فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی!

به گزارش دنیای راه راه، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از تورهای اروپایی سفر خود را به ایران تا بعد از ماه مارس لغو نموده یا به تعویق درآورده اند، گفت: گردشگران چینی در ایران به محض دیدن یک گروه گردشگر چینی دیگر، ماسک می زنند یا تغییر راستا می دهند.

فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی!

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، مریم هدائیان اظهار کرد: رئیس بهداشت استان اصفهان به همه نهادها از جمله میراث فرهنگی نامه زده و درخواست نموده بود که هتل ها و آژانس ها در خصوص مهمانان خارجی به ویژه چینی زبان ها، نسبت به وجود بیماری های تنفسی هوشیار باشند و اگر مورد مشکوکی دیدند اطلاع بدهند.

وی ادامه داد: در این نامه 20 مورد نیز در قالب آموزش برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و مراقبت های بهداشتی ذکر شده بود که البته ما منتظر ابلاغ این نامه نبودیم و از همان روزهای ابتدای شیوع بیماری، مطالبی را در قالب پی دی اف آماده نموده و هر آنچه باید راهنمایان گردشگری درباره کرونا می دانستند به آن ها گفتیم؛ چون آن ها مرتب با گردشگران در تماس اند.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری اصفهان اعلام کرد: بعضی از همکاران که این روزها راهنمای تورهای چینی بودند، تعریف می کردند که همۀ چینی ها بدون استثنا برای خود ماسک خریدند و خودشان نیز بسیار نگران این بیماری بودند چون با دیدن دیگر گردشگران هم وطن خود، یا سریع ماسک می زدند یا تغییر راستا می دادند!

هدائیان با اشاره به این که تعداد قابل توجهی از تورهای اروپایی سفر خود را به ایران تا بعد از ماه مارس لغو نموده و یا به تعویق درآورده اند، گفت: عمده گردشگران فرهنگی تاریخی ایران چینی زبان ها هستند که طی ماه های اخیر برای حضور آن ها به مناسبت سال نوی چینی در ایران تبلیغ و بازاریابی شده بود اما با بروز این بیماری و شنیدن خبر تعطیلی پروازها بسیاری از آن ها برنامه های دو سه روز آخر تورشان را لغو کردند تا پیش از تعطیل شدن پروازها به کشورشان برگردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 352

به "فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار گردشگران چینی از گردشگران چینی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید