ادعای جدید ترامپ درباره کره شمالی

به گزارش دنیای راه راه، ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا روابط خوب خود با رهبر کره شمالی را به رخ کشید و گفت: اگر به خاطر من نبود، آمریکا در حال حاضر در جنگ با کره شمالی به سر می برد.

ادعای جدید ترامپ درباره کره شمالی

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اشاره به هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات خود در انتخابات 2016 میلادی و باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: اگر هیلاری کلینتون رئیس جمهور آمریکا شده بود، کشورمان اکنون در جنگ بود. اگر اوباما اجازه داشت تا مدت بیشتری در راس قدرت بماند، اکنون در جنگ بودیم.

این اظهارات ترامپ ظاهرا در واکنش به یکی از ادعاهای حزب دموکرات مطرح شده است؛ ادعایی دال بر اینکه ترامپ دیکتاتورها و قلدرهایی همچون کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی را حمایت نموده است.

ترامپ و کیم سه بار با یکدیگر ملاقات نموده اند از جمله دو نشست دوجانبه در ژوئن 2018 و فوریه 2019 میلادی.

اما از آخرین نشست رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام که بدون نتیجه سرانجام یافت، کوشش ها برای خلع تسلیحات اتمی پیونگ یانگ متوقف شده است.

ترامپ گفت: اگر به خاطر من نبود، آمریکا اکنون مشکل عظیم تری با کره شمالی داشت.

وی در حال بازدید از پنسیلوانیا، زادگاه جو بایدن، رقیب انتخاباتی اش از حزب دموکرات در همان روزی که بایدن رسما نامزدی حزبش در انتخابات نوامبر را پذیرفت، اضافه نمود: زمانی که من نخستین ملاقات با کیم را برگزار کردم، اوباما گفته بود که کره شمالی عظیم ترین مشکل کشور ماست. اما اگر به خاطر من نبود، اکنون مشکل عظیمی داشتیم و در جنگ با کره شمالی به سر می بردیم.

ترامپ تاکید نمود: وقتی می گویم که من و رهبر کره شمالی بایکدیگر ملاقات نموده ایم، همه می گویند اوه، چه وحشتناک اما نه این یک اتفاق خوب است. این یک اتفاق خوب است نه بد. این بدان معناست که اتفاقات بدی رخ نمی دهد بلکه اتفاقات خوبی در جریان است.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 922

به "ادعای جدید ترامپ درباره کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جدید ترامپ درباره کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید