فروش دامنه org. متوقف شد

به گزارش دنیای راه راه، عملیات فروش دامنه org. به قیمت 1.1 میلیارد دلار متوقف شد.

فروش دامنه org. متوقف شد

یک سازمان غیر انتفاعی که بر سیستم دامنه اینترنت نظارت می کند عملیات جنجالی فروش 1.1 میلیارد دلاری دامنهorg. به یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی را متوقف کرد.

PIR از زیرمجموعه های جامعه اینترنت (Internet Society، یک سازمان غیرانتفاعی) از سال 2002 میلادی، مسئولیت دامنه ای را برعهده داشت که به افراد اجازه می داد تا وب سایت های org. ثبت کنند.

اما اقدام برای فروش این واحد به شرکت ای توس کپیتال سبب شد شرکت اینترنتی برای نام ها و اعداد واگذار شده (ICANN) وارد عمل شود و این معامله را متوقف کند. آیکان نوعی گروه حاکمیتی چند ذینفعی و سازمانی غیر انتفاعی است که مسئولیت ایجاد هماهنگی در نگهداری و عملکرد پایگاه های داده مرتبط با فضای نام و فضای عددی را در اینترنت دارد.

آیکان با اعتراض نسبت به این معامله گفت به غیر از شرکت های حاضر در معامله، هیچ پشتیبانی برای برقراری تعادل در چنین اقدامی وجود ندارد. همچنین شرکت های غیرانتفاعی که به این دامنه اینترنتی اتکا دارند، با عدم قطعیت روبرو خواهند شد.

نخستین بار در نوامبر 2019 میلادی اخبار فروش دامنه org. منتشر شد. در این اخبار ذکر شده بود جامعه اینترنت در ازای این معامله، ودیعه مالی و همچنین منابعی دیگر دریافت می کند تا فضای اینترنت را ایمن تر، بازتر و قابل دسترسی تر کند.

اما تغییرات در کنترل دامنه org. و تبدیل آن به یک شرکت خصوصی نگرانی هایی را به وجود آورد زیرا احتمال داشت فضای باز اینترنت دستکاری شود.

وب سایت های org. اصولاً به مدارس و سازمان های غیردولتی تعلق دارد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 702

به "فروش دامنه org. متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش دامنه org. متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید