تور ارزان فرانسه: قلعه های تاریخی دره لوآر فرانسه؛ از ازدواج پنهانی تا تبدیل شدن به جاذبه گردشگری

به گزارش دنیای راه راه، قلعه های دره لوآر در فرانسه جزو جاذبه های گردشگری محبوب کشور هستند. این قلعه های بی نهایت زیبا، بی نهایت حرف برای گفتن دارند.

تور ارزان فرانسه: قلعه های تاریخی دره لوآر فرانسه؛ از ازدواج پنهانی تا تبدیل شدن به جاذبه گردشگری

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

اصالت قلعه های لوآر (Loire) به تاریخ خود فرانسه مرتبط است. عمارت Langeais در دپارتمان اندر ا لوآر، یکی از اولین دژهای سنگی شناخته شده در فرانسه است. این مکان در قرن 10 به دست فالک نرا یا فالک سوم، کنت آنژو، بنا قرار گرفت. او بعلاوه موسس دودمان پلانتاژنه و معروف به فالک سیاه است. این قلعه در ابتدا با هدف یک دژ دفاعی نظامی طراحی و در قله صخره ای در بالای دره لوآر ساخته شد. سپس در قرن 12، ریچارد شیردل، از نوادگان فالک سوم، آن را توسعه داد.

تاریخ یکی از موضوعات موردعلاقه خبرنگاران است. پس اگر شما هم به وقایع تاریخی جالب علاقه مند هستید سوار بر بال های خبرنگاران در زمان سفر کنید.

به یاد داشته باشید خبرنگاران به گردشگرانی که قصد سفر به پاریس یا هرکدام از شهرهای فرانسه را دارند، در انتخاب مقرون به صرفه ترین تور یاری می نماید. شما می توانید از میان پکیج های ده ها آژانس معتبر همکار خبرنگاران، تور پاریس و تور فرانسه را انتخاب و سفرتان را با پایین ترین قیمت، برنامه ریزی کنید.

سرگذشت قلعه

طی زمان، عمارت Langeais صاحبان مختلف و بازسازی های متفاوتی را به خود دیده است. باستانی ترین بخش قلعه نمای برج اصلی است که سیاه چال فالک سیاه نامیده می گردد. بخش اصلی قلعه تنها در قرن 15 طی سلطنت شاه لویی یازدهم آشکار شد.

در 16 دسامبر سال 1491، عمارت Langeais به صحنه ای برای یک رویداد بسیار مهم تبدیل شد که البته مرحله مهمی از تاریخ به شمار می رود. آن روز، روز ازدواج شاه شارل هشتم با آن از بریتانی بود. این ازدواج اتحاد ابدی بریتانی و فرانسه را رقم زد. این ازدواج تمام جوامع سیاسی آن موقع را شوکه کرد؛ چراکه هر دو طرف قبلا با دیگر افراد سلطنتی نامزد شده بودند. بر اساس اسناد تاریخی همه چیز تا لحظه آخر به شکل راز به جای مانده بود؛ به خاطر اینکه بتوانند جشن را دزدکی برپا نمایند، عروس را شبانه به قلعه فرستادند.

مراسم ازدواج را نایب السلطنه، آن از بوژو (خواهر شارل هشتم) برپا کرد؛ کسی که در پی راهی برای پیوند با بریتانی بود که در نهایت نقشه اش موفقیت آمیز از آب عایدی. حالا این قلعه یکی از مهم ترین جاذبه های کشور است و گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می نماید.

قلعه دیگری نیز وجود دارد که در قرن 11 به دستور فالک نرا ساخته شد: عمارت مونترسور (Chateau de Montresor). این قلعه واقع در تورن (Touraine)، یکی از استان های قدیمی فرانسه، است. با آغاز قرن 15 دربار سلطنتی بیشتر وقت خود را در اینجا سپری می کرد. خیلی زود، ایمبرت باتارنی (Imbert de Batarnay) این قلعه را خرید. او مستشار پرنفوذ و خزانه دار چهار پادشاه فرانسه به صورت همزمان بود. لویی یازدهم، شارل هشتم و فرانسیس اول از خدمات او بهره بردند. خدمت طولانی مدت او در دربار، در آن موقع، کم سابقه و منحصربه فرد بود. این خدمات بی نظیر به خاطر استعداد و توانمندی هایش بود. در واقع او مسئول ترتیب دادن آن عروسی افسانه ای بود.

در دهه ها بعد صاحب قلعه مدام تغییر می کرد. قلعه در زمان انقلاب فرانسه آغاز به زوال کرد؛ اما در سال 1849 در سایه یک صاحب تازه، زندگی تازهی را آغاز کرد. صاحب تازه خاویر برانیکی (Zavier Branicki) یک کنت لهستانی پولدار و دوست ناپلئون سوم بود. امروزه نوادگان برانیکی همچنان صاحب عمارت مونترسور هستند و گاهی درهایش را برای گشت وگذار باز می نمایند.

در سال 1490 شاه شارل هشتم، عمارت ناتمام مولن (Chatwau de Moulin) واقع در غرب لوآر ا شر را به دوستش فیلیپ از مولن به عنوان هدیه ای به خاطر نجات جان پادشاه در جنگ فورنوو (Fornovo) تقدیم کرد. این قصر دارای خندق ها، برج های مزغل دار و دیگر ویژگی های یک دژ نظامی بود. اما ویژگی های مصالح ساختمان و دیوارهای کوتاه نشان می دهد که بیشتر، احترامی به تاریخ و سبک معماری آن موقع بوده است. قلعه در قرن 17 طی سلطنت لویی سیزدهم بازسازی شد و حالا یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری فرانسه است. فضای داخلی قلعه چندین بار صحنه فیلمبرداری فیلم های سلطنتی فرانسوی شد.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1725

به "تور ارزان فرانسه: قلعه های تاریخی دره لوآر فرانسه؛ از ازدواج پنهانی تا تبدیل شدن به جاذبه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: قلعه های تاریخی دره لوآر فرانسه؛ از ازدواج پنهانی تا تبدیل شدن به جاذبه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید