عاقبت اکبر طبری

به گزارش دنیای راه راه، حکم محکومیت اکبر طبری توسط شعبه اول دیوان عالی کشور تأیید شد. درحالی که در شبکه های مجازی خبر نقض رأی طبری در دیوان منتشر شده بود اما به گزارش روابط عمومی دیوان عالی کشور، با تصمیم گیری قضات دیوان عالی کشور رأی پرونده اکبر طبری، معاون اجرائی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه نهایی شد. طبق این خبر، حکم محکومیت اکبر طبری توسط شعبه اول دیوان عالی کشور تأیید شده است.

عاقبت اکبر طبری

به گزارش شرق، تأیید 31 سال حبس به عنوان مجازات اشد برای معاون سابق حوزه ریاست دستگاه قضا بیانگر صدور یک حکم سنگین علیه طبری است و در واقع می توان گفت شدیدترین مجازات تعزیری برای وی در نظر گرفته شده است؛ هرچند بسیاری در انتظار حکم اعدام بودند اما با توجه به اتهامات در نهایت 31 سال زندان سرانجام طبری بود. به گفته سخنگوی قوه قضائیه طبری10 عنوان اتهامی داشت که در هشت مورد دادگاه وی را مجرم شناخت و در دو مورد اتهامی، دادگاه وی را مجرم ندانست.

اسماعیلی در رابطه با جزئیات حکم طبری گفته بود: اکبر طبری بابت تشکیل شبکه چندنفره ارتشا با وصف سردستگی و اخذ رشوه های متعدد به 31 سال حبس تعزیری و ضبط اموال ناشی از ارتشا و انفصال دائم از خدمات دولتی و بیش از 430 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است. سخنگوی قوه قضائیه یادآور شد: در عنوان اتهامی تحت عنوان پول شویی اکبر طبری به 12 سال و نیم حبس تعزیری و قریب به 600 میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط اموال موضوع پول شویی محکوم شده است.

وی با اشاره به برخی از عناوین ضبط اموال ناشی از ارتشا در پرونده، گفت: سه دستگاه آپارتمان مسکونی در برج روما در کامرانیه تهران، یک واحد به مساحت 633 متر و واحد دیگری به مساحت 388 متر و واحد سوم به مساحت 380 متر که حکم ضبط آنها صادر شده است. سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: یک واحد آپارتمان در خیابان پاسداران در یکی از برج های مجلل به مساحت 633 متر از ناحیه دادگاه ضبط شده است. اسماعیلی یادآور شد: پنج قطعه زمین در شهرستان بابلسر که تبدیل به یک باغ ویلای بسیار بزرگ شده و ویلای مجللی در آن ساخته شده هم مورد ضبط قرار گرفته است.

وی بیان نمود: یک قطعه زمین مشجر به مساحت هزارو 675 متر در نجارکلای لواسان نیز مورد ضبط قرار گرفته است. همچنین یک واحد آپارتمان اداری به مساحت 108 متر در مجتمع اداری سانا و یک قطعه زمین به مساحت 300 متر در بلوار کریم خان زند و طبقات پنج و شش ساختمان احداثی در بلوار کریم خان زند به عنوان بخشی از اموال و وجوه ناشی از ارتشا است که از ناحیه دادگاه حکم به ضبط آنها صادر شده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: در مجموع این متهم به قریب به هزار میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شده و علاوه بر آن به حدود 179 میلیارد ریال ضبط وجوه نقدی ـ که بابت ارتشا اخذ کرده و املاکی که اشاره کردم ـ محکوم شده است.

اسماعیلی بیان نمود: در شش مورد دیگر به تناسب با عناوین اتهامی دادگاه بر اساس ضوابط و مقررات قانونی، حکم به مجازات حبس و جزای نقدی صادر کرده است. وی یادآور شد: در صورت قطعی شدن این دادنامه، بر اساس قانون مجازات اشد که 31 سال حبس و ضبط اموال ناشی از ارتشا و جزای نقدی و انفصال ابد از خدمات دولتی است، قابل اجراست.

با توجه به جزئیات حکم روزهای سختی در انتظار طبری خواهد بود که این روزها برای رهایی از مجازات به ارسال فایل صوتی به رسانه های بیگانه نیز روی آورده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1287

به "عاقبت اکبر طبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاقبت اکبر طبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید