16 راه مستقیم و بی دردسر برای افزایش رشد مو

به گزارش دنیای راه راه، آیا امکان افزایش رشد سریع تر موها وجود دارد؟ با 16 روش ساده اما موثر و کاربردی می توان به افزای رشد موها یاری شایانی کرد، البته نبایدهایی هم برای رشد سریع موها وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است.

16 راه مستقیم و بی دردسر برای افزایش رشد مو

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک، مو اغلب با زیبایی و جذابیت همراه است ، به همین دلیل اغلب خانم ها همواره آن مقدار کمی اضافی را می خواهند که به تغییر موهایشان از خوب به عالی یاری می نماید در این قسمت از سایت به چندین ترفند ساده خواهیم پرداخت که به شما می آموزد چگونه باعث شوید موهایتان سریعتر ، ضخیم تر و قوی تر رشد کند.

علم پشت رشد مو

قبل از پرداختن به آن، ابتدا بیایید ببینیم که چگونه موهایمان رشد می نماید.

رشد مو سه مرحله دارد - آناژن ، کاتاژن و تلوژن.

هر رشته مو مرحله رشد خود را دارد و مرحله آناژن مرحله رشد است و به طور معمول بین دو تا شش سال به طول می انجامد و مرحله کاتاژن بعد از فاز آناژن می آید و مرحله انتقال یا تجدید فولیکول های مو است و مرحله تلوژن فاز استراحت است که در آن موها رشد می نمایند و موهای انسان به طور متوسط حدود شش اینچ در سال رشد می نمایند. اکنون که از مراحل مختلف رشد مو مطلع هستید ، بیایید در بخش سلامت نمناک ببینیم چه کاری می توانیم انجام دهیم تا موهایتان را برای رشد تحریک کند.

مراحل رشد موها

16 نکته ساده برای افزایش رشد مو

1. یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید:

رژیم غذایی متشکل از غذاهایی که به رشد مو یاری می نمایند. برگ سبزیجات ، لوبیا ، دانه ، ماهی بدون چربی و مرغ همه منابع عالی تغذیه ای هستند.یک رژیم غذایی سالم به شما اطمینان می دهد که موهای شما از تمام توان لازم برای رشد طولانی و قوی برخوردار بوده و صاف و براق بودن آن را حفظ می نماید.

مردم در عین حال که رژیم غذایی خود را نادیده می گیرند ، پول زیادی را صرف خرید محصولات مختلف مراقبت از مو می نمایند اما واقعیت این است که یک رژیم غذایی سالم و متعادل ، حاوی تمام مواد مغذی و روغن های اساسی مورد احتیاج برای تقویت رشد مو است و از آنجا که اساساً مو از پروتئین ساخته شده است ، مصرف پروتئین برای تغذیه و احیاء مو از اهمیت زیادی برخوردار است.

2. ماساژ پوست سر خود برای افزایش رشد مو:

به آرامی پوست سر خود را با نوک انگشتانتان ماساژ دهید.یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را گرم کنید و نوک انگشتان خود را در روغن فرو کنید و با حرکت دایره ای ماساژ دهید که نه تنها ماساژ پوست سر بسیار کارِ عالی ای است بلکه به تحریک گردش خون نیز یاری می نماید.

همچنین روغن هایی وجود دارد که پوست سر را تقویت می نماید و باعث تقویت ریشه ها می گردد و موهای شما را مرطوب نگه می دارد .ماساژ پوست سر با محرک مانند روغن نارگیل احتمال رشد موهای بلند و قوی را افزایش می دهد، چراکه روغن نارگیل مملو از ویتامین ها و مواد مغذی ضروری است و نرم نماینده طبیعی مو محسوب می گردد.

3. مرتباً موهای خود را کوتاه کنید:

هر سه ماه یک بار به آرایشگاه مراجعه کنید و موهای خود را کوتاه کنید.اگر می خواهید رشد موی متعادل داشته باشید ، این روش بسیار مهم است.موهای آسیب دیده ، پر از شکستگی و موخوره ، باعث رشد نازک موها و شکستگی می شوند و از این رو کوتاه کردن موهای شما به طور مرتب ضروری است.

اگر تا به حال موخوره داشته اید ، می دانید چه مزاحمت هایی را می توانند ایجاد نمایند به خصوص برای افرادی که موهای خشک یا آسیب دیده دارند و کوتاه کردن منظم موهای شما باعث کاهش تعداد آنها می گردد و به موهای شما شانس رشد می دهد با این حال ، مطمئن شوید که بیش از حد پیرایش نکنید یا به یکباره موهای خود را خیلی کوتاه کنید یا مرتباً آن را کوتاه کنید.

کوتاه کردن موها به طور مرتب

4. بیش از حد موهای خود را نشویید:

یک شامپوی ملایم بهره ببرید و در برابر هرروز شستشوی موهای خود مقاومت کنید. بعضی از خانمها اطمینان دارند که تنها روشی که می توانند موهای خود را زیبا نمایند ، شستشوی آن با شامپو است که هر روز انجام گردد ، در حالی که تمیز نگه داشتن موهای شما برای بهداشت و رشد مو ضروری است اما اگر به صورت نادرست انجام گردد ، می تواند صدمه بیشتری را نسبت به خوبی، ایجاد کند.

استفاده از شامپو برای شستشوی روزانه باعث خشک شدن موهای شما و از بین رفتن بیشتر روغنهای اساسی آن می گردد که این روغن ها از پوست سر به طول رشته ها حرکت می نمایند ، به مرطوب نگه داشتن مو یاری می نمایند و برای موهای بلند ضروری هستند و این یک عادت خوب است که یک برنامه را حفظ کنید و حداکثر هفته ای چهار تا پنج بار موهای خود را بشویید.

ماساژ پوست سر به آرامی و به درستی هنگام شامپو زدن باعث بهبود گردش خون در پوست سر و رشد موها می گردد و استفاده از شامپوهایی بدون مواد شیمیایی که با مواد تقویت نماینده مو غنی شده اند ، در تمیز کردن موهای موثر و در عین حال سالم و بلند بودن موها یاری می نماید.

از آنجا که ریشه مو ضعیف ترین بخش مو هنگام خیس شدن است ، آن ها را باید به آرامی شانه کرد و وقتی خیس است شانه نزد تا از شنمایندگی آن جلوگیری گردد.اگر دلایل معتبری مانند تعریق بیش از حد و استفاده منظم از سرم ، ژل و غیره دارید ، شستن روزانه موها ضرورتاً بد نیست اما اگر عرق نمی کنید یا هر روز از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نمی کنید ، می توانید از این کار جلوگیری کنید.

5. بیش از حد موها را شانه نزنید:

موهای خود را هر روز بیش از پنج تا 10 دقیقه برس نکنید. باز هم ، بیشتر خانمها اطمینان دارند که راز موهای بلند و سالم ، شانه زدن آن به طور مداوم است ، عده دیگری نیز وجود دارند که می ترسند شانه زدن موها به ریزش مو منجر گردد و از شانه کردن موهایشان مگر اینکه صریحاً لازم باشد ، خودداری می نمایند.

حقیقت جایی است بین هر دو این افراط و تفریط ؛ شانه زدن موهای شما باعث تحریک پوست سر می گردد ، روغنهای طبیعی را آزاد می نماید و به گسترش آن روغن ها در طول رشته های مو یاری می نماید اما برای اطمینان از عدم وجود شنمایندگی و ریزش مو ، حتماً به آرامی شانه بزنید.

6. شما به یک تخت خواب و بالش راحت احتیاج دارید:

سطح بالای استرس شما باعث می گردد که تمام دستاوردهای سخت خود را از دست بدهید.استرس زیاد یک علت شایع ریزش مو است و این بدان معنی است که رشته های مو به اندازه تمام توان خود در مرحله آناژن رشد نمی نمایند و استرس ناشی از عوامل فیزیولوژیکی یا روانی بر سلامتی و رشد مو تأثیر منفی می گذارد و باعث می گردد مو تراکم و حجم خود را از دست بدهد و باعث سوء تغذیه آن گردد.

باید با تمرین منظم یوگا و مدیتیشن از استرس خود بکاهید . شما باید اطمینان حاصل کنید که حداقل روزانه هشت ساعت بخوابید و کاری انجام دهید که ذهن شما را آرام کند ، مانند خواندن کتاب یا گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود.

تخت خواب و بالش راحت

7. مدام رو بالشتی خود را عوض کنید:

شما احتیاج به روکش بالش ابریشمی دارید ، روکش های بالش پنبه ای قدیمی خود را با جنس ابریشمی جایگزین کنید.اگر مصمم هستید از رشد موهای خود نهایت استفاده را ببرید ، می دانید که هر مزیت کوچکی که می توانید کسب کنید ، درنهایت باعث افزایش طول مو می گردد.ابریشم صاف تر است و باعث اصطکاک کمتری می گردد و این بدان معنی است که شما با موهای کمتر درهم و برهم از خواب بیدار خواهید شد.

8- استفاده از مکمل برای افزایش رشد موها:

شما احتیاج به مصرف چند مکمل رشد موی مانند بیوتین دارید. بخش سلامت پوست و موی نمناک توصیه می نماید تا با یک متخصص مشورت کنید تا دریابید که چه مکمل هایی برای موهای شما بهتر است.

اطمینان از دریافت غذای طبیعی کافی از اهمیت برخوردار است و با این وجود ، مکمل تقویت نماینده های مصنوعی که به رشد مو یاری می نماید نیز می تواند مفید باشد.مکمل های مختلفی مانند قرص های بیوتین و مولتی ویتامین وجود دارد و برای خانم هایی که آرزوی موهای بلند و قوی دارند ، بهترین گزینه است.اینها به شما اطمینان می دهد که تمام ویتامین ها و مواد معدنی مناسب که در رژیم غذایی شما وجود ندارد را داشته باشید و بهترین رشد را به موهایتان هدیه می دهید.

9. بسته های طبیعی مو را امتحان کنید:

بسته طبیعی مویی را که مناسب موهای شما است پیدا کنید و هفته ای یکبار آن را اعمال کنید .اگر تا به حال چیزی در خصوص مراقبت از مو جستجو نموده باشید ، مطمئناً درباره مزایای بسته های موی طبیعی شنیده اید. انواع مختلفی از آن ها وجود دارد که می توانید انواع مدل مو را انتخاب کنید.

آن ها را می توان به راحتی با مواد طبیعی موجود در خانه استفاده کرد، از عسل و لیمو گرفته تا آووکادو و روغن زیتون و گزینه های زیادی وجود دارد که موهای شما را مرطوب می نماید ، آن را صاف ابریشمی می نماید و باعث می گردد تا با تمام توان رشد نمایند.

استفاده از داروهای طبیعی و بسته های مو حاوی مواد گیاهی مانند انگور فرنگی ، شیکاکی ، اقاقیا، حنا ، آب پیاز ، شیر نارگیل و غیره در تغذیه و تقویت رشد مو یاری می نماید و در عین حال سلامت کلی موها را نیز حفظ می نماید.

استفاده از بسته های طبیعی مو

10 . بصورت مداوم از نرم نماینده بهره ببرید:

شما احتیاج به نرم نماینده و مرطوب نماینده ملایم دارید.بعد از هر شستشو با شامپو مقدار مناسبی از نرم نماینده را روی موهای خود البته روی ساقه های مو بمالید. موهای شما بازتابی از خودتان است و به همین دلیل است که بسیاری از خانمها ساعتها سعی می نمایند موهای خود را کاملاً براق و صاف نگه دارند و در حالی که بیشتر خانمها موهای خود را با شامپو شستشو می دهند ، اما متوجه اهمیت یک نرم نماینده خوب نمی شوند.

این به جایگزینی لیپیدها و پروتئین های موجود در ساقه مو یاری می نماید ، همچنین باعث می گردد کوتیکول ها مهر و موم گردد تا به رشد موهای شما یاری کند. نرم نماینده مطبوع و درمان ها به آبرسانی رشته های مو ، ترمیم موهای آسیب دیده یاری می نماید.

11. بستن موهایتان با حوله را فراموش کنید.

از پیچیدن موهای خود در حوله خودداری کنید. در بخش دیگری از سلامت نمناک کامل شرح دادیم که عمل پیچیدن موهای شما در حوله درست بعد از شستن آن ، یک مرحله منطقی به نظر می رسد با این حال ، هنگامی که مو مرطوب است ، بسیار شنماینده و مستعد شکستن است از این رو توصیه می گردد موهای خود را با حوله تا زمانی که خشک نگردد ، نپیچید که این کار از آسیب دیدگی مو جلوگیری می نماید.

12. برای افزایش رشد موها آب بنوشید:

اطمینان حاصل کنید که حداقل هشت لیوان آب در روز بنوشید. نوشیدن آب برای کل بدن مفید است و این کار سموم را دفع می نماید و به بدن یاری می نماید تا به درستی عمل کند و از آنجا که موهای شما برای مرطوب نگه داشتن مو به بقیه بدن شما تکیه می نماید ، ضروری است اطمینان حاصل کنید که همواره بدنتان هیدراته و مرطوب است.

نوشیدن آب به اندازه کافی در طول روز

13. موهای خود را ضد عفونی کنید:

از محصولات ضد میکروبی بهره ببرید ؛ عفونت میکروبی در پوست سر می تواند باعث ضعیف شدن فولیکول های مو گردد ، به رشته های مو آسیب برساند و در نتیجه موهای ناسالم و بی جان ایجاد کند.

این بیماری باعث ایجاد بیماری های پوست سر مانند درماتیت سبورئیک ، پسوریازیس و اگزما و غیره می گردد که رشد مو را مهار می نماید و پاک کردن چنین عفونت هایی با استفاده از محصولات ضد میکروبی ، درمان های بالینی و داروهای مناسب به رشد سالم مو یاری می نماید.

14. ماساژ با روغن داغ برای افزایش رشد مو :

ماساژ دادن موها به آرامی با روغن هایی مانند جوجوبا ، نارگیل ، زیتون ، آرگان و غیره نه تنها گردش خون در پوست سر را بهبود می بخشد بلکه باعث تقویت ، احیای مجدد پوست و تسکین پوست سر و در عین حال تقویت فولیکول های مو و ایجاد موی بلند و مستحکم و… می گردد.

15. موهای خود را با سرکه بشویید:

شست و شوی موها با سرکه می تواند باعث تقویت رشد مو و در عین حال براق شدن ، سالم و زیبا شدن آن گردد.مخلوط حاوی دو قاشق غذاخوری سرکه و یک لیتر آب می تواند هنگام شستشوی مو به عنوان یک نرم نماینده طبیعی عمل کند و به ایجاد موهای بلند مانند کارتون راپانزل یاری کند.

16. برای افزایش رشد موها شکیبا باشید:

حتی بهترین راهکار های رشد سریع مو احتیاج به صبر و قوام دارد تا زمانی که کارهای صحیح انجام دهید و برای رسیدن به موهای بلند مصمم باشید ، به نتیجه خواهید رسید. بعد از یک هفته احساس دلسردی نکنید و موهایتان را از سر ناامیدی کوتاه نکنید و به یاد داشته باشید که به طور متوسط ، موهای شما تقریباً 3 سانت در ماه رشد می نماید.

برای افزایش رشد موها صبر داشته باشید

نباید هایی برای رشد سریع مو ها و افزایش سریع رشد مو

از انجام این کارها خودداری کنید:

1. ریزش مو با استفاده از رنگ مو :

بیشتر رنگ موها حاوی آمونیاک است که یک ماده سفید نماینده صنعتی است و این کار با خشک کردن و آسیب دیدن می تواند موهای شما را خراب کند و استفاده بیش از حد از رنگ مو می تواند با آسیب رساندن به فولیکول های مو باعث ریزش مو گردد.

به جای مواد شیمیایی ، گزینه های طبیعی مانند حنا را امتحان کنید، حنا همچنین که موهای شما را رنگ می نماید ، موهایی نرم ، صاف و سالم به شما می دهد وهمچنین می توانید از پودر قهوه یا دارچین نیز بهره ببرید.

2. درست کردن و مدل دادن مداوم مو ها:

هر روز ما مدل های مختلف مو را دوست داریم ، گاهی اوقات صاف ، فر ، یا موج دار را دوست داریم. اما آیا می دانید که در این روش ها از مواد شیمیایی خشن استفاده می گردد که منجر به ریزش شدید مو می گردد ؟ صاف کردن منظم مو نیز به موخوره منجر می گردد و هنگامی که موخوره زدن آغاز شد ، باید آن ها را به طور مداوم کوتاه کنید تا موهایتان رشد کند.

3- استفاده از آب گرم:

هنگام شستشوی موهای خود از آب گرم استفاده نکنید زیرا موهای شما را بسیار خشک و شنماینده می نماید پس همواره از آب خنک بهره ببرید زیرا به شما موهای نرم و براقی می دهد.

نباید های بسیار مهم برای رشد سریع موها

4. شانه زدن موهای خیس:

این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که مردم به طور کلی مرتکب می شوند - شانه زدن موهایشان در حالی که هنوز خیس است. هرگز این کار را نکنید و صبر کنید تا موهای شما به طور طبیعی خشک گردد و سپس شانه کنید.

5. مدل های تنگ و کِش لاستیکی:

هنگامی که موهای خود را دم اسبی محکم می بندید ، مو از ریشه ها کشیده می گردد و این باعث می گردد که آن ها از ریشه سست شوند و در نتیجه بیشتر مستعد شکستگی می شوند و باعث ضعیف شدن موها و آسیب دائمی خواهد شد. کِش های لاستیکی همچنین موها را از ریشه بیرون می آورند و باعث ایجاد صدمات گسترده می شوند مو نیز ضعیف می گردد و به پوست سر آسیب می رساند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1096

به "16 راه مستقیم و بی دردسر برای افزایش رشد مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 راه مستقیم و بی دردسر برای افزایش رشد مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید