کاهش زمان خدمات آرشیوی به پژوهشگران

به گزارش دنیای راه راه، مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به تشریح اولویت های مهم حوزه اسناد و آرشیو ملی در سال 1399 پرداخت.

کاهش زمان خدمات آرشیوی به پژوهشگران

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حامد ایرانشاهی درباره اولویت های حوزه اسناد و آرشیو ملی در سال 1399 اظهار کرد: اصلی ترین محور در زمینه کاهش زمان خدمات آرشیوی به پژوهشگران است.

وی با اشاره به اینکه در سال 98 اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفت تا زمان ارائه خدمات آرشیوی از 60 روز در سال 96 به 10 الی 7 روز در انتها سال 98 کاهش یابد، اضافه کرد: انشاالله در سال 99 پژوهشگران می توانند در مدت یک روز دسترسی به اسناد مورد احتیاج خود را پیدا نمایند.

ایرانشاهی با اشاره به تحت شعاع قرار دریافت زمان خدمات آرشیوی به دلیل شیوع بیماری کرونا در ماههای انتهای سال 98 بیان کرد: اسناد نیز در قالب دو صورت در اختیار محققین قرار می گیرد، از جمله اسناد نفیس و نادر به صورت فایل دیجیتالی و دیگر اسناد به صورت فیزیکی در اتاق اسناد در اختیارشان قرار می گیرد.

مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی همچنین به مراسم پنجاهمین سالگرد تأسیس آرشیو ملی ایران در سال 1399 نیز اشاره نمود و گفت: آرشیو ملی ایران در سال 1349 تأسیس شده است و سال جاری نیز با توجه به زمان ماه رمضان که در اردیبهشت ماه است برگزاری این مراسم در صورت کنترل و بهبود شرایط کرونا ویروس به اوایل خردادماه موکول شده است.

انتهای پیغام/4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 631

به "کاهش زمان خدمات آرشیوی به پژوهشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش زمان خدمات آرشیوی به پژوهشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید