شغل محبوب مدیرعامل توییتر پیش از میلیاردر شدن

به گزارش دنیای راه راه، جک دورسی پیش از یاری به تاسیس توییتر و میلیاردر شدن، در فکر رها کردن صنعت فناوری و دنبال کردن خط کاری متفاوتی به عنوان طراح مد بود.

شغل محبوب مدیرعامل توییتر پیش از میلیاردر شدن

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، جک دورسی 44 ساله اکنون مدیرعامل شرکت توییتر و شرکت پرداخت موبایل اسکوئر است و طبق گزارش فوربس، ثروت شخصی به ارزش 12.9 میلیارد دلار دارد. اما دورسی پیش از این که در سال 2006 به تاسیس توییتر یاری کند، یک برنامه نویس سیلیکون ولی بود که از جایی به جای دیگر می رفت.

دورسی از سال 2000 ایده پلتفرم وبی برای انتشار اطلاعات فوری را در ذهن می پروراند که ایده شکل گیری توییتر شد. اما در این مدت شش سال به دلیل ناراحتی از عدم موفقیتی که در آن مقطع داشت بین علاقه اش به برنامه نویسی و تمایلش برای ترک صنعت فناوری و در پیش دریافت یک جهت کاملا متفاوت مردد بود.

به عنوان مثال پس از این که دورسی یک ترم مانده به فارغ التحصیلی دانشگاه نیویورک را ترک کرد و از استارتاپ خودش اخراج شد، به سنت لوئیس برگشت که در آنجا عظیم شده بود. وی به نیویورکر گفت: احساس شکست می کردم.

در سنت لوییس دورسی علاقه مندیهای زیادی نظیر رسم تصاویر گیاهان و ماساژ تراپی را دنبال کرد با این حال وقتی به سن فرانسیسکو برگشت و دریافت همه یک ماساژ تراپیست هستند، از این ایده دست کشید.

دورسی به دنیای طراحی مد علاقه پیدا کرد و کار اسکات موریسون، موسس برند Paper Denim & Cloth را تحسین می کرد و وقتی متوجه شد موریسون طراحان آموزش دیده را می پسندد به کلاس طراحی چهره رفت.

در واقع درست یک ماه پیش از این که توییتر در مارس 2006 رسما راه اندازی گردد، دورسی مکررا به نواح گلاس، موسس دیگر توییتر درباره استراتژی خروج از استارتاپی که در حال راه اندازی آن بودند صحبت می کرد.

در نخستین روزهای فعالیتش به عنوان مدیرعامل توییتر، دورسی ساعت 6 بعدازظهر از دفتر توییتر به کلاسهای طراحی مد، جلسات یوگا و کلاسی در مدرسه مد محلی می رفت.

در یک مقطع، ایوان ویلیامز، از موسسان توییتر به دورسی گفت: یا می توانی طراح لباس باشی یا مدیرعامل توییتر اما نمی توانی هر دوی اینها باشی.

دورسی به نیویورکر گفته است حتی وقتی شبها دفتر توییتر را برای سرگرمیهای دیگر ترک می کرد، همیشه در اوقات پایانی روز روی پروژه های توییتر کار می کرد.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، اگرچه دورسی که اغلب لباس سر تا پا مشکی می پوشد و کلاه بافتنی به سر می گذارد، هیچ وقت یک طراح مد نشد اما به نظر می رسد علاقه اش را به دنیای مد و طراحی حفظ نموده است. دورسی در سال 2019 در هفته مد پاریس شرکت کرد و اغلب لباسهای طراح لوکس ریک اونز را به تن می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1221

به "شغل محبوب مدیرعامل توییتر پیش از میلیاردر شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شغل محبوب مدیرعامل توییتر پیش از میلیاردر شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید