سلامتی و پزشکی

اولویت تزریق واکسن کرونا با چه کسانی است؟

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اولویت های تزریق واکسن کرونا برای افراد آسیب پذیر را تشریح کرد.

1 بهمن 1399

لامپ سنگ نمک صورتی هیمالیا در خانه

لامپ های نمک هیمالیا با قرار دریافت حباب لامپ ها در داخل تکه های بزرگ از نمک صخره هیمالیا ساخته شده اند، آنها یک ظاهر متمایز دارند و هنگامی که روشن می شوند، گرما و نور صورتی رنگی را از خود ساطع میکنند.

29 دی 1399

16 راه مستقیم و بی دردسر برای افزایش رشد مو

آیا امکان افزایش رشد سریع تر موها وجود دارد؟ با 16 روش ساده اما موثر و کاربردی می توان به افزای رشد موها یاری شایانی کرد، البته نبایدهایی هم برای رشد سریع موها وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است.

19 دی 1399

چگونه رفلاکس معده را درمان کنیم؟

عضو انجمن گوارش و کبد ایران درخصوص نحوه درمان رفلاکس معده توضیحاتی را ارائه کرد.

18 دی 1399

امکان آموزش مجازی دروس عملی علوم&zwnjپزشکی فراهم شد، افزایش 50درصدی کمک&zwnjهزینه دستیاران

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اقدامات این دانشگاه جهت ارتقای آموزش های عملی و مهارت های بالینی دانشجویان در شرایط کرونایی، از افزایش یاری هزینه دستیاران اطلاع داد.

16 دی 1399

سمینار مجازی تحریم&zwnjهای یکجانبه و همه گیری کرونا در وین

سفیر و نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل از برگزاری سمینار مجازی تحریم های یکجانبه و تاثیرات آن در پرتو همه گیری کرونا، دهم آذر ماه و در وین اطلاع داد.

15 دی 1399

سوخت موتورسیکلت ها تغییر می نماید!، فرایند کُند خروج موتورهای فرسوده از ناوگان شهری

طرح جایگزینی 10 هزار موتور سیکلت برقی با موتورهای بنزینی در کشور برای اولین بار به زودی شروع می گردد.

14 دی 1399

بایدن: کمک در راه است

جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا سه شنبه شب با معرفی اعضای تیم اقتصادی خود به مردم آمریکا این اطمینان را داد که کمک در راه است.

13 دی 1399

تظاهرات گسترده مخالفان دولت در مرکز پاکستان

با وجود ممنوعیت و دستگیری صدها تن از فعالان، حامیان اپوزیسیون پاکستان در یک شهر مرکزی در این کشور دست به راهپیمایی زده و خواستار استعفای نخست وزیر به اتهام کشورداری بد و ناکارآمد شدند.

11 دی 1399

اقدامات بهداشتی برای نگهداری از آجیل در خانه

آجیل عید از خوردنی های رایج خانه های ایرانی در نوروز است، اما آیا با شیوع کرونا و نگرانی از احتمال آلودگی آجیل ها می توانیم با خیال راحت از بیرون آجیل بخریم و مصرف کنیم؟ راه هایی وجود دارد که می توانیم در خانه از آجیل خوردن لذت ببریم.

10 دی 1399

اختلال اوتیسم در فرزندان و مسائل خانه نشینی

در دوران خانه نشینی، خانواده هایی که بچه ها و نوجونان اوتیسم دارند با مسائل بسیاری دست و پنجه نرم می نمایند. مسائلی که ممکن است ما با آنها آشنایی نداشته باشیم؛ ولی اگر در همسایگی یک کودک اوتیسم زندگی می کنیم بهتر است آنها را درک کنیم و مسائل را برایشان...

9 دی 1399

دانشگاه کمبریج تعداد دانشجویان مبتلا به کرونا را تک رقمی کرد

خبرگزاری خبرنگاران- دانشگاه کمبریج گفت که در آخرین هفته های دریافت تست کرونا از دانشجویان، تعداد مبتلایان به کووید-19 تک رقمی شده است.

9 دی 1399

چرا بیمه بیکاری قسمتِ بعضی کارگران نمی گردد؟

خبرنگاران - کارشناس رفاه و تامین اجتماعی، گفت: قانون بیمه بیکاری، جامع و متناسب با شرایط ناپایدار بازار کار نیست و اصل 29 قانون اساسی هم در آن دیده نشده است.

7 دی 1399

کووید بِرِیک؛ قانون جدید در فوتبال ایران!

دکتر زهره هراتیان در گفت وگو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران در خصوص انتقادهایی که به انجام کووید بریک (دو وقفه در دقایق 35 و 70) در جریان مسابقات لیگ برتر انجام می گردد گفت: با توجه به اینکه بیماری کووید-19 پدیده جدیدی در دنیاست و عوارض دقیق ویروس کرونا و...

3 دی 1399

واکسن کرونای آکسفورد ایمنی قوی نشان داد

خبرنگاران : نتایج به دست آمده از مرحله دوم آزمایش واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد نشان می دهد، این واکسن می تواند یک واکنش ایمنی قوی در افراد در سنین مختلف، به خصوص در افراد سالمند و در معرض خطر ایجاد کند.

30 آذر 1399

برنامه و بودجه، در نامه نوبخت به وزیر بهداشت صادر شد: دستور اصلاح و متناسب سازی افزایش فوق العاده ویژه کادر درمان

خبرنگاران - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اصلاح و متناسب­ سازی افزایش فوق­ العاده ­ویژه کادر درمان بدون ایجاد بار مالی مازاد بر اعتبارات مصوب و تخصیص یافته از ابتدای دی ماه سال 1399 موافقت کرد.

30 آذر 1399

درمان زخم با عسل؛ چگونگی، فواید و عوارض جانبی

سابقه استفاده از عسل برای درمان زخم به هزاران سال قبل بر می گردد. با وجود اینکه در حال حاضر گزینه های درمانی بسیار موثر دیگری برای درمان زخم ها وجود دارد، عسل همچنان یک گزینه مفید برای درمان بعضی از زخم ها به شمار می رود. عسل دارای خواص ضدباکتریایی و تعادل...

29 آذر 1399

جزییات طرح ممنوعیت تردد از ساعت 21 تا 4 صبح

خبرنگاران : وزیر کشور گفت: ما در شرایطی قرار داریم که بین بد و بدتر تصمیم می گیریم و از طرفی هم تصمیم های ما هزینه های اقتصادی، اجتماعی و انسانی دربر دارند، لذا باید تدبیر کنیم و حین اجرای طرح مدام طرح را اصلاح کنیم....

28 آذر 1399

تعطیلی 150شهر و منع تردد شبانه از اول آذر در شهرهای قرمز

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا از تعطیلی 150 شهر و کلانشهر از روز شنبه اول آذر به مدت 2 هفته خبرداد و گفت: منع تردد از ساعت 9 شب تا 4 صبح در شهرهای قرمز اعمال می شود.

27 آذر 1399

دستگیری داماد حین مراسم عروسی چند صد نفری

با دستور جانشین دادستان گمیشان، دامادی که بر خلاف دستورالعمل های بهداشتی در شرایط قرمز شهرستان گمیشان عروسی برگزار کرده بود، بازداشت شد.

25 آذر 1399
تعداد: (273)