معادلات قدرت در آسیا به هم ریخت، زنگ خطر والیبال به صدا در آمد

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش خبرنگاران، انتخابات کنفدراسیون والیبال آسیا قرار است امروز (دوشنبه) برگزار گردد که والیبال ایران نیز برای عضویت در کمیته های مختلف، نمایندگانی را از مدت ها پیش معرفی نموده است. محمود افشاردوست؛ کمیته مربیان، مسعود یزدان پناه؛ کمیته مسابقات، فرهاد شاهمیری؛ کمیته داوران، غلامرضا نوروزی؛ کمیته پزشکی، مرتضی افجه ای؛کمیته VIS و آی تی، مهدی اسلامی؛ خزانه داری و اقتصادی و کسری غفوری برای کمیته ساحلی معرفی شدند.

معادلات قدرت در آسیا به هم ریخت، زنگ خطر والیبال به صدا در آمد

برای سفر با ارزانترین تور پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

فریدون الهامی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره معرفی کسری غفوری به عنوان نماینده ایران برای کمیته ساحلی آسیا گفت: غفوری سال ها در والیبال ساحلی مسئولیت داشته و امروز نیز به عنوان یکی از مدیران صنایع کشور فعالیت می نماید. قطعاً حضورش می تواند برای والیبال ساحلی ایران موفقیت آمیز باشد. پس از عزیزخانی، فرد دیگری را در این کمیته نداشتیم و صندلی ایران خالی بود. احتیاج بود که فردی را معرفی می کردیم. غفوری نیز از چهره های شناخته شده والیبال ساحلی است.

وی در پاسخ به این سوال که غفوری چند سالی است که در والیبال ساحلی حضور نداشته، این را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: وی تا سال 96 در والیبال ساحلی حضور داشت، سپس با توجه به مسئولیتش در صنایع، از تهران خارج شد. سال جاری نیز از تیم دسته یکی در والیبال حمایت می نماید. زمانی که غفوری در والیبال ساحلی حضور داشت ارتباطات خوبی با فدراسیون دنیای و داورزنی برقرار کرد و این می تواند مثمر ثمر باشد. باید صبر کنیم تا نتیجه رأی گیری تعیین گردد و ببینیم آیا غفوری می تواند از اقبال عمومی برخوردار گردد و رأی بیاورد، سپس راجع به آن می توان مفصل تر صحبت کرد.

کارشناس والیبال ساحلی در پاسخ به این سوال که پس غفوری بهترین گزینه بود، گفت: گزینه های متفاوتی را می توانیم داشته باشیم. این سلیقه رئیس فدراسیون است که افراد را انتخاب می نماید. قطعاً با هیئت رئیسه راجع به معرفی افراد مشورت انجام شده است. در چند کمیته، داورزنی به کنفدراسیون نیروها را معرفی نموده است. معلوم نیست که نتیجه چه می گردد. اگر همه افراد رأی بیاورند برای کشور مفید است و باید کلیات را در نظر بگیریم. پس از عزیزخانی صندلیمان از دست رفت و خللی در کمیته ساحلی به وجود آمد که باید آن را پُر کنیم.

وی تأکید کرد: شیوه معرفی افراد در گذشته این گونه بود که هر کسی رئیس کمیته ساحلی بود، معرفی می شد. یعنی محمود حداد و عزیزخانی هر کدام رئیس کمیته ساحلی بودند و سپس به کنفدراسیون معرفی شدند. شاید این تفاوت امروز برای کسری غفوری باشد. به هر حال این تصمیمی بود که فدراسیون گرفته است.

الهامی در پاسخ به این سوال که داورزنی سمت خود در آسیا را از دست داد و ایران کرسی در آسیا ندارد، این چه تبعاتی برای والیبال ما خواهد داشت، گفت: آسیا به پنج منطقه تقسیم شده است. کشور ما در آسیای مرکزی بخشی که کشورهایی حضور داشتند که والیبال مدرن نداشتند و نفوذ زیادی ندارند واقع شده است. برای اینکه بتوانیم به عنوان قدرت اول آسیا و یکی از قدرت های مطرح در دنیا باشیم بسیار مهم بود که این کرسی را حفظ می کردیم تا بتوانیم برای پله های بعدی گام برداریم.

وی تأکید کرد: به هر حال رایزنی و لابی های گذشته باعث این کار شد. تغییرات زیادی در آسیا صورت خواهد گرفت. خانم ریتا سومبوو امروز به عنوان یک نیروی مدیریتی می خواهد تیم جدید خود را وارد والیبال آسیا کند. از پنج منطقه رئیس چهار منطقه تغییر نموده و این نشان می دهد تغییرات مدیریتی جدی است. محمد لتیف از مالدیو امروز به عنوان رئیس آسیای مرکزی انتخاب شده، مالدیو که در مقایسه با والیبال ایران صندلیی ندارد و این نشان می دهد لابی ها و ارتباطات مهم است. وقتی ایران و مالدیو را مقایسه می کنیم متوجه می شویم که قدرت والیبال و ورزش نیست که امروز داورزنی را پایین آورده و لطیف را بالا برده، اینها همه سیاستگذاری های پشت پرده است.

الهامی در پاسخ به این سوال که آیا دوری داورزنی و حضورش در وزارتخانه در این اتفاقات تأثیرگذار بوده یا خیر، گفت: خیر. داورزنی حدود یک سال است که به والیبال بازگشته، زمانی که در وزارت بود، در جلسات هیئت رئیسه آسیا و دنیا حضور داشته، دست های پشت پرده باعث این اتفاقات شده است. از دست دادن ریاست آسیای مرکزی شاید خیلی مهم نباشد، هر چند می توانست برای وجاهت والیبال و شخص داورزنی بسیار خوب باشد. احساس می کنم ریتا سومبوو، داورزنی را به عنوان رقیب جدی خود تلقی می کرد و دوست نداشت داورزنی در معادلات مدیریتی آسیا حضور داشته باشد.

کارشناس والیبال گفت: همان طور که می دانید امارات و کویت دو کشوری بودند که ارتباطات خوبی با داورزنی داشتند اما آنها امروز حتی معرفی نشدند. این می تواند در معادلات قدرت در والیبال آسیا، زنگ خطر برای والیبالمان را به صدا درآورد و کم کم صندلی مدیریتی در سطح آسیا را از دست بدهیم. احتیاجمند ارتباطات قوی هستیم، فراتر از فدراسیون و حتی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و سیاستمداران باید به موضوع ورود نمایند. در کشورهای مختلف، سران کشورها برای کسب کرسی رایزنی می نمایند. هر چه بیشتر در مجامع بین المللی صندلی داشته باشیم، در تصمیم گیری های آینده به نفع ورزش کشورمان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 997

به "معادلات قدرت در آسیا به هم ریخت، زنگ خطر والیبال به صدا در آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معادلات قدرت در آسیا به هم ریخت، زنگ خطر والیبال به صدا در آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید