برطرف موانع شهرک ها و نواحی صنعتی باید در اولویت کار مسئولان استان قرار گیرد

به گزارش دنیای راه راه، غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: برطرف موانع شهرک ها و نواحی صنعتی باید در اولویت کار مسئولان استان قرار گیرد.

برطرف موانع شهرک ها و نواحی صنعتی باید در اولویت کار مسئولان استان قرار گیرد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ راوه بلاگ بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران گیلان،سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با حضور در شهرستان آستارا از شهرک صنعتی این شهرستان بازدید و طی نشستی با غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی و عباس صابر فرماندار این شهرستان به تبادل نظر پرداختند.

غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: برطرف موانع شهرک ها و نواحی صنعتی باید در اولویت کار مسئولان استان قرار گیرد.

وی در ادامه بیان داشت: مسائل مختلفی در این شهرک از گذشته برجای مانده است که احتیاج است تا تمامی مسئولان در سطح استانی نسبت به برطرف آن همت داشته باشند.

مرحبا اضافه کرد: محدودیت های موجود بابت تامین زمین و توسعه فضای شهرک صنعتی، مسائل سرمایه در گردش، تسهیلات سرمایه گذاری از جمله مسائلی است که سرمایه گذاران حاضر در این شهرک با آن روبه رو هستند.

وی یادآور شد: تا به امروز چندین بار با حضور مدیران مختلف جلساتی برگزار شده است و تمام کوشش ها برای برطرف مسائل است که خوشبختانه اقدامات خوبی در حال پیگیری است اما احتیاج به شتاب بیشتری دارد.

عباس صابر فرماندار آستارا در این نشست گفت: جذب و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران راه چاره اساسی در راستای خروج از رکود، افزایش توان فراوریی و ارتقاء صندلی صنعت در افزایش درآمدهای کشور و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی کشور است.

فرماندار شهرستان آستارا حمایت از سرمایه گذاران داخلی به ویژه سرمایه گذاری در بخش صنایع کوچک را از وظایف مسئولان برای کاهش بیکاری دانست و گفت: سرمایه گذاری و تقویت صنایع کوچک زودبازده می تواند در کاهش بیکاری نقش به سزایی داشته باشد.

سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ضمن تشکر از کوشش و پیگیری های نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم این شهرستان با اشاره بر لزوم حمایت و توسعه صنایع کوچک، بر تکمیل زیرساختها برای استقرار صنایع کوچک و میانه تأکید کرد و گفت: حمایت از تشکیل خوشه های صنعتی، مشارکت و همراهی در راه اندازی واحدهای راکد صنعتی، حمایت از صادرات با تشکیل کنسرسیوم های تخصصی تجاری و صادراتی و راه اندازی فن بازارهای منطقه ای، از راه چارههای حمایت گسترده از صنایع کوچک و میانه است.

رییس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان خاطر نشان کرد: در سال های اخیر افزایش آگاهی مصرف کنندگان و تغییرات مستمر سلایق و خواسته های مشتریان و مصرف کنندگان، موجب تغییرات مستمر در ساختار فراوری شده و از آنجا که صنایع عظیم به دلایل ساختاری، انعطاف لازم در جوابگویی به احتیاج تنوعی بازار مصرف را ندارند، زمینه رشد صنایع کوچک بیش از پیش فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در انتها گفت: با تمام توان در صدد برطرف موانع و حمایت همه جانبه از صنعت استان و صاحبان صنایع این خادمین بی منت عرصه صنعت هستیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1439

به "برطرف موانع شهرک ها و نواحی صنعتی باید در اولویت کار مسئولان استان قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف موانع شهرک ها و نواحی صنعتی باید در اولویت کار مسئولان استان قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید