تقدیر و تجلیل همراه اول از برگزیدگان نخستین جایزه خاتمه نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات

به گزارش دنیای راه راه، بیست وهفتمین کنفرانس بین المللی کامپیوتر با حمایت همراه اول برگزار و از برگزیدگان نخستین جایزه انتها نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، تقدیر و تجلیل شد.

تقدیر و تجلیل همراه اول از برگزیدگان نخستین جایزه خاتمه نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، حمید بهروزی قائم مقام مدیرعامل همراه اول در اختتامیه بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی کامپیوتر که در هشت محور علمی تحقیقاتی مختلف علوم کامپیوتری امروز پنج شنبه 5 اسفند 1400 در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار گردید، طی سخنانی با موضوع تحول دیجیتال در همراه اول اظهار کرد: تحول دیجیتال به صورت کلی حداقل دارای دو مولفه تحول در شبکه ها و سیستم هایی که از دیجیتالی شدن فرآیندهای کسب و کار حمایت می نمایند و تحول در خود این فرآیندهای کسب و کار است.

توضیح چرایی پیشگامی همراه اول در تحول دیجیتال

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به مدل های نو کسب و کار اپراتورها نیز گفت: مؤسسه مکنزی اعلام نموده که تحول دیجیتال اپراتورها به معنای خاتمه معماری بسته در اپراتور سنتی است. در مدل نو کسب و کار اپراتورها، پلتفرم های باز و API های سهل الوصول هم برای حمایت از توسعه خدمات خود برند اپراتور و هم توسعه خدمات طرف سوم نقش حیاتی دارند.

وی ادامه داد: تحول دیجیتال بعلاوه برای شرکت های مخابراتی موید این نکته است که آنها باید سبد پورتفولیوی خدمات خود را برای ارائه مجموعه های نو خدمات دیجیتال باز نمایند؛ این امر با ورود به بازارهای نو عمودی که پتانسیل رشد عایدی بالایی داشته باشند، محقق می گردد.

قائم مقام مدیرعامل همراه اول تحول در تجربه مشتری، ظهور فرصت های نو داده محور، همکاری ها و هم افزایی های نو در اپراتور، چابکی و نوآوری بیشتر، تخصص گرایی و تقویت فرآیندها و عملیات ها را از فواید تحول دیجیتال برای اپراتورها دانست.

بهروزی مقاصد اپراتورها در تحول دیجیتال را مبتنی بر دو نوع زیرساخت و خدمات دانست و با اشاره به محتوای مجمع TeleManagement بیان کرد: یک اپراتور بسته به نیازهای جامعه هدف، توانمندی ها و استراتژی های کلان خود، می تواند به یکی از دو سمت این طیف در تحول خود حرکت کند.

قائم مقام مدیرعامل همراه اول بعلاوه در باب اهمیت آینده نگاری فناوری های نو نظیر هوش مصنوعی در مشخص راستا تحول دیجیتال، ابراز کرد: بعضی روندهای هوش مصنوعی در سال 2022 به گزارش فوربس شامل نیروی کار فزاینده در حوزه AI، مدلسازی زبانی بهتر و گسترده تر، حضور موثر AI در امنیت سایبری، یاری AI به متاورس، توسعه اتومبیل های خودران و... است.

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف، همراه اول را از منظر توسعه سرویس ها و پلتفرم های کاربردی نظیر اوانو، شاد، روبیکا، ذره بین و... و بعلاوه توسعه پلتفرم های زیرساختی برای اکوسیستم دیجیتال نظیر پلتفرم های اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی و... پیشگام در تحول دیجیتال دانست.

اعطای جوایز نفرات برتر نخستین گردهمایی تجلیل از رساله های دکتری مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات

وحید شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول نیز در این رویداد ضمن تشریح اهداف سه گانه این مرکز که شامل بومی سازی، نوآوری و تحقیق و توسعه می گردد، درباره ماموریت های آن اظهار کرد: شناسایی و اولویت بندی نیازهای فناورانه، بومی سازی تجهیزات و سامانه ها، ایجاد اکوسیستم نوآوری همراه اول، توسعه پلتفرم های سرویس های دیجیتال و هوشمندسازی، پژوهش و انتصاب فناوری های نوظهور و لبه فناوری ICT، حمایت از تولیدنمایندگان و شرکت های فناوری داخلی، رصد اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات، همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی و توسعه همکاری های تحقیقات منطقه ای و بین المللی، راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی و مرجع و... بخشی از ماموریت های ماست.

رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول درباره طرح های پژوهشی و دانشگاهی این مرکز نیز گفت: طرح پژوهانه همراه، هسته های پژوهشی، نوآوری باز، حمایت از نخبگان و رویدادهای عملی و پژوهشی از جمله آنهاست که از قِبل آنها در پی شناسایی دانشجویان مستعد، ارتقاء کیفیت خاتمه نامه های دانشگاهی، بهره مندی از ظرفیت اساتید دانشگاه، اجرای پروژه های کاربردی و پژوهشی، همکاری با دانشگاه و نقش آفرینی در اکوسیستم پژوهشی صنعت هستیم.

وی به ارائه گزارش آماری از رویداد نخستین جایزه خاتمه نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات که در دل این کنفرانس و با همکاری انجمن کامپیوتر ایران برگزار گردید، نیز پرداخت و خاطر نشان کرد: کمیته علمی حدودا اواسط بهمن ماه سالجاری شکل گرفت و برای نهایی سازی فهرست داوران، با 70 استاد تماس گرفته شد که نهایتا 42 استاد از دانشگاه های سطح بالای کشور در جلسات ارزیابی شرکت کردند.

شاه منصوری ادامه داد: تمامی مستندات 28 بهمن ماه برای داوران ارسال و سوم اسفندماه رویداد داوری برگزار گردید.

به گفته وی توزیع کیفی درجات رسانه دکتری شرکت نمایندگان به توضیح 75 درصد عالی، 20 درصد بسیار خوب و 5 درصد خوب بود که نهایتا به ترتیب آسیه خسروانیان از دانشگاه سمنان، شهریار ابراهیمی از دانشگاه صنعتی شریف و فاطمه دلدار از دانشگاه تربیت مدرس توانستند مقام های اول تا سوم را در این رویداد کسب نمایند.

گفتنی است، جوایزی که برای نخستین گردهمایی تجلیل از رساله های دکتری مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده بود به ترتیب 20، 15 و 10 میلیون تومان برای نفرات اول تا سوم بود که به برگزیدگان اهداء شد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1752

به "تقدیر و تجلیل همراه اول از برگزیدگان نخستین جایزه خاتمه نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر و تجلیل همراه اول از برگزیدگان نخستین جایزه خاتمه نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید