آخرین خبر از رقم پیشنهادی دستمزد کارگران

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش خبرنگاران، سومین نشست دستمزد عالی کار از ساعتی قبل با حضور معاون روابط کار وزارت کار و نمایندگان کارگری و کارفرمایی شروع شده است.

آخرین خبر از رقم پیشنهادی دستمزد کارگران

پیشنهاد اولیه کارفرمایان در ابتدا افزایش 30 درصدی حداقل دستمزد کارگران به اضافه 20 درصد افزایش سایر سطوح مزدی بود که نمایندگان کارگری نپذیرفتند و در مقابل نمایندگان کارگری پیشنهاد سبد معیشت به اضافه افزایش 33 درصدی را مطرح کردند که در مجموع حدود 12 میلیون تومان می گردد.

در ادامه جلسه گروه کارفرمایی درصد پیشنهادی خود را تغییر داد و افزایش 35 درصدی را پیشنهاد کرد. مذاکرات و چانه زنی ها روی درصدهای پیشنهادی همچنان ادامه دارد و احتمال زیاد امشب درصد افزایش دستمزد اعلام گردد.

به علت آنکه در جلسه قبل نمایندگان کارفرمایی به جمع بندی نرسیده و خواهان مشورت با سایر تشکلات کارفرمایی شده بودند، جلسه بدون نتیجه سرانجام یافت و به عصر دوشنبه موکول شد.

در دومین جلسه دستمزد، گروه کارگری پیامدهای حذف ارز ترجیحی و تاثیر آن بر سفره و معیشت خانوارهای کارگری در سال آیندن را مورد تاکید قرار دادند.

مقامات کارگری امیدوارند که به منظور تفاهم هر چه بیشتر، ارقام و اعداد پیشنهادی نمایندگان کارفرمایی امشب مطابق ماده 41 قانون کار و نرخ تورم اعلامی و سبد معیشت کارگران باشد.

چنانچه نمایندگان کارگری وکارفرمایی امشب هم به جمع بندی نرسند، چهارشنبه نشست دیگری برای نزدیک شدن دیدگاههای دو طرف تشکیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حداقل دستمزد کارگران همه ساله طبق قانون کار بر اساس دو مولفه نرخ تورم و سبد معیشت خانوار کارگری معین می گردد و در سالهای اخیر به جهت حفظ قدرت معیشت کارگران حداقل دستمزد بیش از نرخ تورم تصویب شده است.

کمیته دستمزد شورای عالی کار، هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری را 8 میلیون و 972 هزار تومان معین نموده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1765

به "آخرین خبر از رقم پیشنهادی دستمزد کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از رقم پیشنهادی دستمزد کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید