سازمان بدون رئیس و گرانفروشی دوباره ایرلاین ها

به گزارش دنیای راه راه، در شرایطی که طی ماه های گذشته قیمت بلیت هواپیما به صورت غیرقانونی از سوی ایرلاین ها افزایش یافت، به نظر می رسد شرکت های هواپیمایی باز هم قیمت ها را فراتر از آن چیزی که تا کنون می فروختند، بالا برده اند و خبری از رعایت پروتکل ها و البته برخورد با نقض آن ها نیست.

سازمان بدون رئیس و گرانفروشی دوباره ایرلاین ها

به گزارش خبرنگاران، از ابتدای تیر ماه سال جاری شرکت های هواپیمایی قیمت بلیت پروازهای داخلی را تا بیش از 30 درصد در راستاهای مختلف افزایش دادند در حالی که آن ها نه تنها هیچ مجوزی برای این اقدام خود نداشتند بلکه حاضر به پاسخگویی و شرح علت این اقدام شان نشده اند. اما اتفاق جدیدی که اتفاق افتاده این است که ایرلاین ها به تازگی اقدام به افزایش قیمت دوباره بلیت هواپیما در روزهایی خاص نموده اند و به گفته مسافران حتی با این وجود پروتکل های بهداشتی مانند محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر را هم رعایت نمی گردد.

به گونه ای که اگر این شرکت های هواپیمایی تا دیروز قیمت بلیت هواپیما در راستا تهران- مشهد را یک میلیون و 78 هزار تومان می فروختند حالا بعضی از آن ها به راحتی قیمت را دوباره تا بیش از یک میلیون و 200 هزار تومان بالا برده اند اما خبری از برخورد با آن ها نیست.

بعلاوه قیمت بلیت پروازهای تهران-اهواز هم تا بیش از یک میلیون و 200 هزار تومان و قیمت بلیت پرواز تهران-بندرعباس هم تا بیش از یک میلیون و 400 هزار تومان افزایش یافته است.

البته اخیراً سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه ای اعلام نموده بود که هرگونه تخطی از اجرای مصوبات، ابلاغیه ها و دستورالعمل ها و سهل انگاری در این رابطه تخلف محسوب شده و شرکت هایی که از اجرای این مقررات خودداری نمایند، این سازمان نسبت به مجوزهای پروازی آن شرکت ها اقدام خواهد نمود.

در ادامه اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری بعلاوه تاکید نمود که هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بلیت هواپیما در دستور کار خود ندارد و شرکت های هواپیمایی موظفند در مورد نرخ بلیت هواپیما، براساس تصمیمات اتخاذ شده در آخرین جلسه شورای عالی هواپیمایی عمل نمایند و فروش بالاتر از سقف نرخ تعیین شده در جلسه مذکور، تخلف محسوب می گردد.

اما تعیین نیست که چرا هر روز شرکت های هواپیمایی قیمت بلیت هواپیما را هرطور که دل شان بخواهد افزایش می دهند و در این میان نظارت براین تخلفات هم موثر نبوده است.

یکی دیگر از از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد این است که مسافران اعلام می نمایند که در پروازهایی که انجام می دهند نه تنها قیمت بلیت تعیین نیست و هر ایرلاینی، در هر روزی قیمتی متفاوت را ارائه می دهد بلکه پروتکل های بهداشتی هم رعایت نمی گردد و هواپیماها بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر پروازهایشان را انجام می دهند.

به نظر می رسد با این شرایط، باید هر چه سریعتر درباره تغییرات مدیریتی در سازمانی که ماه هاست بدون رییس مانده و با سرپرست اداره می گردد، تصمیم گیری گردد تا شاید تکلیف این شرایط آشفته در حمل و نقل هوایی روشن گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1580

به "سازمان بدون رئیس و گرانفروشی دوباره ایرلاین ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بدون رئیس و گرانفروشی دوباره ایرلاین ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید