آمار حقیقی مبتلایان کرونا در آمریکا 3 تا 20 برابر بیشتر از آمار رسمی است

به گزارش دنیای راه راه، نتایج آنالیز های یک تیم تحقیقاتی نشان می دهد که آمار حقیقی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا بین سه تا 20 برابر بیشتر از آمار رسمی است.

آمار حقیقی مبتلایان کرونا در آمریکا 3 تا 20 برابر بیشتر از آمار رسمی است

به گزارش خبرنگاران، طبق نتایج تحقیقاتی که در نشریه نیچر (طبیعت) به چاپ رسیده است، ایالات متحده به واسطه محدودیت های خود در انجام تست کرونا، آمار واقعی مبتلایان به این ویروس ناشناخته را دستکم گرفته اند و آمار واقعی مبتلایان به کووید-19 در آمریکا سه تا 20 برابر بیشتر از آمار رسمی است.

بنا بر گزارش خبرگزاری شبکه الجزیره، تیم محققان به ریاست شان وو از بخش اپیدمولوژی و آمار زیستی دانشگاه کالیفرنیا، برکلی اعلام کردند که ایالات متحده به طور عمده افرادی را که علائم بیشتر از خفیف تا شدید دارند را مورد آزمایش کرونا قرار می دهد و افرادی که علائم خفیف دارند یا بدون علامت هستند، به ندرت مورد آزمایش قرار می گیرند.

تیم محققان مذکور میزان تست هایانجام شده در هر ایالت آمریکا را بین فوریه تا آوریل را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و تست های ناقص و نادرست را اصلاح کردند و به مغایرت هایی میان ایالات آمریکا پی بردند به طوریکه میزان انجام آزمایشات کرونا در شمال غربی و شمال شرقی آمریکا بیشتر بود و سطح آزمایش در جنوب و میانه غربی این کشور کمتر بود.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تا به امروز 190 هزار و 815 نفر از مردم ایالات متحده آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و در مجموع 6 میلیون و 359 هزار و 720 نفر از مردم این کشور نیز به این ویروس ناشناخته مبتلا شده اند.

پیش از این نیز بسیاری از کارشناسان بهداشت و درمان نیز برآورد نموده بودند که آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا بیشتر از آمار رسمی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 932

به "آمار حقیقی مبتلایان کرونا در آمریکا 3 تا 20 برابر بیشتر از آمار رسمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار حقیقی مبتلایان کرونا در آمریکا 3 تا 20 برابر بیشتر از آمار رسمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید