وضعیت سدهای تهران بعد از بارندگی ها

به گزارش دنیای راه راه، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران، جدیدترین وضعیت سدهای پنجگانه تهران بعد از بارندگی های اخیر پایتخت را تشریح کرد و گفت: برای مقابله با سیلاب های احتمالی آمادگی داریم.

وضعیت سدهای تهران بعد از بارندگی ها

به گزارش ایسنا، سید حسن رضوی با تاکید بر اینکه وضعیت سدهای پنج گانه تهران بعد از وقوع بارندگی های اخیر تغییر خاصی نداشته است، اعلام نمود: زیرا بارش ها در ارتفاعات بیشتر برف بوده تا باران.

وی در خصوص پیش بینی هایی مبنی بر احتمال وقوع سیلاب در کشور گفت: برای این موضوع آمادگی کامل داریم. احتمال سیلاب های محلی و آبگرفتگی معابر وجود دارد. شب گذشته هم در بعضی نقاط تهران شاهد این موضوع بودیم. اما سیلاب به وسیله رهاسازی آب سدها یا سیلاب غافل گیر کننده اتفاق نیفتاده است.

رضوی پیش از این در تشریح وضعیت سدهای تهران به ایسنا شرح داده بود: میزان ورودی سد امیرکبیر 5 مترمکعب در ثانیه و میزان خروجی 13.5 مترمکعب در ثانیه است. میزان ورودی و خروجی سد لتیان به ترتیب 12 و 21 مترمکعب در ثانیه است. میزان ورودی سد لار 4.7 مترمکعب در ثانیه و میزان خروجی این سد 24 مترمکعب در ثانیه است. میزان ورودی و خروجی سد طالقان به ترتیب 1.5 مترمکعب در ثانیه و 5 مترمکعب در ثانیه بوده و میزان ورودی و خروجی سد ماملو نیز به ترتیب 15.5 مترمکعب و 11.5 مترمکعب در ثانیه است.

به گفته وی، حجم کل مخازن سدهای پنج گانه تهران 817 میلیون مترمکعب است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 579 میلیون مترمکعب بوده است، 239 میلیون مترمکعب بیشتر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 209

به "وضعیت سدهای تهران بعد از بارندگی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت سدهای تهران بعد از بارندگی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید