ثبت نام 9 هزار و 61 نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر نهایی شد

به گزارش دنیای راه راه، تهران (پانا) -دبیر ستاد انتخابات کشور از نهایی شدن ثبت نام 9 هزار و 61 نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر تا ساعت 18 امروز شنبه بیست و سوم اسفند ماه اطلاع داد.

ثبت نام 9 هزار و 61 نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر نهایی شد

به گزارش وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اعلام این خبر اضافه نمود: 31 درصد افرادی که تا ساعت 18 چهارمین روز از مهلت قانونی ثبت نام کردند، از روش های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه (15 درصد) و رایانه شخصی (16 درصد) برای ثبت نام استفاده کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: 18 درصد داوطلبان تا انتها روز چهارم ثبت نام انتخابات شوراها، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، ثبت نام کردند.

موسوی 51 درصد ثبت نام ها تا انتها روز چهارم مهلت قانونی ثبت نام را متعلق به افرادی برشمرد که به فرمانداری ها مراجعه کردند.

دبیر ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: 91 درصد ثبت نام نمایندگان تا انتها روز چهارم ثبت نام مرد و 9 درصد زن هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در مورد تحصیلات ثبت نام شدگان تا انتها روز چهارم ثبت نام شوراهای شهر گفت: از این میزان تحصیلات 2.6 درصد داوطلبان، دیپلم ، 7 درصد کاردانی و 55.7 درصد کارشناسی، 30.2 درصد کارشناسی ارشد و 2.6 درصد دکتری و 1.9 درصد، دارای تحصیلات حوزوی هستند.

موسوی درخصوص سن داوطلبان تا انتها روز چهارم ثبت نام شوراهای شهر گفت: از این میزان 8.9 درصد را افراد زیر سی سال، 42.5 درصد را افراد بین 31 تا 40 سال، 30.7 درصد را افراد بین 41 تا 50 سال، 14.2 درصد را افراد بین 51 تا 60 سال، 3.4 درصد را افراد بین 61 تا 70 سال و 0.28 درصد (28 صدم درصد) را افراد بالای 70 سال تشکیل می دهد.

وی امکان ثبت نام در تمام ساعات شبانه روز را از مزایای ثبت نام الکترونیک برشمرد و با یادآوری شیوع کرونا و اهمیت و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی، از همه افرادی که تمایل دارند در انتخابات شوراهای شهر ثبت نام نمایند، دعوت کرد با استفاده از موبایل های هوشمند و یا رایانه شخصی و با سهولت کامل و بدون هرگونه هزینه، ثبت نام نمایند.

دبیر ستاد انتخابات کشور همچنین از داوطلبان و علاقمندان به ثبت نام در انتخابات شوراهای شهر خواست، برای تسهیل فرایند ثبت نام و صیانت از سلامتی خود و همشهریان، اقدام برای ثبت نام را به روزهای آخر موکول ننمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1259

به "ثبت نام 9 هزار و 61 نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر نهایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 9 هزار و 61 نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر نهایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید