برپایی سفره های هفت سین در معابر پرتردد منطقه 3

به گزارش دنیای راه راه، همزمان با جشن تولد قرن جدید، هشت حجم نوروزی در قالب سفره هفت سین در معابر پرتردد منطقه 3 گسترده شد.

برپایی سفره های هفت سین در معابر پرتردد منطقه 3

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 با بیان این مطلب گفت: به منظور تغییر سیمای عمومی شهر متناسب با حال و هوای سال جدید، هشت حجم بهاره در قالب سفره هفت سین در میدان های ونک، اختیاریه و مادر، بوستان هایملت، سئول و شریعتی، چهارراه پاسداران و ساختمان مرکزی شهرداری این منطقه نصب شده است.

او بیان نمود: هرساله در آستانه سال نو به منظور زیباسازی محیط بصری و ارتقاء سیما و منظر شهری، ایجاد شور و نشاط بین شهروندان و تلطیف روحیه شهروندان المان هایی در سطح شهر به ویژه میادین و بوستان ها نصب می گردد.

هوشیار ابراز امیدواری کرد: نصب المان های نوروزی بتواند با توجه به شرایط کرونایی نوید بخش بهار طبیعت بوده و روحیه شادی و نشاط را در بین شهروندان ایجاد نماید.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 اظهار کرد: سفره های گسترده شده در منطقه 3 سه مدل هستند از جمله: عروسک هایی با لباس های اقوام مختلف ایرانی که در دست هر کدام یکی از سین های سفره هفت سین قرار گرفته است و معرف، سفره دیگر بر روی سازه ای فلزی در میدان مادر است و دیگری تخم مرغ هایی که هر کدام یکی از نقش های این سفره سنتی در آن منقوش شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1288

به "برپایی سفره های هفت سین در معابر پرتردد منطقه 3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی سفره های هفت سین در معابر پرتردد منطقه 3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید