دسترسی انگلیس به اطلاعات حوزه شنگن قطع می گردد

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، نمایندگان هماهنگ کننده امور انگلیس در مجلس اروپا با ارائه پیشنهادی خواهان قطع دسترسی مستقیم بریتانیا به سیستم های اطلاعاتی اتحادیه اروپا شده اند.

دسترسی انگلیس به اطلاعات حوزه شنگن قطع می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

مطابق متن پیشنهادی، این نمایندگان برای طراحی چارچوب قانونی ارتباط اتحادیه اروپا با بریتانیا پس از خاتمه دوره انتقالی خروج این کشور از اتحادیه که با آغاز سال 2021 مصادف خواهد بود، در اختیار گذاردن هرگونه اطلاعات از جمله داده های شخصی ساکنان اتحادیه اروپا باید مشمول نظارت دقیق، ممیزی و رعایت قوانین محافظت از اطلاعات فردی در این اتحادیه باشد.

دیوید مک آلیستر نماینده آلمان در مجلس اتحادیه اروپا که ریاست گروه هماهنگ کننده امور بریتانیا را برعهده دارد، اعلام نموده که به باور او پس خاتمه دوره انتقالی در فرایند اجرای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، این کشور به عنوان یک کشور ثالث محسوب خواهد شد و نیازی به حفظ دسترسی مستقیم آن به اطلاعات محدوده سفری شنگن نخواهد بود.

بریتانیا هیچ گاه عضو پیمان محدوده سفری شنگن نشده ولی از سال 2015 میلادی و پس از عضویت در اتحادیه اروپا به داده های شهفرایندان مقیم در منطقه شنگن دسترسی داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 480

به "دسترسی انگلیس به اطلاعات حوزه شنگن قطع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی انگلیس به اطلاعات حوزه شنگن قطع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید