اجرای گسترده طرح سیمای زندگی دانشجویی در تمامی دانشگاه های کشور

به گزارش دنیای راه راه، معاونان دانشجویی دانشگاه ها اعلام کردند: طرح سیمای زندگی دانشجویی در حوزه زیست دانشجویی در تمامی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به طور گسترده اجرا شده و بازتاب روشنی از لایه های مختلف این زیست را به مراجع ذیربط ارائه کرده است.

اجرای گسترده طرح سیمای زندگی دانشجویی در تمامی دانشگاه های کشور

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی دنیای راه راه به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، در بیانیه پایانی شصت و چهارمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور که به مدت دو روز در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد؛ بر تداوم رشد علمی کشور، توجه هدفمند مسؤولان مالی به حوزه دانشجویی، تطابق انتظارات دانشجویی با امکانات موجود، تشکیل رستورانهای مکمل در دانشگاهها، تعامل با شوراهای صنفی دانشجویی و ارتقای نقش کانون های دانشجویی همیار سلامت تاکید شد.

در این بیانیه آمده است: ما معاونان دانشجویی دانشگاه ها از ملت بزرگ ایران و به ویژه دانشجویان عزیز و شجاع می خواهیم تا پیروزی کامل جبهه مقاومت در مقابل استکبار جهانی استقامت و پایداری خود را تداوم بخشند.

در این نشست پس از بحث و بررسی در خصوص مسائل حوزه دانشجویی موارد ذیل را قابل طرح می داند:

1- سال تحصیلی جدید علیرغم همه مسائل و تنگناهای مالی که به دلیل تحریم و تروریسم مالی آمریکا علیه ایران اسلامی ایجاد شده باید حرکت علمی دانشگاه ها به عنوان اصلی ترین رکن توسعه همه جانبه کشور همچنان تداوم یابد و معاونین دانشجویی دانشگاه ها آمادگی خود را در این راستا اعلام می کند.

2- از آنجائیکه تحریمهای جنایتکارانه آمریکا مسائلی را برای اقتصاد کشور و تشدید تورم ایجاد نموده، از مسؤلین حوزه اقتصاد کشور به ویژه سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه ها درخواست می کنیم تا با برنامه ریزی دقیق و منسجم کمکهای هدفمند و مؤثری به حوزه دانشجویی کشور نموده تا از وارد شدن هرگونه خللی به حرکت علمی کشور جلوگیری شود و آینده سازان فردای ایران اسلامی بتوانند جهاد علمی همه جانبه خود را در راستا توسعه را تداوم بخشند.

3- از دانشجویان عزیز و پیشرانهای علمی کشور انتظار داریم با درک شرایط حساس و ویژه ای که کشور اسلامی ما در آن قرار گرفته است و نیز با هوشکمک و صبر انقلابی مطالبات صنفی خود را منطبق با این شرایط تنظیم نموده و با واقع نگری نسبت به امکانات دانشگاه ها مدیران حوزه دانشجویی کشور را در اداره هرچه بهتر دانشگاه ها کمک رسانند.

4- از رؤسای دانشگاه ها و مدیران کلان دانشگاهی می خواهیم که به عنوان یک ایده واقع بینانه و مدبرانه ایجاد رستورانهای مکمل را در دستور کار خود قرار داده و با تکیه بر تلاش و تلاش خود هرچه سریعتر نسبت به گشایش آنها اقدام کنند.

5- در سالی که گذشت با تصمیم سازمان امور دانشجویان و به کمک صندوق رفاه دانشجویی طرح های زود بازده نظیر ایجاد زمین های چمن مصنوعی آغاز و با پیروزیت در بخشی از دانشگاه های هدف به انجام رسید؛ که با به ثمر رسیدن پروژه های سال جاری منجر به افزایش بیش از صد هزار متر مربع فضای ورزشی در دانشگاه ها می شود؛ ما معاونین دانشجویی دانشگاه ها ضمن تبریک به دست اندرکاران اجرای این طرح ، انتظار داریم که این اقدام پیروز در سال جاری نیز تداوم داشته و شامل سایر دانشگاه های کشور و به ویژه دانشگاههای کم برخوردار شود.

6- در بخش شوراهای صنفی معاونین دانشجویی دانشگاه ها افتخار دارند که اعلام کنند با تعامل و هم افزایی با دانشجویان و مشارکت جمعی آنان و براساس آیین نامه و شیوه نامه شوراهای صنفی با برگزاری انتخابات سالم و موجه بیش از صد واحد شورای صنفی در دانشگاه های کشور تشکیل و براساس قانون فعالیتهای خود را آغاز کردند؛ به همین دلیل ضمن عرض تشکر از تمامی دست اندرکاران این انتخابات و به ویژه دانشجویان عزیز که این پیروزیت را رقم زدند، خواستار تداوم این مشارکت مثبت و تعامل و هم افزایی هستیم.

7- طرح سیمای زندگی دانشجویی که در حوزه زیست دانشجویی کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به شکلی گسترده اجرا شده است خوشبختانه بازتاب روشنی از لایه های مختلف این زیست را به دانشگاه ها و سایر مراجع ذیربط ارائه داده است؛ در راستای افزایش کیفیت این طرح ها و ارتقای همه جانبه آنها از روسا، مدیران و استادان دانشگاه های کشور تقاضا داریم که با همکاری و مشارکت بیشتر هم در حوزه اجرای طرح های مذکور و هم کمک به ارتقای نقش کانون های دانشجویی همیار سلامت دانشگاه ها سهم خود را در بهسازی روانی و سلامت محیط های دانشجویی ایفا کنند.

8- از آنجائیکه شرایط جدید مالی کشور تهیه برخی اقلام اساسی غذایی که به ویژه در تغذیه دانشجویی به شکلی گسترده مورد استفاده قرار می گیرد را با مشکل روبرو نموده است، از وزاتخانه ها و سازمان های مربوطه به ویژه وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی تقاضا می کنیم که در راستای کمک به دانشگاه ها و دانشجویان تسهیلات لازم را فراهم کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 57

به "اجرای گسترده طرح سیمای زندگی دانشجویی در تمامی دانشگاه های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای گسترده طرح سیمای زندگی دانشجویی در تمامی دانشگاه های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید