سبد محصولات نانو برای تامین نیاز صنایع داخل کشور توسعه یافت

به گزارش دنیای راه راه، مدیرعامل شرکت مهندسی پایدار ابتکار آرمینا گفت: طی یک سال گذشته سبد محصولات این شرکت در حوزه نانومواد و در راستای تامین نیاز صنایع داخل کشور به نانومواد مختلف انجام شده است.

سبد محصولات نانو برای تامین نیاز صنایع داخل کشور توسعه یافت

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، ابراهیم اکبرزاده، مدیرعامل شرکت مهندسی پایدار ابتکار آرمینا، گفت: در حال حاضر 22 نانو ماده مختلف را در مرحله تولید نیمه صنعتی داریم که براساس نیاز بازار تولیدات مربوط به هر نوع نانو ماده را انجام می دهیم.

یکی از محصولات ما نانوذرات طلا است که طی ماه های گذشته به یکی از شرکت های تولیدکننده داروی ضدسرطان تحویل دادیم. بخشی از تولید نانوذرات طلای ما به یکی از تولیدکنندگان زخم بند عرضه شد. نانوذرات طلا به دلیل ویژگی های خاصی که دارند در طیف وسیعی از صنایع کاربرد دارند. پزشکی و سلامتی یکی از مهم ترین این کاربرد ها است. خواص آنتی باکتریال و ضدقارچ این نانوذرات موجب شده تا بتوان از آن ها در بخش های مختلف حوزه سلامت استفاده کرد. کیت های تشخیص پزشکی یکی از کاربرد های این نانوذرات است. در بخش تصفیه آب نیز دو نوع فیلتر مختلف را با استفاده از فناوری نانو تولید و به بازار عرضه کردیم.

اکبرزاده اضافه نمود: با شیوع کرونا، تقاضا برای برخی نانومواد با خواص آنتی باکتریال افزایش یافت، در نتیجه تمرکز روی تولید آن دسته از نانومواد را افزایش دادیم به طوری که برای تولید مواد ضدعفونی کننده 7 هزار لیتر از یکی از نانوموادمان را به یکی از شرکت های داخل عرضه کردیم. در حال حاضر برای توسعه سبد محصولات با شرکت های دارویی وارد همکاری شده ایم تا به آن ها برای تولید محصولات ضدقارچ کمک کنیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی پایدار ابتکار آرمینا ادامه داد: براساس فیدبکی که از مشتریان گرفته ایم، هم از نظر کمی و هم کیفی رضایتمندی از محصولات شرکت مهندسی پایدار ابتکار آرمینا وجود دارد به همین دلیل انگیزه زیادی برای توسعه سبد محصولات داشته ایم.

لازم به ذکر است؛ مهندسی پایدار ابتکار آرمینا یک شرکت دانش بنیان نانویی است که کار خود را از پارک فناوری پردیس شروع کرده است. این شرکت فعالیت اصلی خود را از سال 96 شروع کرده و در حال حاضر نانومواد مختلفی را در لیست محصولات خود دارد. شرکت مهندسی پایدار ابتکار آرمینا با هدف فعالیت در حوزه انرژی های تجدیدپذیر کار خود را شروع کرد، اما در حال حاضر تمرکز جدی روی تولید و عرضه نانومواد به بازار دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 961

به "سبد محصولات نانو برای تامین نیاز صنایع داخل کشور توسعه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبد محصولات نانو برای تامین نیاز صنایع داخل کشور توسعه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید