آشنایی با خواص نان کپک زده برای سلامتی!

به گزارش دنیای راه راه، برخی کارشناسان معتقدند که کپک نان به درمان بسکمک از مسائل گوارشی کمک می کند و در درمان عفونت های مفصلی موثر است.

آشنایی با خواص نان کپک زده برای سلامتی!

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، اگر نان در بسته بندی و در محیط گرم و مرطوب و یا در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار بگیرد، باعث تشکیل یک لایه قارچ آبی رنگ به نام پنیسیلیوم یا کپک می شود که بر طعم و بوی نان تأثیر می گذارد.

الکساندر فلمینگ نخستین کسی بود که به اهمیت و فواید کپک نان پی برد و متوجه از بین رفتن باکتری های هوا توسط قارچ پنیسیلیوم شد.

فلمینگ تحقیق در مورد این نوع قارچ ها را آغاز کرد و دریافت که این مواد ناشی از پوسیدگی غذا هاست و از اینجا پنی سیلین را اختراع کرد البته فراعنه قبلاً کپک نان را روی زخم می گذاشتند و سپس آن را برای جلوگیری از عفونت به مدت چند روز به یک تکه پارچه می بستند.

آن ها می دانستند که هر چه درصد کپک نان بیشتر باشد، تاثیر بیشتری در سرعت ترمیم و جلوگیری از عوارض زخم دارد. فلمینگ پس از 5 هزار سال متوجه شد که دلیل این امر وجود آنتی بیوتیک در کپک نان است.

پنی سیلین دارویی مهم که از کپک نان تولید می شود

پنی سیلین از کپک نان استخراج می شود و یک آنتی بیوتیک معروف است که برای درمان بسکمک از بیماری ها مانند دیفتری، سل، ذات الریه و همچنین سیفلیس به کار می رود.

درمان مسائل گوارشی با کپک نان

کپک نان به درمان بسکمک از مسائل گوارشی کمک می کند و قاتل باکتری به شمار می رود، بنابراین به دلیل توانایی از بین بردن میکروب ها در درمان بسکمک از عفونت های باکتریایی مفید است. کپک نان، در ساخت بسکمک از پنیر ها مانند پنیر آبی و پنیر روکفورت استفاده می شود.

درمان عفونت های مفصلی با کپک نان

کپک نان در درمان عفونت های مفصلی و استخوانی تأثیر زیادی دارد و در تهیه مخمر استفاده می شود که به عنوان کاتالیزور در بسکمک از محصولات پخته شده و شیرینی جات به شمار می رود.

هنگام خوردن نان کپک زده به این نکات توجه کنید:

- اطمینان حاصل کنید که نان حاوی قارچ های مضر دیگری نباشد تا به جای منفعت، به شما آسیبی نرسد.

- اطمینان حاصل کنید که به ماده پنی سیلین موجود در کپک حساسیت ندارید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1034

به "آشنایی با خواص نان کپک زده برای سلامتی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با خواص نان کپک زده برای سلامتی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید