الکام استارز به جای الکامپ به صورت آنلاین برگزار می گردد

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش خبرنگاران، محمدباقر اثنی عشری گفت: در احترام به پروتکل های بهداشتی و راهکار های الکترونیکی برای فاصله گذاری اجتماعی سال جاری بخش های رقابتی، مشاوره و جذب سرمایه الکام استارز به صورت آنلاین برگزار می گردد.

الکام استارز به جای الکامپ به صورت آنلاین برگزار می گردد

وی در شرح تاخیر در برگزاری الکامپ بیست وششم گفت: قرار بود نمایشگاه اواخر تیرماه برگزار گردد. در این زمینه پیش ثبت نام هم آغاز شد و به صورت خارق العاده ای عدد ثبت نام بالا بود. پارسال 32 هزار مترمربع فضای مفید داشتیم، در پیش ثبت نام اولیه 35 هزار مترمربع ثبت نام داشتیم و احساس می کردیم عدد بالاتر هم خواهد رفت. با این حال تصمیم گرفته شد به دلیل شرایط خاص کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا تاریخ را مجدد تغییر دهیم.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای ادامه داد: در تاریخ دوم پیشنهادی که اواخر شهریور ماه بود باز آغاز به کار کردیم، ولی در اخر شهریور ماه هم به این نتیجه رسیدیم که با توجه به موج های کرونا به خطر انداختن جان بازدیدکنندگان، غرفه داران و ستاد خودمان، برگزاری نمایشگاه کار درست و اخلاقی نیست. با مذاکره نمایشگاه تصمیم گرفتیم که این تاریخ را هم لغو کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در نهایت سال جاری قطعا الکامپی به شکل حضوری و نمایشگاهی نخواهیم داشت، با اشاره به برگزاری الکام استارز به عنوان یکی از رویدادهای مورد استقبال کسب وکارهای کوچک در نمایشگاه الکامپ گفت: در نهایت تصمیم گرفتیم حالا که الکامپ برگزار نمی گردد، رویداد الکام استارز را به صورت آنلاین برگزار کنیم.

اثنی عشری گفت: غیر از سازمان فناوری اطلاعات ایران، سال جاری الکام استارز از حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری هم برخوردار است.

در این راستا آرش برهمند، مدیر اجرایی الکام استارز نیز در خصوص زمان برگزاری و جوایز در نظر گرفته شده برای برگزیدگان الکام استارز گفت: تمام مراحل ثبت نام و شرکت و داوری تیم ها در ششمین دور از الکام استارز به صورت کاملا الکترونیکی انجام می گردد. بخشی از فعالیت جانبی که بیشترین کارکرد را برای استارت آپها داشتند را شناسایی نموده ایم و در مجموع این رویداد در قالب محورهای الکام پیچ، پاویون شتاب و آوردگاه سرمایه به صورت آنلاین برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه ثبت نام در این رویداد به وسیله وب سایت https://elecom-stars.ir/ انجام می گردد، گفت: برای بخش جذب سرمایه به نام آوردگاه سرمایه، مذاکراتی با چندین پلتفرم جذب سرمایه از جمله انجمن VC و بوم سرمایه متعلق به سازمان فناوری اطلاعات و صندوق نوآوری و شکوفایی با همراهی معاونت علمی ریاست جمهوری صورت گرفته است. از سوی دیگر زیربخشی را با همکاری سازمان فناوری اطلاعات در بخش مسابقه به نام بخش دانش آموزی دیده ایم که این بخش یکی از بخش های جذاب و پرشور دور گذشته الکام استارز بود و سال جاری تصمیم گرفته ایم با رویکرد کامل تری این بخش را هم داشته باشیم.

برهمند گفت: مجموع جوایز نقدی برای بخش الکام پیچ یا بخش مسابقه 150 میلیون تومان است که در مجموع 10 تیم منتخب الکام پیچ و دو تیم منتخب برای شرایط همه گیری کرونا اختصاص پیدا خواهد نمود. جوایز ویژه ای هم برای 4 حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در نظر گرفته شده که این بخش از بخش های مورد حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری هستند. یک جایزه ویژه هم سازمان فناوری اطلاعات برای دو تیم منتخب در بخش الکام پیچ در نظر گرفته که تا سقف 30 درصد سرمایه ای که آن تیم بتواند از هر VC دریافت کند را شامل می گردد.

به گفته وی، از سمت معاونت علمی هم برای هر یک از استارت آپهایی که در الکام پیچ انتخاب شده باشند تا سقف 50 میلیون تومان به صورت مستقیم سرمایه اولیه در نظر گرفته شده است که این 50 میلیون تومان مشروط به پذیرش در شتاب دهنده ها یا VCها خواهد بود.

مدیر اجرایی الکام استارز گفت: از 1 تا 12 دی ماه زمان ثبت نام برای شرکت در الکام پیچ، پاویون شتاب و آوردگاه سرمایه در نظر گرفته شده و از 13 تا 16 دی ماه نیز آنالیز مدارک و تکمیل اطلاعات صورت خواهد گرفت. 17 تا 19 دی ماه هم زمان بندی ارائه پیچ و جلسات مشاوره و سرمایه گذاری است. درنهایت 29 دی ماه تا 2 بهمن زمان برگزاری و اعلام نتایج منتخبین ششمین دوره الکام استارز است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1114

به "الکام استارز به جای الکامپ به صورت آنلاین برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکام استارز به جای الکامپ به صورت آنلاین برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید