هشدار شدیداللحن طالبان به آمریکا نسبت به نقض توافق صلح

به گزارش دنیای راه راه به نقل از طلوع نیوز، گروه طالبان افغانستان با انتشار بیانیه ای به عدم آزادی زندانیان این گروه براساس توافق پیشین با آمریکا واکنش نشان داد و عدم پای بندی آمریکا به تعهدات خود را تخطی از توافق نامه صلح اعلام نموده است.

هشدار شدیداللحن طالبان به آمریکا نسبت به نقض توافق صلح

طالبان در این بیانیه از پای بندی این گروه به تعهداتش خبر داده و افزوده است که اگرچه امارت اسلامی براساس توافق می توانسته است تا به تمام مراکز نظامی اداره کابل، اعم از اینکه در مناطق روستایی باشد یا شهری، حمله کند، اما آن را انجام نداده و تنها به بعضی از پاسگاه های محلی حملاتی صورت داده است.

گروه طالبان در ادامه تخطی آمریکا از تعهداتش را شامل تأخیر در رهایی 5 هزار زندانی به دلایل غیر موجه، حمله به مراکز مجاهدین که در مناطق جنگی هم نیستند، حمله به اماکن زیادی از جمله مردم غیرنظامی از سوی نیروهای آمریکایی و داخلی، حملات آمریکا در مناطق مسکونی غیرنظامیان، حمله در مناطق تحت کنترل طالبان و سرپیچی از توافق در هلمند، قندهار، فراه، قندوز، ننگرهار، پکتیا، بدخشان، بلخ و دیگر بخش های افغانستان اعلام نموده است.

در این بیانیه، طالبان همچنین تهدید نموده است که هرگونه حمله و بمباران به مواضع طالبان به معنای تحریک و اعلام جنگ بوده و خود تخطی علنی از مفاد توافقنامه است.

در انتها بیانیه نیز طالبان گفته است: اگر این تخطی ها ادامه یابد، فضای بی اعتمادی به میان می آید و نه تنها به توافقنامه زیان می رساند؛ بلکه مجاهدین را نیز به واکنش متقابل مجبور خواهد ساخت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 636

به "هشدار شدیداللحن طالبان به آمریکا نسبت به نقض توافق صلح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شدیداللحن طالبان به آمریکا نسبت به نقض توافق صلح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید