تاکسی های تهران نونوار می گردد ، ویژگی این تاکسی ها از زبان مدیرعامل سایپا

به گزارش دنیای راه راه، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: تاکسی برقی را با یکی از برندهای خوب به صورت غیرالکتریکال وارد کردیم و برای نوع الکتریکال نیز در حال مذاکره هستیم که فکر می کنیم تا سرانجام سال تعدادی وارد گردد.

تاکسی های تهران نونوار می گردد ، ویژگی این تاکسی ها از زبان مدیرعامل سایپا

به گزارش خبرنگاران، محمد علی تیموری با تأکید بر اینکه برنامه ما از روز اول کار این بود که روی خودروهای حمل و نقل عمومی تمرکز کنیم، اظهار کرد: با توجه به اینکه وسایل حمل و نقل عمومی، منافع بسیاری برای جامعه و شهروندان دارد و عموم مردم از آن بهره می برند، برنامه خود را بر تمرکز در این حوزه قرار دادیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا توضیح داد: اولین برنامه که اردیبهشت ماه سال قبل شروع شد فراوری ساینا CNG سوز برای تاکسی بود.

وی ادامه داد: در اسفندماه هزار دستگاه ساینا فراوری کردیم و برای سال جاری نیز برنامه فراوری 100 هزار دستگاه را داریم و باید ببینیم که چه تعداد به ناوگان تاکسی شهر تهران و چه مقدار به سایر کاربران اختصاص خواهد یافت.

تیموری، دومین پروژه مشترک با شهرداری را ساخت ون 14 نفره عنوان نمود و اضافه نمود: این ون ها با ارتفاع یک متر و 92 سانتی متر ساخته شده و از 2 کپسول CNG برخوردار است.

وی بعلاوه توضیح داد: این ون ها 380 تا 400 کیلومتر پیمایش شهری دارند و در حال حاضر مراحل تست را می گذرانند که امیدواریم با یاری شهرداری در 6 ماهه دوم طی قرادادی به ناوگان تاکسیرانی مرکز اضافه نموده گردد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به برنامه فراوری نیسان لانگ در این گروه، اظهار کرد: طول بار این خودرو سه متر است و به راحتی جایگزین کامیونت می گردد؛ سوخت آن سی ان جی است و با توجه به اینکه مصرف سوخت کمتری دارد، آلایندگی آن پایین است.

وی در ادامه یادآور شد: نیسان لانگ در گروه آتش نشانی با جدیدترین سیستم آماده است. ضمن اینکه یخچال خودروهای یخچال دار نیز نصب شده و در حال عرضه است.

تیموری با بیان اینکه این خودرو برای بارهای عمومی به صورت مسقف فلزی و چادری طراحی شده است، گفت: می توانیم نیسان لانگ را که برای بارهای حجیم به کار گرفته می گردد، به شهرداری تحویل دهیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به وعده این شرکت به شهردار تهران برای تأمین تاکسی برقی توضیح داد: تاکسی برقی را با یکی از برندهای خوب به صورت غیرالکتریکال وارد کردیم و برای الکتریکال نیز در حال مذاکره هستیم که فکر می کنیم تا خاتمه سال تعدادی از آن وارد گردد؛ پیمایش این دستگاه 300 تا 400 کیلومتر است و شارژ آن در عرض 30 دقیقه انجام خواهد شد که پیرو بازدیدی که شهردار تهران در سال قبل از سایپا داشت، بر سر تأمین آن توافق کردیم و در حال تبدیل به قرارداد است.

وی در خاتمه گفت: یکی از خودروهای ما نیز شاهین پلاس است که قوای محرکه آن اصلاح شده و به وسیله وزیر صمت رونمایی خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1402 بروزرسانی: 28 فروردین 1402 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1957

به "تاکسی های تهران نونوار می گردد ، ویژگی این تاکسی ها از زبان مدیرعامل سایپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی های تهران نونوار می گردد ، ویژگی این تاکسی ها از زبان مدیرعامل سایپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید