3 نکته در خصوص بازگشت رامین رضاییان به پرسپولیس

به گزارش دنیای راه راه، همان طور که انتظار می رفت، رامین رضاییان به پرسپولیس برگشت؛ انتقالی که از ابعاد فنی و رسانه ای می توان آن را بزرگ ترین جابه جایی پنجره زمستانی فوتبال ایران دانست. پس از کش وقوس های فراوان، رضاییان در آخرین روز مهلت نقل وانتقالات قراردادش را با الدحیل فسخ کرد تا به عنوان بازیکن آزاد، منعی برای پیوستن به پرسپولیس نداشته باشد. در خصوص کم و کیف این انتقال شایعات متناقض زیادی به گوش می رسد، اما این مطلب روی چند نکته دیگر متمرکز شده است؛ نکاتی که در خصوص رضاییان و پرسپولیس شاید کمتر شنیده شده است.

3 نکته در خصوص بازگشت رامین رضاییان به پرسپولیس

روزی که یحیی او را نخواست

شاید کمتر کسی بداند، اما پیش از به معروفیت رسیدن رامین رضاییان، یحیی گل محمدی این موقعیت را داشت که با این بازیکن همکاری کند. موضوع مربوط به سال 93 است؛ زمانی که یحیی راهنمایی ذوب آهن را بر عهده داشت. آن روز ها رضاییان و داریوش شجاعیان به گل محمدی پیشنهاد شدند، اما او هیچکدام از آن ها را مستعد تشخیص نداد و نخواست. بعد ها که رامین به ستاره پرسپولیس و تیم ملی تبدیل شد، سعید آذری، مدیرعامل سابق ذوب آهن، در جریان یک درگیری لفظی و رسانه ای با گل محمدی این داستان را به او یادآوری کرد و به نوعی به یحیی سرکوفت زد. قصه امروز، اما فرق دارد و گل محمدی با آغوش باز از حضور رضاییان در تیمش استقبال می نماید.

با جام عکس ندارد

بین افکار عمومی این طور جا افتاده که رامین رضاییان سابقه ای طولانی در پرسپولیس دارد و به نوعی فرزند این تیم به شمار می رود. با این همه بد نیست بدانید رامین با هیچکدام از انبوه جام هایی که پرسپولیس در این سال ها به دست آورده، حتی یک عکس یادگاری هم ندارد. او تنها در لیگ پانزدهم برای سرخپوشان توپ زد و پس از آن راهی ریزه اسپور شد. رضاییان با احساس پشیمانی از این انتخاب، به سرعت به پرسپولیس بازگشت، اما باز هم پیش از خاتمه لیگ شانزدهم به خاطر درگیری با علی علیپور از این تیم کنار گذاشته شد. برانکو ایوانکوویچ که در آن موقع به شدت با رامین زاویه پیدا نموده بود، پیش از خاتمه فصل او را کنار گذاشت و با وجود درخواست اعضای هیات مدیره، حتی حاضر نشد اجازه حضور رضاییان در جشن قهرمانی را بدهد. به طور کلی رضاییان بعد از ترک بدون اجازه پرسپولیس، جایگاهش را نزد برانکو از دست داد و بازگشت او هم افاقه نکرد. مربی کروات اغلب رامین را روی نیمکت می نشاند. او یک بار در واکنش به پرسش های مکرر خبرنگاران، یک ورق کاغذ را پاره کرد و گفت: هر وقت این کاغذ به حالت سابق عایدی، رابطه من و رامین هم مثل قبل خواهد شد. به این ترتیب رامین هرگز در هیچکدام از فتح و ظفر های این سالیان پرسپولیس حضور نداشته است و عکسی هم با جام های قهرمانی سرخ پوشان ندارد.

بیشتر از تمام دوران شیری

یکی از برجسته ترین ویژگی های فنی رامین رضاییان، مهارت های هجومی این بازیکن است؛ آن چه در سال های گذشته پاشنه آشیل پرسپولیس به شمار می آمد. مهدی شیری که به تازگی از جمع سرخ پوشان جدا شد و جای خودش را به رضاییان داد، در طول سال های حضورش در پرسپولیس بیش از صد بازی برای این تیم انجام داد. او مجموعا پیروز شد سه پاس گل بدهد و یک گل بزند. این در حالی است رضاییان در لیگ پانزدهم در پرسپولیس سه پاس گل داد که یکی از آن ها در داربی تهران بود. او در لیگ شانزدهم هم با وجود حضور نصفه و نیمه اش در جمع سرخ پوشان آمار چهار پاس گل را به ثبت رساند. یکی از این پاس گل ها، پاسی بود که او سر پنالتی دو ضرب بازی با سپاهان به مهدی طارمی داد و یکی از عجیب ترین لحظات تاریخ لیگ برتر را ساخت. او بعلاوه با پیراهن پرسپولیس 9 گل در مسابقات مختلف به ثمر رساند. رضاییان در مجموع دوران فوتبالش نزدیک به 60 گل به ثمر رسانده است؛ بنابراین در فصلی که پرسپولیس در خلق موقعیت و گشودن دروازه رقبا مشکل دارد، شاید این خصوصیات رضاییان بیش از پیش به کار سرخ پوشان بیاید. حتما رامین نیم نگاهی هم به حضور در تیم ملی دارد؛ موقعیتی که آن را از دست داده و باید دوباره برایش بجنگد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1794

به "3 نکته در خصوص بازگشت رامین رضاییان به پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نکته در خصوص بازگشت رامین رضاییان به پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید