نرخ اقامت در هتل ها 25 تا 45 درصد افزایش می یابد

به گزارش دنیای راه راه، خبرنگاران: رئیس جامعه حرفه ای هتلداران ایران از افزایش نرخ هتل ها در سراسر کشور اطلاع داد و میانگین این افزایش قیمت را 25 درصد خاطرنشان کرد.

نرخ اقامت در هتل ها 25 تا 45 درصد افزایش می یابد

جمشید حمزه زاده به ایسنا گفته است که اندازه افزایش نرخ 25 درصدی قیمت اقامت در هتل ها، رقم نسبی و میانگین کشوری است و این افزایش بسته به نوع خدمات و استانداردسازی هتل ها بین 10 تا 45 درصد در نوسان خواهد بود.

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران ایران گفت: پیشنهاد افزایش نرخ اقامت در هتل ها به معاونت گردشگری 45 درصد بوده که امیدواریم به نتیجه برسد.

افزایش نرخ هتل ها در کشور هر سال در مهرماه و با میانگین 10 تا 25 درصد اعمال می شد. افزایش قیمت هر سال با نرخ سالانه تورم انجام می شد. اما براساس آنچه ایسنا اعلام نموده است، در چند سال اخیر اندازه آن به شکل رسمی کم تر از نرخ تورم و میانگین در حدود 25 درصد بود و البته به شکل غیررسمی در بعضی هتل ها افزایش نرخ بیشتری اعمال می شد.

هتلداران افزایش هزینه نگهداری هتل، افزایش قیمت مواد غذایی، گرانتر شدن قیمت انرژی، دستمزدها و مالیات و عوارض را مهم ترین عامل مشخص کننده در افزایش نرخ اقامت در کشور اعلام نموده اند که منجر شده است هتل همچنان در طبقه کالاهای لوکس طبقه بندی گردد.

مرکز پژوهش های مجلس نیز سال 72 اعلام نموده بود که کمتر از پنج درصد از سهم اقامت مسافران به علت گران بودن نرخ اقامت در هتل ها صورت گرفته است و حدود 73 درصد اقامت در سفرهای داخلی در منزل آشنایان و بستگان بود.

منبع: صدای میراث
انتشار: 22 آبان 1402 بروزرسانی: 22 آبان 1402 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 2023

به "نرخ اقامت در هتل ها 25 تا 45 درصد افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ اقامت در هتل ها 25 تا 45 درصد افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید