4 روش طبیعی ایجاد چال گونه

به گزارش دنیای راه راه، چال گونه همان سوراخ، فرورفتگی یا گودی گونه است که هم می تواند به شکل تکی و روی یک گونه و هم به صورت دوبل روی دو گونه ایجاد گردد. بعضی از افراد این چال را به شکل ژنتیکی دارند، اما عدۀ زیادی هم هستند که دوست دارند با دست کاری صورت برای خود چال لپ ایجاد نمایند.

4 روش طبیعی ایجاد چال گونه

مجذوب نمایندهیت این فرورفتگی برای صورت های تپل و چاق است و معمولاً برای صورت های لاغر زیبایی چندانی ندارد. برای ایجاد چال لپ که در این سال ها رواج زیادی پیدا نموده است، روش های مختلف پزشکی و غیر پزشکی وجود دارد. اگر شما هم به داشتن این چال علاقه مند هستید و چگونگی ایجاد چال لپ به روش طبیعی برای شما مجذوب نماینده است، این مطلب می تواند راهنمای خوبی برای دریافت اطلاعاتی کامل در این زمینه محسوب گردد.

چال گونه چگونه ایجاد می گردد؟

ایجاد گودی در لپ مربوط به عضله ای به نام زیگوماتیکوس ماژور zygomaticus major است. این عضله همان چیزی است که باعث بالا بردن گوشه های دهان شما هنگام لبخند زدن می گردد. در کسانی که دارای گودی در ناحیۀ گونه خود هستند، این عضله در جهت منتهی به دهان به دو گروه عضلانی جداگانه تبدیل می گردد که با اتصال یک عضله به پوست بالای دهان و دیگری به گوشه دهان، فرورفتگی مد نظر ایجاد می گردد.

این گودی در زمان رشد جنین در رحم مادر ایجاد می گردد و نه تنها برای سلامتی هیچ خطری ندارد بلکه در بین بسیاری از افراد شایع است. البته همین فرو رفتگی در چند سال اخیر به یک مد و معیار زیبایی همه پسند در بین جوانان تبدیل شده است تا جایی که حتی بعضی اقدام به جراحی این ناحیه از صورت برای ایجاد گودی می نمایند.

روش های مؤثر ایجاد چال گونه در منزل و مطب پزشک

از آنجایی که این روزها داشتن گودی در لپ به یک معیار زیبایی تبدیل شده است، افراد زیادی دوست دارند که از این زیبایی بهره مند باشند و با این شیوه مجذوب نمایندهیت خود را بیشتر نمایند. شاید اولین راه انجام عمل جراحی باشد که البته خیلی از افراد به دلایل متعددی از جمله هزینه، دردسرهای بیهوشی و عوارض احتمالی رغبتی به انجام این کار ندارند. اما شواهد زیادی نشان می دهد که برای بهره مندی از گونه های دارای فرورفتگی، می توان از راه های طبیعی متعددی نیز یاری گرفت که شاید بعضی از آن ها حتی جالب هم باشد.

1.ایجاد چال گونه با آرایش

اگر دوست دارید از چال لپ به طور موقت و صرفاً برای تنوع بهره ببرید، برترین روش استفاده از آرایش مخصوص است. در اصل شما با چند تکنیک آرایشی می توانید طوری گونه های خود را گریم کنید که حالت فرورفتگی داشته باشند. برای این کار طبق مراحل زیر پیش بروید.

 1. روبروی آینه قرار بگیرید و عمیقاً لبخند بزنید.
 2. با فاصله از خط لبخند خود جای فرورفتگی که می خواهید را ایجاد کنید. کمی بالاتر از محل چال با یک مداد قهوه ای تیره یک نقطه کوچک بگذارید.
 3. روی نقطۀ بالای چال یک خط هلالی ایجاد کنید و با استفاده از تکنیک های آرایشی خیلی لطیف آن را محو کنید. برای این کار می توانید از نوک انگشتان یا گوش پاک کن بهره ببرید.
 4. برای اینکه چال شما طبیعی تر جلوه کند، شاید لازم باشد چند بار این کار را تکرار کنید.

2. ورزش برای داشتن چال لپ

روش ایجاد چال گونه با ورزش هم از دیگر روش های طبیعی ایجاد فرورفتگی در لپ است که می توانید از آن بهره ببرید. برای استفاده باید عضلات صورت خود را تقویت کنید.

 1. از غنچه کردن لب ها آغاز کنید.
 2. حالت صورت را طوری قرار دهید که انگار در حال خوردن یک خوراکی ترش هستید. به عبارتی گونه های خود را به سمت داخل بمکید. همزمان با مکش لپ به داخل عضلات آن را با دندان بگیرید.
 3. برای اینکه فرم چال روی گونۀ شما ایجاد گردد، باید از دست هایتان برای فشار وارد کردن به قسمت سوراخ لپ بهره ببرید.
 4. همزمان لبخند بزنید. با این کار عضله ای را که باید روی آن کار کنید را شناسایی خواهید کرد.
 5. اگر این کار را به شکل مداوم و روزانه برای مدت چندین دقیقه انجام دهید، حتماً صاحب چال لپ خنده بدون عمل خواهید شد.

3. چگونگی ایجاد چال لپ با مداد یا اتوماتیک

بله درست شنیدید.!! شاید کمی جالب و البته خنده دار به نظر برسد ولی برای داشتن چال لپ می توانید از یک مداد یا اتوماتیک یاری بگیرید. شاید ایجاد چال گونه با مداد یکی از برترین روش های طبیعی برای داشتن گونه های فرو رفته باشد.

 1. لبخند عمیقی بزنید تا به خوبی محل چال لپی که مایل به گذاشتن آن هستید را پیدا کنید.
 2. از دو مداد به طور همزمان بهره ببرید و روی نقطه مد نظر خود فشار ایجاد کنید.
 3. برای گرفتن نتیجه رضایت بخش باید این کار را به طور مداوم و حتی برای یک مدت طولانی انجام دهید.

4.روش طبیعی چال گونه با نخ

این شیوه هم بدون عمل جراحی و البته تحت نظر پزشک است که می تواند با استفاده از یک نخ منجر به ایجاد چال لپ در صورت شما گردد. برای این کار در ابتدا پزشک با استفاده از کرم مخصوص موضعی محل مورد نظر را بی حس می نماید. پس از بی حس شدن کامل صورت، پزشک چال لپ را با استفاده از لیفت نخ ایجاد می نماید.

در صورتی از این روش نتیجۀ بسیار رضایت بخشی دریافت خواهید کرد که گونه های پر و چاقی داشته باشید. ناگفته نماند ماندگاری این روش درست مثل هر شیوۀ دیگر طولانی نخواهد بود و بین 6 تا 12 ماه متغیر است.

نحوه عمل جراحی برای داشتن چال لپ

برای بعضی از افراد برترین روش برای چال گونه انجام عمل جراحی است. البته باید گفت که این عمل می تواند در سریع ترین زمان ممکن و حتی بدون بیهوشی انجام گردد. عمل ایجاد چال در گونه که به آن دیمل پلاستی می گویند، حدوداً 20 دقیقه با توجه به تبحر پزشک متخصص زمان می برد.

این عمل از طریق بی حسی موضعی در ناحیه لپ ایجاد می گردد تا بیمار درد کمتری را احساس کند. اما بعضی از افراد می توانند در صورت تمایل تقاضای بیهوشی کوتاه مدت را داشته باشند. انجام این عمل به صورتی است که جراح مد نظر بخشی از عضلات درون دهان را برای ایجاد فرو رفتگی در ماهیچه های قسمت گونه را بر می دارد.

پس از انجام این روش و بخیه کردن جای جراحی از داخل دهان، فرد ممکن است تا مدتی چال لپ دائمی را تجربه کند. برای تکمیل فرایند جراحی و داشتن سوراخ هایی طبیعی در گونه هنگام لبخند زدن، باید به ماهیچه های صورت زمان بدهید تا با بازسازی فقط در زمان لبخند شما فرورفتگی در لپ را نشان دهند.

عوارض عمل جراحی برای داشتن چال لپ

شاید بسیاری از افراد معتقد باشند که روش چال گونه بدون جراحی از برترین شیوه ها است که البته در مواردی این قضیه کاملاً هم درست خواهد بود. ایجاد گونۀ فرورفته از طریق تیغ پزشکی می تواند مانند هر عمل جراحی دیگری عوارض ناخواسته ای در پی داشته باشد. برای مثال ایجاد خونریزی یا عفونت در این بخش از صورت از جمله بدیهی ترین معایب این شیوه ایجاد چال لپ است.

در مواردی هم ممکن است فرد با وجود دردسرها و هزینه های زیادی که متحمل شده است، شاهد نتایج ناامید نماینده ای باشد، زیرا بهبودی پوست این فرورفتگی را کاملاً از بین برده است. در نهایت در بعضی از افراد هم ممکن است عمل جراحی لپ منجر به ضعف موقتی در عضلات صورت گردد.

جمع بندی

چال لپ ممکن است ناشی از تفاوت در ساختار یکی از عضلات صورت باشد که در دوران جنینی اتفاق می افتد. اما بعضی از افراد هم مایل به داشتن این چال به شکل غیرطبیعی هستند، زیرا گودی لپ می تواند افراد را مجذوب نماینده تر و لبخند را صمیمی تر نشان دهد.

در این مطلب نشان دادیم که چگونه چال گونه داشته باشیم، بدون اینک احتیاج به رفتن زیر تیغ جراحی باشد. البته به روش جراحی هم برای آن دسته از افرادی که می خواهند زودتر به نتیجه برسند اشاره کردیم. از آنجایی که تغییر در عضلات صورت می تواند دائمی باشد، پس حتماً قبل از تصمیم به داشتن این فرورفتگی در گونۀ خود برای همواره، تمامی جوانب را بسنجید.

منبع: اسنپ مارکت
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1791

به "4 روش طبیعی ایجاد چال گونه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 روش طبیعی ایجاد چال گونه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید