حال کتاب های شعر مانند گذشته خوب نیست، شالگردن صدای شاعران و نویسندگان جوان خواهد بود

به گزارش دنیای راه راه، مدیر انتشارات شالگردن در گفت وگو با خبرنگاران ، اظهار کرد: پس از سال ها کوشش و کسب تجربه در زمینه چاپ آثار ادبی به اسم مدیر اجرایی در نشرهای گوناگون (از ابتدای سال 1393 تا کنون) و به منظور دستیابی به اهداف برنامه ریزی شده و بلند مدت تصمیم به تاسیس انتشارات شالگردن گرفتم تا بتوانم قدمی هرچند کوچک در راستای فرهنگ و هنر کشور بردارم؛ چراکه به نظرم حوزه ادبیات و خصوصا شعر شرایط مناسبی ندارد.

حال کتاب های شعر مانند گذشته خوب نیست، شالگردن صدای شاعران و نویسندگان جوان خواهد بود

وی اضافه نمود: با همه این حال امیدوارم که این انتشارات به تریبونی برای اهالی فرهنگ و هنر و به خصوص بچه های ادبیات تبدیل شود تا در این شرایطی که کمتر ناشری به سراغ کتاب های شعر و داستان جوانان می رود، بتواند صدای آنها را به گوش علاقه مندان ادبیات برساند.

معماریان با اشاره به فعالیت های این انتشارات گفت: انتشارات شالگردن تصمیم دارد در زمینه های تألیف و ترجمه شعر، داستان، رمان، ادبیات نمایشی، هنر، فلسفه و روانشناسی فعالیت داشته باشد که طبیعتا به مرور زمان بخش های نام برده شده به مجموعه آثار چاپی اضافه می شود؛ اما در حال حاضر وارد بخش ادبیات شده ایم.

وی ادامه داد: این انتشارات در روزهای نخست خود پیروز به عقد قرارداد با چند تن از شاعران، نویسندگان و مترجمان کشور شده است که از نتایج آن می توان به 10 مجموعه شعر در قالب های آزاد و غزل، پنج رمان ترجمه، سه رمان تألیف، دو مجموعه داستان و یک نمایشنامه اشاره نمود که مراحل پیش از فراوری کتاب ها را سپری می کنیم.

مدیر انتشارات شالگردن در شرح شرایط این روزهای کتاب های شعر گفت: این روزها حال و احوال ناشران و مجموعه های شعر مانند سال های گذشته خوب نیست؛ انتشار شعرهای شاعران در شبکه های مجازی هم به این اتفاقات دامن می زند؛ اما احساس شخصی ام بر این است که قرار نیست اوضاع بر این منوال ادامه داشته باشد و با سرگیری مجدد نمایشگاه های بین المللی کتاب شرایط به حالت طبیعی خود بازمی شود.

وی در سرانجام گفت: البته می توان به این موضوع مهم هم اشاره نمود که کتاب های شاعران جدی همواره نظر مخاطبان ادبیات را به خود جلب می نماید و آنها همچنان می فروشند و حتا در این شرایط کرونایی مسئله ای ندارند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1531

به "حال کتاب های شعر مانند گذشته خوب نیست، شالگردن صدای شاعران و نویسندگان جوان خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حال کتاب های شعر مانند گذشته خوب نیست، شالگردن صدای شاعران و نویسندگان جوان خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید