اف بی آی نتیجه تحقیقات انفجار بیروت را اعلام نمود

به گزارش دنیای راه راه، ایسنا نوشت: اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) سه شنبه گفت، به نتیجه قاطع و راسخی درباره آنچه باعث انفجار چهارم اوت در بندر بیروت شد و جان حدود 200 تن را گرفت و میلیاردها دلار خسارت به بار آورد، نرسیده است.

اف بی آی نتیجه تحقیقات انفجار بیروت را اعلام نمود

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیگر آژانس های دولتی آمریکایی و اروپایی که از نزدیک تحقیقات مرتبط با انفجار مهیب بیروت را دنبال می کنند، باور دارند که این انفجار تصادفی بوده است.

سخنگوی اف بی آی با ارسال ایمیلی به رویترز گفت: چنین نتیجه ای به دست نیامده است. این نهاد پیشتر بیان نمود که کمک تحقیقاتی به شرکای لبنانی خودمان در این تحقیقات ارائه می کنیم. سوالات بیشتر باید از مقام های لبنایی به عنوان بازرسان اصلی پرسیده شود.

رسانه های لبنانی سه شنبه گزارش دادند که یک گزارش اف بی آی در رابطه با این انفجار دوشنبه تحویل یک قاضی لبنانی شده است. اف بی آی درباره این گزارش اظهارنظری نکرد.

دو منبع دولتی آمریکا که از این تحقیقات و تحلیل ها اطلاع دارند، گفتند آژانس های آمریکا همچنین به شکل گسترده متقاعد شدند که این انفجار که مقادیر زیادی از نیترات آمونیوم در آن نقش داشت و سال ها در یک ساختمان بندر بیروت نگهداری می شد، یک حادثه بوده است. یک منبع دولت اروپایی مطلع از گزارش ها و تحلیل های اطلاعاتی هم گفت، کارشناسان رسمی اروپایی هم تاکید دارند که این انفجار یک تصادف بوده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 990

به "اف بی آی نتیجه تحقیقات انفجار بیروت را اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اف بی آی نتیجه تحقیقات انفجار بیروت را اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید