مسجد جامع عتیق موزه معماری ایران است

به گزارش دنیای راه راه، ضرغامی در دومین روز از سفر خود به اصفهان، ضمن بازدید از مسجد جامع عتیق گفت: این مسجد موزه ای از سبک های مختلف معماری ادوار گذشته است.

مسجد جامع عتیق موزه معماری ایران است

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دومین روز سفر خود را در اصفهان با ملاقات از قسمت های مختلف مسجد جامع عتیق، یکی از کهن ترین مساجد اصفهان شروع کرد و در این بازدید، یکی از تورهای گردشگری اسپانیایی بازدید کننده از این مسجد را همراهی کرد.

مسجد جامع عتیق، یکی آثار معماری و میراث فرهنگی ارزشمند اصفهان است که به علت دربرگیری آثار و سبک های مختلف معماری از دوره سلجوقی به این سو، به موزه معماری و خوشنویسی ایران مشهور است.

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی بعد از ملاقات از مسجد جامع عتیق در قلب بافت کهن شهر، از ساختمان در حال تکمیل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در ابتدای خیابان چهارباغ عباسی بازدید کرد.

سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعدازظهر پنجشنبه به منظور بازدید از آثار تاریخی اصفهان و محورهای گردشگری به این شهر سفر کرد.

وی روز گذشته از کارگاه مرمتی گنبد مسجد جامع عباسی و بازارچه صنایع دستی حسن آباد در جوار میدان نقش دنیا تماشا کرد. بعلاوه وزیر مراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی با نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و بعضی از فعالان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ملاقات و گفت و گو کرد.

یکی از دغدغه های فعالان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان انتخاب مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود که در ملاقات با وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی مطرح و قرار شد در روزهای آینده با اجماع نظر کارشناسان هر سه حوزه، مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان اعلام گردد.

بعلاوه در ماه های اخیر جمعی از کارشناسان و دوستداران میراث فرهنگی نسبت به تهدیدهایی مانند فرونشست زمین برای آثار تاریخی اصفهان اظهار نگرانی کردند و بنابراین در 22 آبان سال جاری دفتر رئیس جمهوری در نامه ای دستور رییس جمهوری مبنی بر عزیمت به اصفهان را به وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابلاغ کرد.

استان اصفهان به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی دارد که یک هزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن شامل میدان امام (نقش دنیا)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان، مسجد جامع و سه قنات به ثبت دنیای رسیده است.

منبع: ایرنا

ص

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1664

به "مسجد جامع عتیق موزه معماری ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسجد جامع عتیق موزه معماری ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید