گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد

به گزارش دنیای راه راه، نایب رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با بیان اینکه قطعی برق و ماینر ها ربطی به افزایش قیمت سیمان و دیگر مصالح ساختمانی ندارد، گفت که گرانی سیمان بسیاری از کارگران ساختمانی را بیکار و پروژه ها را متوقف کرد.

گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد

به گزارش ایسنا، هادی ساداتی اظهار کرد: متاسفانه افزایش قیمت سیمان مدتی در فرایند فعالیت کارگران ساختمانی اختلال ایجاد کرد و باعث توقف پروژه ها شد؛ در حال حاضر هم بسیاری از کارگران ساختمانی بیکارند و افزایش قیمت مصالح ساختمانی از جمله سیمان بر فعالیت آن ها تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه در بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی کسی حاضر به پیگیری نیست و با ضعف نظارت نهاد ها و دستگاه های نظارتی روبه رو هستیم، گفت: سال گذشته قیمتی که در خصوص سیمان توافق نموده بودند 33 هزار تومان بود و قیمتی بود که زیرنظر سازمان حمایت مشخص شده بود، ولی سال جاری به پاکتی 85 هزار تومان رسید و دست آخر هم قیمت را به 90 هزار تومان و حتی 150 هزار تومان رساندند و بازار را به هم ریختند.

ساداتی درباره تاثیر قطعی برق بر فعالیت کارخانه های سیمان گفت: ماینر ها و قطعی برق ربطی به این مسأله ندارد، چطور ممکن است به یکباره همه کارخانه ها با هم در فراوری سیمان دچار مشکل شوند آن هم در شرایطی که قطعی برق در ساعات خاصی اتفاق می افتد؟ لذا این مساله که ماینر ها علت افزایش قیمت سیمان شده اند را قبول ندارم و معتقدم بعضی شرکت های سیمان با هم لابی و تعطیل می نمایند تا قیمت ها را بالا بکشند و بازار را متشنج نمایند.

وی ادامه داد: متاسفانه در جریان افزایش قیمت مصالح ساختمانی به ویژه سیمان هیچ کسی اعتراض نمی نماید و حرفی نمی زند که علت بالا رفتن قیمت ها چیست و پیگیری نمی نماید که چرا قیمت مصالح بی رویه بالا می رود و سازمان های نظارتی که نیازی به بردن نامشان نیست حتی شورای عالی نظارت وزارت صمت همه تسلیم این جریان می شوند.

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با بیان اینکه افزایش بی رویه قیمت مصالح ساختمانی بر ساخت و ساز ها و فعالیت کارگران ساختمانی تأثیرگذار است، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط هنوز مطلوب نیست و در توزیع سیمان مشکل داریم. مصالح و سیمان به دست ما نمی رسد که کارگران ساختمانی بتوانند مشغول کار باشند و پروژه های ساختمانی از این شرایط متاثر هستند.

وی گفت: مصالحی مثل سیمان و فولاد و میلگرد به گونه ای نیست که از قبل بگردد آن ها را ذخیره کرد و باید مرحله به مرحله تامین کرد، چون پروژه های ساختمانی این امکان را ندارند که یکجا خرید نمایند و آن را مرحله ای تامین می نمایند لذا این مسأله پروژه هایی هم که می خواهد به تازگی آغاز گردد متوقف و عده زیادی از کارگران ساختمانی را بیکار می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1494

به "گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید