دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی تهران پیروز به کسب رتبه 151 در رتبه بندی شانگ های شد

به گزارش دنیای راه راه، رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پیروز به کسب رتبه 151 در رتبه بندی شانگ های و 401 تایمز در سراسر دنیا شد.

دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی تهران پیروز به کسب رتبه 151 در رتبه بندی شانگ های شد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه دنیای راه راه، امیررضا رکن، رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست خبری کسب رتبه برتر دانشکده در رتبه بندی شانگ های که صبح امروز 30 مهر ماه در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار گردید، گفت: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران قدیمی ترین دانشکده دندانپزشکی کشور است که از سال 1309 یعنی 90 سال پیش تاسیس شده است که در زمینه پزشکی و طب فعالیت می نماید. این دانشکده حدود 63 سال است که به صورت دانشکده به فعالیت می پردازد.

وی با بیان اینکه این دانشکده علاوه بر قدیمی بودن بزرگترین دانشکده دندانپزشکی از لحاظ فیزیکی در سراسر کشور است، توضیح داد: این دانشکده سه پردیس متفاوت در نقاط مختلف دارد اولین پردیس این دانشکده پژوهشکده علوم دندانپزشکی و دومی در دانشکده امیرآباد مستقر است. هم چنین این دانشکده پردیس بین المللی را نیز دارد که مختص دانشجویان خارجی است.

رکن ادامه داد: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه بندی شانگ های رتبه 151 تا 200 را در بین دانشگاه های سراسر دنیا به خود اختصاص داده است. ملاک ارزیابی این رتبه بندی شامل عواملی هم، چون کیفیت آموزش، کیفیت اعضای هیئت علمی، خروجی پژوهشی، سرانه عملکرد دانشگاه خواهد بود. هم چنین دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه تایم توانسته است رتبه 401 تا 500 را به خود اختصاص دهد.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان نمود: علاوه بر دو رتبه بندی موجود این دانشکده توسط نهاد بین المللی انجمن دندانپزشکی در اروپا نیز ارزیابی شده است به طوری که پس از ارایه گزارش توسط این نهاد دریافتیم که این دانشکده دارای استانداردی در حد دانشکده های دندانپزشکی خوب اروپا است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی دانشکده دندانپزشکی افزایش کیفیت آموزش در دوره های آموزش دندانپزشکی عمومی است، اظهار کرد: در سال های گذشته به دوره های عمومی توجه کمتری شده است و توجه ویژه را به بخش تخصصی داشته اند اکنون قصد داریم این توجه ویژه را به بخش عمومی اختصاص دهیم طی مدت کوتاهی که تمرکزمان را در این بخش افزایش داده ایم شاهد روند رو به رشد دانشجویان بوده ایم به طوری که قبولی دانشجویان در آزمون رزیدنتی به 35 نفر رسید این امار در سال های گذشته تنها 15 تا 20 نفر بود از دیگر افتخارات دانشجویان می توانیم به درخشش دانشجویان دوره های عمومی در آزمون های علوم پایه و کسب رتبه اول، دوم، سوم، چهارم، نهم و دهم اشاره کنیم در این درخشش از میان ده نفر برگزیده شش نفر دانشجوی این دانشکده بوده اند.

رکن با بیان اینکه دانشجویان عمومی دانشکده در المپیاد های علوم دو مدال طلا، یک برنز، یک نقره، یک دیپلم افتخار کسب نموده اند گفت: دانشجویان این دانشگاه در آزمون برد تخصص در 4 رشته قبولی صددرصد داشته اند به طوری که تمام 40 نفر شرکت نماینده در آزمون پذیرفته شدند. هم چنین این دانشکده اولین دانشکده دندانپزشکی است که دارای 10 فلوشیت فعال در رشته های ترمیمی و زیبایی، انکولوژی، تراما، کرانیوفاسیال بچه ها، درد، بیولوژی دهان، ایمپلنت های دندانی، ارتوسرجری، دندانپزشکی بیمارستانی، پروتز های ماکزیولافاسیال دارد.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه این دانشکده تنهاترین دانشکده دارای اتاق عمل سرپایی برای بچه ها است توضیح داد: این دانشکده دارای مرکز جراحی پیشرفته جمجمه، فک و صورت، مرکز آموزش دیجیتال، سنتیختری داخل و خارج دهانی است به طوری که می توانیم این پوئن مثبت را انقلابی در دندانپزشکی بدانیم.

وی با بیان اینکه دانشکده دندانپزشکی با همکاری دانشکده پزشکی و توانبخشی به درمان بیماران دارای شکاف لب و کام پرداخته است گفت: این دانشکده دارای یک کلینیک شکاف لب و کام است که بیماران را از نوزادی تا بزرگسالی با ارتودنسی، جراحی و گفتار درمانی آشنا می نماید.

رکن با اشاره به اینکه این دانشکده در 4 بیمارستان شریعتی، سینا، انستیتوی کانسر و مرکز طبی بچه ها به فعالیت های آموزشی و درمانی می پردازد اظهار کرد: این دانشکده تنهاترین و اولین دانشکده ای است که به سیستم داروخانه مجهز است. مواد دندانپزشکی توسط سیستم داروخانه و همکاری داروخانه 13 آبان تامین می گردد با تاسیس این سیستم الگویی برای تمام دانشکده های دیگر شده ایم که آن ها نیز بتوانند این سیستم را راه اندازی نمایند در حقیقت ما به عنوان سیستم مادر نقش حمایتی را برای دانشکده های دیگر ایفا می کنیم.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: این دانشکده اولین و بزرگترین پژوهشکده و مرکز آزمایشگاه رفرنس مواد را دارد طبق این مرکز مرکز تحقیقاتی نیز در دانشکده تاسیس شده است که در شش حوزه شامل مرکز تحقیقات دندانپزشکی، ایمپلنت های دندانی، پیشگیری و پوسیدگی، لیزر در دندانپزشکی، جمجمه و فک و صورت و مرکز رشد دندانپزشکی و زیست مواد به فعالیت می پردازند. در این مرکز رشد ده شرکت دانش بنیان حضور دارند.

وی در سرانجام خاطر نشان کرد: 486 دانشجو درپردیس امیرآباد، 329 دانشجو در پردیس بین الملل حضور دارند که از این تعداد 66 نفر دانشجوی خارجی هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 193

به "دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی تهران پیروز به کسب رتبه 151 در رتبه بندی شانگ های شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی تهران پیروز به کسب رتبه 151 در رتبه بندی شانگ های شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید