اخبار اقتصادی

راهکارهای دولت برای کنترل نقدینگی، ضرورت کاهش هزینه های جاری در جهت جبران کسری بودجه

قوامی گفت: هزینه های جاری در کشور را باید کنترل کرد زیرا با توسعه این هزینه ها، کسری بودجه تعمیق می گردد و تورم افزایش می یابد.

27 مهر 1400

قیمت انواع برنج در بازار مهر 1400

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی استان تهران گفت: در روز های اخیر شاهد افزایش نرخ پنیر در بازار نبودیم و این کالا با همان نرخ سابق در بنکداری ها توزیع می گردد.

23 مهر 1400

طراحی سر در ورودی ویلا: پیش بینی فراوری 400 تن زیتون در باغ های مرودشت

خبرنگاران/فارس مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت گفت: برداشت زیتون از 150 هکتار باغ زیر کشت این محصول در مراحل پایانی است و پیش بینی می گردد، بیش از 400 تن محصول زیتون فراوری و روانه بازار گردد.

22 مهر 1400

آیا واردات خودرو، قیمت خودروها را کاهش می دهد؟

به گزارش خبرنگاران، خودروسازان داخلی به فصلی از تاریخ فعالیت خود رسیده اند که توان کنترل و کاهش هزینه های فراوری و افزایش تیراژ و کیفیت محصول را ندارند، از این رو با توجه به اینکه بازار را در انحصار خود دارند و سه سالی می گردد که واردات خودرو ممنوع است،...

15 مهر 1400

پارک مک آرتور برنی؛ یکی از زیباترین پارک های کالیفرنیا

تدی روزولت از پارک مک آرتور برنی کالیفرنیا بعنوان هشتمین شگفتی جهان نام برد و امروزه هم به میزان ای که در اوایل قرن 20 زیبا بود، تماشایی است. اگر درباره آبشارهای برنی از مردم سوال کنید، آنها به سرعت اشاره می کنند که آبشارهای برنی مرتفع ترین یا بزرگترین...

13 مهر 1400

راه یابی 48 شرکت دانش بنیان به تابلوهای بورس و فرابورس، تامین اقتصادی اکوسیستم فناوری و نوآوری رونق می گیرد

یکی از اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه روش­های تامین اقتصادی شرکت­های دانش بنیان به تعداد می رود و بر همین اساس، راه را برای پذیرش این کسب و کارها در یکی از مهم ترین زیرساخت های اقتصادی و سرمایه ای یعنی بازار سرمایه...

10 مهر 1400

انتصاب سرپرست معاونت امور مالی وزارت اقتصاد

تهران (پانا) - وزیر امور مالی و دارایی، طی حکمی سیدمحمد هادی سبحانیان را به سمت سرپرست معاونت امور مالی وزارت اقتصاد منصوب کرد.

23 شهریور 1400

گازپروم روسیه: پروژه گازی نورد استریم 2 تکمیل شد

شرکت گازپروم روسیه از تکمیل پروژه گازی نورد استریم 2 که فرایند احداث آن با مخالفت ها و تحریم های زیادی از طرف آمریکا روبرو شده بود، اطلاع داد.

20 شهریور 1400

رشد 2 درصدی شاخص کل هم وزن در هفته عرضه اولیه

به گزارش خبرنگاران، در هفته ای که گذشت، شاخص کل بورس تهران با رشدی 0.35 درصدی وارد سطح یک میلیون و 526 هزار واحدی شد. این در حالی بود که رشد شاخص کل هم وزن در این هفته 2.35 درصد به ثبت رسید. در این هفته معاملات تحت تاثیر دو عرضه اولیه روز چهارشنبه بود. عرضه اولیه...

20 شهریور 1400

تور ارزان روسیه: تداوم کوشش چین و روسیه برای حذف دلار از معاملات دوجانبه

مدیرعامل گازپروم نفت، گفت این شرکت برای پرداخت هزینه سوخت هواپیما هایی که بین چین و روسیه در پرواز هستند، از روبل و یوآن به جای دلار استفاده خواهد نمود.

15 شهریور 1400

سیاست های مهاجرتی امریکا استعدادها را به کانادا سوق می دهد

مزیاد المسعود دو مدرک فوق لیسانس دارد و مدیرعامل شرکتی است که در حوزه مدیریت پول و سرمایه ورزشکاران حرفه ای فعالیت می نماید. وی بعلاوه یکی از چندین مهاجر تحصیلنموده و متخصص است که امریکا را پس از اصلاحات مهاجرتی پرزیدنت ترامپ به مقصد کانادا ترک نموده...

14 شهریور 1400

بنا بر گزارش ها تنها 12 درصد از خانوارهای ونکوور توان خرید یک خانه با قیمت میانه را دارند

تحقیقات تازه نشان می دهد که تنها تعداد کمی از خانواده ها در عظیم ترین شهرهای کانادا، توان خرید یک خانه با قیمت میانه را دارند.

13 شهریور 1400

فناوری های نوین برای بهره برداری از منابع نو آبی به یاری آمد، ستاری: تحول صنعت با توسعه آب ژرف در سیستان و بلوچستان محقق می گردد

تفاهم نامه سه جانبه توسعه و به کارگیری فناوری های نوین مطالعات تکمیلی، اکتشاف و بهره برداری از آب های ژرف استان سیستان و بلوچستان امضا شد.

10 شهریور 1400

بانک ها فردا تعطیل هستند

خبرنگاران : شورای هماهنگی بانک ها در اطلاعیه ای بیان کرد: فردا تمامی بانک ها تعطیل هستند.

20 مرداد 1400

راه اندازی تشکل فراگیر مرکز بین المللی ملیله ایران در زنجان

خبرنگاران/زنجان مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: بر اساس تفاهم نامه این اداره کل با یک شرکت، تشکل فراگیر مرکز بین المللی ملیله ایران راه اندازی می گردد.

16 مرداد 1400

مصیبت های قطعی برق برای بیماران و بیمارستان ها

روزهای داغ تابستان امسال برای بسیاری از شهرها و کلانشهرهای ایران تاریکی و گرما آورده اند؛ ارمغان نامبارکی که می تواند منجر به بروز اختلالات جدی در بیمارستان ها و البته به خطر افتادن جان بیمارانی شود که در منزل از دستگاه های اکسیژن ساز برقی استفاده می...

13 مرداد 1400

واکسن های ایرانی به بازار جهانی راه خواهد یافت

علیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: فکر می کنم واکسن های ایرانی کرونا حتما سهم قابل توجهی از بازار جهانی را تصاحب خواهند کرد.

12 مرداد 1400

دلخوش کردن به طالبان یعنی انتقال ناامنی از افغانستان به ایران، منتظر یک میلیون آوراره افغانی باشیم؟

عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:یکی از بدترین ویژگی های بعضی از تندروها فقدان شفافیت یا وجود تناقض در بعضی از مواضع آنان به ویژه در امور مهم است. نمونه آن در روابط خارجی و به طور معین در این روزها، مساله افغانستان و طالبان است.

11 مرداد 1400

آنالیز مودم 5G همراه هواوی E6878: تو مرا شیفته و مجنون کردی!

ما در سایت شبکه چی، همزمان با ورود مودم های 5G به ایران و آغاز بازار رسمی آن ها در کشور، سعی می کنیم آن ها را آنالیز نموده و نقاط مثبت و منفی هریک را برای خریداران واکاوی کنیم.

9 مرداد 1400

مانیل، شهر هزار چهره

کشور فیلیپین، ترکیبی عجیب از سنت و مدرنیته است و مرکز آن، مانیل، مرکز، دروازه ای است به آسیای جنوب شرقی. این قلب تجارت و بازرگانی فیلیپین، با جمعیتی بالغ بر 12 میلیون نفر، برای هزاران هزار مهاجری که هر ساله به امید زندگی بهتر به این شهر می آیند، تجربه ای...

8 مرداد 1400
تعداد: (447)