک قهرمان نیست، بود. هیچ یک از این دو بازی توجه ویژه ای بر روی شخصیت کریس ندارند یا شخصیت او را پرورش نمی دهند خصوصاً که او اکنون شخصیتی سن وسال دار در فرنچایز به شمار میرود.

اشاره به مکان هایی همانند کوهستان آرکلی و به شخصیت هایی مانند اسپنسر هنگامی که به رویدادهای بازی متصل اند جالب و سرگرم نماینده اند اما در حال حاضر نیازی نیست از این شخصیت ها و لوکیشن های به یادماندنی استفاده کرد تا بازی های تازه را به عنوان بخشی از فرنچایز معرفی کرد. بسیاری از بازیکنان از دشمنان کپک زده رزیدنت ایول 7 به علت نبود تنوع در میان آن ها ناراضی بودند ولی رزیدنت ایول روستا این اشتباه را با افزودن گرگینه ها، مورایس، سولدات ها و دیگر دشمنان اصلاح کرد. این دشمنان شباهتی به آلوده شدگان به وسیله ویروس تی یا لاس پلاگاس ندارند ولی هویت رزیدنت ایول در آن ها ملموس است.

دنباله های رزیدنت ایول باید به معرفی شخصیت های تازه ادامه دهند

احتمال بازگشت شخصیت های موردعلاقه طرفداران در دنباله های بعدی و راضی بودن طرفداران از تصمیماتی که دررابطه با آن ها گرفته می گردد خیلی بالا نیست. طرفداران اکنون تصویر واضحی از آنچه که از هر شخصیت می خواهند در ذهنشان ترسیم نموده اند و دنباله ها می توانند این برداشت ها را در صورت عملکرد ضعیف یا درصورتی که این شخصیت های معروف فقط باهدف برانگیختن حس نوستالژی مورداستفاده نهاده شده اند خدشه دار کند. علاوه بر این، شاید بازیکنان متوجه نباشند اما آن ها دارند این شخصیت های معروف را به وسیله انتشار ریمیک های فرنچایز دریافت می نمایند. لازم نیست که دنباله ها نیز به عنوان مثال شامل لیان باشند زیرا او یکی از شخصیت های اصلی در ریمیک رزیدنت ایول 2 است و قرار است در ریمیک رزیدنت ایول 4 حضور داشته باشد.

این ریمیک ها به آن دسته از افرادی که می خواهند این شخصیت ها را دوباره ببینند شانس انجام این عمل را می دهد حتی وقتی که شامل حضور آن ها در یک دنباله تازه و تازه نباشد. ریمیک رزیدنت ایول 3 به میزان ریمیک رزیدنت ایول 2 از بازخورد مثبت برخوردار نشد زیرا محتویات زیادی از آن حذف شده بود و بعلاوه مدت زمان کوتاه بازی و نبود پازل ها. پس با اینکه بازیکنان توانستند جیل مدرنیزه شده را ببینند این رؤیای به واقعیت پیوسته با دریافت بازخوردهای منفی نسبت به بازی ای که او در آن حضور داشت طعمی تلخ وشیرین بر جای گذاشت. معین نیست رزیدنت ایول چند ریمیک دیگر در آینده خواهد داشت درحالی که بازی هایی همانند رزیدنت ایول کد: ورونیکا بیشتر سزاوار ریمیک شدن است تا بازی ای مثل رزیدنت ایول 4. در عوض دنباله ها باید بر روی شخصیت ها و محتویات تازه تمرکز نمایند و ریمیک ها می توانند به بازیکنان خطوط روایی منسجمی ارائه دهند که فاصله میان عناوین اولیه فرنچایز و شخصیت های معروف آن را پر نمایند. رزیدنت ایول می تواند در اروپا باقی بماند یا به جای دیگری برود که آمبرلا هنوز در آنجا ریشه ندوانده است ولی بهتر است به رویکرد استفاده از شخصیت های تازه ادامه دهد.

منبع: Gamerant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1827

به "رزیدنت اویل 7 و 8 ثابت کردند نیازی به شخصیت های کلاسیک سری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزیدنت اویل 7 و 8 ثابت کردند نیازی به شخصیت های کلاسیک سری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید