ابراز احساسات خاص گاوها با سروصداهای اختصاصی

به گزارش دنیای راه راه، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد زمانی که گاوها از خود سروصدا درمی آورند، باید به دقت به اصوات آنها گوش کرد. علت آن است که هر یک از آنها معنای خاصی دارند.

ابراز احساسات خاص گاوها با سروصداهای اختصاصی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی دنیای راه راه به نقل از یاهونیوز، بر خلاف آنچه تصور می گردد صدای هر گاو منحصر و مختص خود این حیوان است و آنها از این طریق در موقعیت های مختلف اصوات متفاوتی را از خود خارج می نمایند که بیان نماینده عواطف و احساسات آنها است.

گاوها حیواناتی اجتماعی هستند که در قالب گله های بزرگ زندگی می نمایند. اما تعامل ها و ارتباطات شفاهی آنها به وسیله اصواتی که از خود خارج می نمایند کمتر مورد توجه نهاده شده است.

دانشمندان استرالیایی می گویند بعضی اصواتی که گاوها از خود خارج می نمایند ماهیتی مثبت دارد که نشانه رضایت آنها از غذایی است که خورده اند یا کیفیت مناسب روابط عاطفی آنها است. در مقابل اگر آنها تغذیه مناسبی نداشته باشند یا مورد کم توجهی یا بی توجهی سایر گاوها قرار بگیرند، از خود اصواتی خارج می نمایند که نشانه نارضایتی آنهاست.

برای انجام این آنالیز 333 صدای مختلف 13 گاو ضبط شده و مورد آنالیز نهاده شد که در نهایت تعیین شد ابراز احساسات مثبت گاوها بیشتر از ابراز احساسات منفی آنهاست.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 416

به "ابراز احساسات خاص گاوها با سروصداهای اختصاصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز احساسات خاص گاوها با سروصداهای اختصاصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید