دعوای ایلان ماسک و نیویورک تایمز بالا گرفت، حذف تیک طلایی

به گزارش دنیای راه راه، دیجیاتو نوشت: شبکه اجتماعی ایکس که پیش تر با نام توییتر شناخته می شد، تیک طلایی اکانت رسمی رسانه نیویورک تایمز را حذف نموده است. این اتفاق ظاهراً در ادامه کشمکش های ایلان ماسک و این رسانه اتفاق افتاده، درحالی که سایر رسانه ها هنوز تیک طلایی خود را حفظ نموده اند.

دعوای ایلان ماسک و نیویورک تایمز بالا گرفت، حذف تیک طلایی

یک منبع مطلع می گوید سه شنبه هفته پیش متوجه شد که تیک طلایی اکانت نیویورک تایمز روی پروفایل این نشریه در شبکه اجتماعی ایکس حذف شده است. این درحالی است که واشنگتن پست، وال استریت ژورنال، آسوشیتد پرس، سی ان ان و بلومبرگ هنوز تیک طلایی دارند.

  • پر مرغ ارزشمند شد!

  • قدرتمندترین زیردریایی های هسته ای دنیا/ از بوری تا باراکودا/ عکس

در روز پنجشنبه توییتر به اکانت نیویورک تایمز تیک آبی داد، اما هنوز خبری از بازگشت تیک طلایی نیست. سخنگوی این رسانه می گوید شرکت ایکس درباره دلیل این اقدام یا اقدامات قبلی به آن ها هیچ توضیحی ارائه ننموده است.

کشمکش طولانی ایلان ماسک و نیویورک تایمز در ایکس

این اتفاق یک بار دیگر نشان می دهد که ایلان ماسک چگونه می خواهد از نفوذ شبکه اجتماعی پرطرفدار خود علیه رسانه های بزرگ استفاده کند. در ماه آوریل، ماسک سیستم قدیمی اعطای تیک به سیاستمداران، خبرنگاران و دیگر چهره های مطرح را متوقف کرد و در عوض فروش تیک آبی در ازای پرداخت ماهانه 8 دلار را شروع نمود.

ایکس برای اعطای تیک طلایی به شرکت ها نیز اشتراکی با هزینه ماهانه 1000 دلار را معرفی کرد. اما زمانی که نیویورک تایمز خاطرنشان کرد چنین مبلغی را نمی پردازد، ماسک تیک طلایی آن را حذف کرد. بااین حال، اندکی بعد تیک این اکانت و چند حساب دیگر بدون پرداخت پول به آن ها برگردانده شد. منابع مطلع می گویند نیویورک تایمز و واشنگتن پست هرگز برای تیک طلایی خود پولی به ایکس پرداخت ننموده اند.

ایلان ماسک در گذشته بارها به نیویورک تایمز حمله نموده بود. او در ماه اوت مدعی شده بود که این رسانه حامی نسل کشی است و اگر زمانی برای کنارگذاشتن آن ها وجود داشته باشد، اکنون باید دست به کار شد. چند روز بعد، تغییری در های منتهی به وب سایت نیویورک تایمز ایجاد شد تا کاربری تأخیری پنج ثانیه ای را تحمل کند و ترافیک این رسانه کاهش یابد. این مشکل البته نهایتاً رفع شد. لازم به ذکر است نیویورک تایمز بیست وپنجمین اکانت از نظر تعداد دنبال کننده در شبکه اجتماعی ایکس است.

این اتفاق در شرایطی اتفاق افتاده است که شبکه اجتماعی تحت مالکیت ایلان ماسک با تشدید مشکل نشر اطلاعات و اخبار نادرست روبه رو است و اتحادیه اروپا نیز سخت گیری را درباره مدیریت محتوا در این شبکه اجتماعی بیشتر نموده است. به تازگی شایعه شده بود که ایکس شاید به خاطر همین مسائل از بازار اتحادیه اروپا خارج گردد و اگرچه این گزارش رد شد، اما ایلان ماسک احتمالاً راهی جز تغییر سیاست ها یا ترک این بازار نخواهد داشت.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 مهر 1402 بروزرسانی: 29 مهر 1402 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 2020

به "دعوای ایلان ماسک و نیویورک تایمز بالا گرفت، حذف تیک طلایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوای ایلان ماسک و نیویورک تایمز بالا گرفت، حذف تیک طلایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید