دیپلمات فرانسوی: تحریم آمریکا مانع یاری بشردوستانه به ایران است

به گزارش دنیای راه راه، سفیر سابق فرانسه در آمریکا ادعاهای مقام های آمریکایی درباره باز بودن کانال مبادلات بشردوستانه با ایران را رد کرد.

دیپلمات فرانسوی: تحریم آمریکا مانع یاری بشردوستانه به ایران است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جرارد آرود، سفیر سابق فرانسه در آمریکا امروز دوشنبه ادعاهای مقام های آمریکایی را مبنی بر اینکه تحریم ها اثری روی مبادلات بشردوستانه با ایران ندارند رد کرد.

او در توئیتر پاسخ به کاربری که از تأکید مقام های آمریکا بر باز بودن کانال مبادلات بشردوستانه با ایران سخن گفته بود نوشت: بانک ها و شرکت های حمل و نقل نمی خواهند هیچ نوع ارتباطی با ایران داشته باشند، صرفنظر از اینکه کالای [ارسالی] مورد نظر چه باشد. ما برای یاری رسانی های بشردوستانه به یک کانال خاص با مجوز آمریکا احتیاج داریم. اروپایی ها دو سال است که دنبال این بوده اند اما ثمری نداشته است.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و سایر مقام های دولت این کشور در روزهای گذشته بارها مدعی شده اند تحریم های آمریکا اخلالی در ارسال یاری های بشردوستانه با ایران ایجاد نمی نماید.

کارشناسان مسائل تحریمی می گویند با آنکه از لحاظ تئوری این نکته ممکن است صحیح باشد در عمل تحریم های بانکی آمریکا شرکت ها را برای انجام هر گونه مبادله با ایران بی میل می نماید.

شیوع ویروس کرونا در ایران موجب شده است که فشارهای جامعه بین الملل به ایالات متحده برای کاهش تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهد اما این فشارهای بین المللی تا به امروز نتوانسته تکانی به دولت دونالد ترامپ دهد.

طی یک ماه اخیر به دنبال شیوع بیماری کووید 19 در کشورهای دنیا و ایران، شمار زیادی از سران کشورها مانند ترکیه، روسیه و پاکستان و چین خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شده اند. تحریم های آمریکا باعث شده است ارسال تجهیزات و مواد لازم برای مقابله با ویروس کرونا با مشکل روبرو گردد.

دبیرکل حزب الله لبنان نیز اول فروردین ماه طی سخنرانی خود، درباره شیوع بیشتر کرونا در ایران به دلیل تحریم ها هشدار داد و گفت که این تحریم ها جنایت علیه بشریت است.

با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به درخواست های بین المللی گفته است که با لغو تحریم های این کشور علیه ایران مخالفت است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 603

به "دیپلمات فرانسوی: تحریم آمریکا مانع یاری بشردوستانه به ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات فرانسوی: تحریم آمریکا مانع یاری بشردوستانه به ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید