تاکسی های وارداتی در خیابان های تهران ، جلسه مهم مجلس درباره تولید و خرید اتوبوس

به گزارش دنیای راه راه، رئیس شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر مشغول تصمیم گیری هستیم تا تاکسی های وارداتی نیز در کنار تاکسی های موجود مورد استفاده قرار بگیرد.

تاکسی های وارداتی در خیابان های تهران ، جلسه مهم مجلس درباره تولید و خرید اتوبوس

به گزارش خبرنگاران آنلاین، مهدی چمران پیش از آغاز نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به شرکت واحد 200 دستگاه اتوبوس تحویل داده شده و 550 دستگاه نیز قرار بود بازسازی و تحویل داده شود که این کار نیز اجرا شده است، افزود: این 200 دستگاه نو با 80 درصد سرمایه وزارت کشور و 20 درصد سرمایه گذاری شهرداری تهران خریداری شده است.

او با بیان اینکه امروز جلسه ای در مجلس شورای اسلامی درباره حمل و نقل عمومی برگزار می شود، افزود: در این جلسه بررسی خواهد شد که کارخانه ها تا انتها سال چه تعداد دستگاه اتوبوس می توانند تحویل دهند. وزارت کشور نزدیک به 10 سال است که اتوبوس خریداری نکرده و شهرداری ها نیز خریدی نداشتند. بر همین اساس شرکت ها تولید خود را بر بخش های دیگری متمرکز کرده بودند و بازگشت به خط تولید به سمت اتوبوس زمان بر است.

چمران ادامه داد: تلاش بر این است که تولید سریع تر انجام شود و وزارت کشور نیز قرارداد 2000 دستگاه را با یکی از خودروسازان منعقد کرده، بنابراین قرار شده هر یک از خودروسازان امروز میزان ظرفیت تولید خود را تا انتها سال اعلام کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه واگن به این زودی ها وارد نمی شود، افزود: خرید واگن مترو از چین و دیگر اقدامات در این حوزه یک سال و نیم به طول می انجامد. بنابراین باید توان خود را برای خرید اتوبوس بگذاریم و بتوانیم تعداد اتوبوس های مرکز را به 6000 دستگاه برسانیم.

چمران با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشغول تصمیم گیری هستیم تا تاکسی های وارداتی نیز در کنار تاکسی های موجود مورد استفاده قرار بگیرد، ادامه داد: تعداد تاکسی ها در آستانه تغییر بزرگ است و در مسیرهایی همچون فرودگاه نیاز است که تاکسی های متفاوتی به کار گرفته شود. در گذشته بخش خصوصی این دستگاه ها را وارد کرد و هم اکنون اگر بخش خصوصی اقدام کند می توانیم تاکسی های وارداتی را مورد استفاده قرار دهیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مهر 1401 بروزرسانی: 26 مهر 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1879

به "تاکسی های وارداتی در خیابان های تهران ، جلسه مهم مجلس درباره تولید و خرید اتوبوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی های وارداتی در خیابان های تهران ، جلسه مهم مجلس درباره تولید و خرید اتوبوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید