ایستگاه قطار سنت پانکراس؛ از مهم ترین مراکز دیدنی لندن، عکس

به گزارش دنیای راه راه، ایستگاه قطار سنت پانکراس دروازه شهر لندن برای ورود به اروپا با قطارهای تندروی خطوط یورو استار است. علی رغم کوشش هایی برای نابودی این ایستگاه راه آهن، سنت پانکراس حالا صد و پنجاهمین سال تولد خود را جشن می گیرد. این مقاله به همین مناسبت به آنالیز زوایای پنهان و حقایقی خواندنی از این ایستگاه راه آهن می پردازد.

ایستگاه قطار سنت پانکراس؛ از مهم ترین مراکز دیدنی لندن، عکس

سنت پانکراس خانه دوم قطارهای یورو استار در لندن است

قبل از تغییر پایانه ریلی لندن به ایستگاه بین المللی سنت پانکراس در سال 2007، خطوط یورو استار (Eurostar) سرویس های خود به تمام قاره اروپا را به وسیله ایستگاه بین المللی واترلو (Waterloo) در جنوب رودخانه تیمز ارائه می داد. این اتفاق به محض کامل شدن خط ریلی سریع السیر موسوم به های اسپید وان (High Speed 1) رخ داد. خط سریع السیر جدید ریلی، زمان سفر از لندن به اروپا را به حدود 40 دقیقه کاهش داده است.

می توان در سنت پانکراس مأمورانی با لباس های مروارید دوز را مشاهده کرد

سُنت شاهان و ملکه هایی با لباس های مروارید دوز در لندن، تنها یکی از عجایب شگفت انگیز مرتبط با پایتخت انگلستان است. این لباس های مروارید دوز از زمانی رایج شدند که مردی به نام هنری کروفت (Henry Croft) اقدام به تمیز کردن خیابان های اطراف سنت پانکراس با چنین لباس هایی کرد. کروفت به اولین شاه با لباس مروارید دوز بدل شد که کت خود را با دکمه هایی از جنس صدف به منظور جمع آوری پول برای یتیم خانه سنت پانکراس تزئین کرد. او خود تا سن سیزده سالگی در این یتیم خانه زندگی می کرد.

بمبی از ارتش آلمان نازی در جنگ جهانی دوم به این ایستگاه آسیب زد

درست به مانند بیشتر ساختمان های شگفت انگیز پایتخت، ایستگاه راه آهن سنت پانکراس هم از بمب های ارتش آلمان نازی در جنگ جهانی دوم در امان نمانده است. علی رغم اینکه در طول جنگ جهانی دوم یک بمب 500 کیلوگرمی سقف ایستگاه را شکافت و به سکوهای شماره 3 و 4 و همچنین زیرزمین و خط راه آهن متروپولیتن (Metropolitan) آسیب وارد کرد، تنها یک هفته طول کشید تا سنت پانکراس پس از عملیات تعمیر اضطراری به شبکه ریلی کشور بازگردد.

سنت پانکراس در دهه 1960 تقریباً در معرض نابودی نهاده شد

اگر روزی به طبقه دوم ایستگاه سنت پانکراس رفتید، حتماً از مجسمه مردی چاق دیدن کنید. در دهه 1960، هیئت مدیره خطوط ریلی بریتانیا به دنبال انجام کاری بود که نازی ها از انجام ان ناتوان ماندند: تخریب کامل ایستگاه سنت پانکراس. هیئت مدیره می خواست تا این ایستگاه را با ایستگاه مجاور کینگز کراس (Kings Cross) ادغام کند؛ طرحی که آن ها در دست داشتند احتیاج به تخریب کامل هر دو ایستگاه داشت. به لطف مبارزات مردی به نام جان بِچِمن (John Betjeman)، همان مرد چاقی که در طبقه دوم دیده می گردد، این ایستگاه حالا صد و پنجاهمین سال تولد خود را جشن می گیرد.

التون جان پیانوی داخل ایستگاه را تهیه کرد

هرکسی که پا به داخل ایستگاه سنت پانکراس گذاشته باشد، پیانوی برند یاماها در سالن را دیده است. این پیانو در مکانی عمومی قرار داشته و انتظار نوازندگانی بااستعداد برای فشردن کلیدهایش را می کشد. التون جان (Elton John)، خواننده مشهور انگلیسی، پس از شگفت زده کردن مردم عادی با برگزاری یک اجرا در سنت پانکراس در فوریه 2016، این پیانو را وقف این ایستگاه کرد. او گفت: از این پیانو لذت ببرید، این یک هدیه است. از آن موقع تا به امروز، افراد مشهوری چون جولز هالند، جان لِجِند و بیل بِیلی با این پیانو نواخته اند.

سنت پانکراس واقعی یک نوجوان شهید بود

گفته می گردد که در سال 304 میلادی، دیوکلتیان، امپراتور رومی، فرمان گردن زدن سنت پانکراس، یک شهروند چهارده ساله رومی را به جرم اعلام آشکار پذیرش دین مسیحیت، صادر می نماید. تنها دو سال بعد از این اتفاق، ردای پادشاهی به تن کنستانتین کبیر، اولین امپراتور رومی که به دین مسیحیت گروید، می نشیند.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 764

به "ایستگاه قطار سنت پانکراس؛ از مهم ترین مراکز دیدنی لندن، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه قطار سنت پانکراس؛ از مهم ترین مراکز دیدنی لندن، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید