بازسازی ساختمان: بازسازی حکاکی های قلعه کارلایل

به گزارش دنیای راه راه، متخصصان بازسازی حکاکی های تاریخی قلعه کارلایل واقع در انگلستان را شروع نموده اند.

بازسازی ساختمان: بازسازی حکاکی های قلعه کارلایل

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش دنیای سفر و به نقل از روزنامه گاردین، پروژه بازسازی حکاکی های 500 ساله قلعه کارلایل واقع در انگلستان شروع شده است. بر روی دیوارهای این قلعه حکاکی های تاریخی چندصدساله ای شامل دلفین، اسب، گراز، پری دریایی، اژدها، پلنگ و روباهی که جوجه ها را دنبال می نماید دیده می گردد.

این پروژه بازسازی برای نجات دادن این حکاکی ها از نابودی و ایجاد شرایط بهتر برای نمایش جزئیات آن صورت می گیرد.

حکاکی های این قلعه که به قرن 15 میلادی تعلق دارند، همیشه برای کارشناسان پر از رمز و راز بوده اند. این حکاکی ها در یک اتاق کوچک بین دو سلول قرار دارند و محتمل ترین فرضیه آن است که این حکاکی ها به وسیله نگهبانانی که حوصله شان سر رفته بود خلق شده اند.

در جریان این پروژه بازسازی، الکس کارینگتون که یک متخصص بازسازی است با دست و بدون تجهیزات صنعتی یا شیمیایی رسوب ها و آسیب هایی را که طی صدها سال در این حکاکی ها ایجاد شده پاک سازی و بازسازی می نماید.

به گفته کارشناسان بعضی از این حکاکی ها نمادهای خانواده های مهم منطقه را به تصویر می کشند و خالقان این حکاکی ها به بعضی از قدرتمندترین خاندان های آن منطقه وفادار بوده اند.

در جریان این پروژه بعضی از حکاکی هایی که پیش تر قابل مشاهده نبودند نیز آشکار شدند.

این قلعه در سال 1092 به وسیله ویلیام دوم ساخته شد. دیوید یکم حکمران قرن دوازدهم اسکاتلند در این مکان درگذشت و ماری ملکه اسکاتلند حدود دو ماه از حبس 19 ساله اش را در آن جا گذراند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1744

به "بازسازی ساختمان: بازسازی حکاکی های قلعه کارلایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ساختمان: بازسازی حکاکی های قلعه کارلایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید