لیگ ملت های والیبال، برتری مطلق ایران مقابل بلغارستان، هت تریک پیروزی شاگردان آلکنو در هفته دوم

به گزارش دنیای راه راه، تیم ملی والیبال ایران در ادامه لیگ ملت های 2021 به مصاف تیم بلغارستان رفت و پیروز شد مقابل این تیم به رجحان برسد.

لیگ ملت های والیبال، برتری مطلق ایران مقابل بلغارستان، هت تریک پیروزی شاگردان آلکنو در هفته دوم

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران بازی ششم خود در لیگ ملت های 2021 از ساعت 22 روز شنبه 15 خرداد به مصاف تیم بلغارستان رفت و پیروز شد در سرانجام با نتیجه 3 بر صفر مقابل این تیم به رجحان برسد.

2 تیم پیش از این 7 بار در میادین بزرگ بین المللی با هم روبرو شده بودند که 4 بازی به سود ایران و 3 بازی به سود بلغارها تمام شده بود.

تیم ایران بازی را باز هم با ترکیبی جدید، شامل طاهر وادی، بردیا سعادت، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، رضا عابدینی، محمد موسوی و محودرضا حضرت پور (لیبرو) شروع کرد. در حالی که در ترکیب ایران، بازیکنانی مثل میلاد عبادی پور، امیر غفور و علی شفیعی غایب بودند، تسوتان سوکولوف، نیز در ترکیب شروع کننده بلغارستان قرار نداشت.

ترکیب جدید اما جویای نام تیم ملی، بازی را کمی متزلزل شروع کرد اما خیلی زود به شرایط بازی عادت کرد و بر جریان مسابقه مسلط شد. 3 امتیاز متوالی از دفاع روز تور توسط رضا عابدینی و امیرحسین اسفندیار، سرمربی ایتالیایی بلغارستان را مجبور به استفاده از وقت اسراحت فنی کرد. امتیاز 16 بر 12 به سود ایران با سرویس بدون بازگشت بردیا سعادت به دست آمد. اسپک و دفاع روی تور، برگ برنده شاگردان آلکنو در این ست بود. ست نخست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران تمام شد.

تیم ملی ایران در سرانجام ست نخست، 11 امتیاز از حمله، 6 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان بلغارستان نیز 9 امتیاز از حمله، یک امتیاز از دفاع، 2 پوئن سرویس و 8 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

بازی در ست دوم باز هم با رجحان بلغارها شروع شد ولی دفاع روی تور برتر ایران، کار را در امتیاز 12 به تساوی کشاند. پوریا فیاضی در اواسط این ست، جای اسفندیار را گرفت تا توپ های بهتری به دست پاسور برسد. سعید معروف و صابر کاظمی نیزبا تصمیم آلکنو در حالی به زمین آمدند که ایران 23 بر 20 عقب بود. نتیجه این تعویض، کسب 2 پوئن برای ایران بود و سپس بازی در امتیاز 24 مساوی شد. دو تیم تا پوئن 31 مساوی پیش رفتند حملات بازیکنان بلغارستان در ست دوم به مراتب موثرتر از ست نخست انجام شد ولی این ست با نتیجه 33 بر 31 به سود ایران تمام شد.

تیم ملی ایران در سرانجام ست دوم، 27 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان بلغارستان نیز 30 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع، 3 پوئن سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

بردیا سعادت و طاهر وادی در ست سوم دوباره به زمین برگشتند اما با وجود رجحان ایران در پوئن های سرانجامی باز هم معروف و کاظمی از سوی آلگنو به کار گرفته شدند. مشخص بود که سرمربی تیم ایران تنها به فکر پیروزی 3 بر صفر است. دفاع روی تور و اشتباهات کمتر، شاخصه های یازی ایران مقابل بلغارستان بود. ست سوم هم با نتیجه 25 بر 22 به سرانجام رسید تا ایران 3 بر صفر برنده بازی شود.

تیم ملی ایران در سرانجام بازی، 41 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن سرویس و 28 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان بلغارستان نیز 40 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع، 4 پوئن سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ایران در هفته دوم به ترتیب مقابل کانادا، ایتالیا و بلغارستان به پیروزی رسید.

تیم ایران چهارشنبه 19 خردادماه به مصاف آمریکا می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1393

به "لیگ ملت های والیبال، برتری مطلق ایران مقابل بلغارستان، هت تریک پیروزی شاگردان آلکنو در هفته دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ ملت های والیبال، برتری مطلق ایران مقابل بلغارستان، هت تریک پیروزی شاگردان آلکنو در هفته دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید